Jump to content

Може ли при Virtualdub да се сложи лого, но да бъде в черните ленти?


Препоръчан пост

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Pantockrator, това не е ли за заличаване на вече съществуващо лого?

 

pandox, погледни този коментар.

 

 

от тук се бях осведмил за логото преди ----- но аз искам то да се намира в черната ивица горе , както се вграждат и субовете в долната черна ивица!!! а в статията няма такава подробност--та затова ако знае някой да сподели????

Link to comment
Сподели другаде

Няма как логото да е в черните ивици, просто защото те не са част от видео потока. Ако пуснеш даден филм в прозорец, ще видиш, че няма черни ивици, защото при компресирането, те са изрязани и на практика не са част от самия филм. Когато пуснеш филма на цял екран, изображението се разпъва по хоризонталата и вертикалата, запазвайки оригиналните пропорции, за да не се деформира изображението. Така обаче отгоре и отдолу няма как да се запълни с картина, защото самите филми не са във формат 4:3 и плеърът запълва пространството с черен цвят. Но пак повтарям, тези ивици не са част от самото изображение, а се добавят допълнително.

Малко като да искаш да запишеш звук на бялата лента в началото и края на на аудио касета или на най-вътрешната част на грамофонна плоча.

Link to comment
Сподели другаде

Кое става със субтитрите и филтъра resize? Обясни по-подробно.

Ти май не четеш какво ти пиша: никоя програма не може да вгради лого в черните ивици, защото не са част от самия файл, а се добавят от плеъра. Разбъркай малко сурватката в главата и осмисляй какво ти се пише. :)

Link to comment
Сподели другаде

Кое става със субтитрите и филтъра resize? Обясни по-подробно.

Ти май не четеш какво ти пиша: никоя програма не може да вгради лого в черните ивици, защото не са част от самия файл, а се добавят от плеъра. Разбъркай малко сурватката в главата и осмисляй какво ти се пише. :)

 

 

ами от resize могат да се настроят субтитрите да са върху черните ивици.Конкретно за позицията на субтитрите решението е следното.Отваряте филма с VirtualDub и давате file\avi information.Записвате си някъде резолюцията, която е изписана най отгоре, например 640x272.Отивате на Video\filters\Add и избирате resize.В полетата new width и new height задавате оригиналните пропорции, които записахте, в случая 640 width и 272 height.Filter mode - Nearest Neighbor.Слагате отметка на Expand frame and leterbox image и в долните полета за new width записвате оригиналната стойност (640), а new height допълвате до full screen.В конкретния пример 480.По този начин на практика не се прави resize, а само се въвеждат черните ленти.

Мислех че може и да се направи и от горнат част!! Аз не сам професионалист като повечето тук и най вече като теб и не разбирам повечето неща --така,че ако може да ми е простено че не мога да осмисля нещата !!! Просто търся решение !!! sorry :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

pandox с извинение че се повтарям, и за това пробвай с AVI ReComp. На превюто ми излиза точно така както го искаш!

Логото трябва да е формат .BMP, в настройките задай време за показване. Може да не харесваш програмата ,но май тя те е харесала. :P

Не съм специалист но мисля че като и включиш покозване на черни краища ,те стават част от видео потока и затова в тях може да се слагат лога,субтитри и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

pandox с извинение че се повтарям, и за това пробвай с AVI ReComp. На превюто ми излиза точно така както го искаш!

Логото трябва да е формат .BMP, в настройките задай време за показване. Може да не харесваш програмата ,но май тя те е харесала. :P

Не съм специалист но мисля че като и включиш покозване на черни краища ,те стават част от видео потока и затова в тях може да се слагат лога,субтитри и т.н.

 

 

Ей адаш!!! :giggle: нали ти казах че файла е доста голям и ми дава грешки с тази програмка!!!Благодаря ти все пак !! Витртуала се справи като се поръчках малко и взе че стана --май трябва да се спазва последователноста : 1 субтитри ,2resize и накрая лого!!!!и Логото фръкна горе в дясно в чьорните ивици :giggle: Сега трябва да се науча да създавам готини лога или знаци --някой да помогне?? :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Ти с случай си създал черни ивици, които да са част от филма, и върху тях слагаш логото, което е напълно възможно. Но така май филма ще стане по-голям(като размер) ако не се лъжа. И е напълно излишно, като можеш да добавиш и върху филма лого, което да е с опция "прозрачност 30/40%" ;)
Link to comment
Сподели другаде

Ти с случай си създал черни ивици, които да са част от филма, и върху тях слагаш логото, което е напълно възможно. Но така май филма ще стане по-голям(като размер) ако не се лъжа. И е напълно излишно, като можеш да добавиш и върху филма лого, което да е с опция "прозрачност 30/40%" ;)

Напълно вярно. Явно гъзарията е по-важна от практичността. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ти с случай си създал черни ивици, които да са част от филма, и върху тях слагаш логото, което е напълно възможно. Но така май филма ще стане по-голям(като размер) ако не се лъжа. И е напълно излишно, като можеш да добавиш и върху филма лого, което да е с опция "прозрачност 30/40%" ;)

 

незнам дали ще се уголеми филма за сега пробвам докато ми хареса как ще изглежда!!иначе може и да пробвам с с това което си дал за пример :thumbsup: открих една програма за лого aaalogo120 ама не мога да я изтегля все е платена а ми хареса за направата на всевъзможни лога --някои да я има или да даде линк за подобна?? :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Pantockrator, това не е ли за заличаване на вече съществуващо лого?

 

pandox, погледни този коментар.

Да прав си. Грешката е моя. Това имах в предвид

 

http://img129.imageshack.us/img129/9715/logo2rd7.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...