Jump to content

Проблем с инсталацията на IPB 2.2.0


Препоръчан пост

Проблема ми е следния днес реших да си инсталирам форум или по точно IPB 2.2.0 започнах и всичко вървеше добре но стигнах до 3та стъпка "Addresses" и запецнах.Ползвам хоста на www.100webspace.net там където пише Install Directory: въвеждам там където искам да инсталира форума или по-точно това
/home/www/saita_mi.com/forum/

но ми излезе "The specified directory does not exist" какво да направя и къде греша?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

 

Принципно трябва да укажеш директорията в зависимост от конфигурацията на web сървъра. Другото важно е, да зададеш съществуваща директория, обикновено това е директорията, където си копирал инсталационните файлове на форума. Погледни в коя директория ти се намира сайта, създай вътре директория forum, копирай всички инсталационни файлове и задай тази диретория по начина, по който се вижда в самия сървър.

 

Ако не можеш да се оправиш ще пробвам да се регистрирам, за да видя как се определят директориите в конкретния случай.

Link to comment
Сподели другаде

SwEeT_LoF,

ако ще е само за форум, препоръчвам www.host-bg.info . Аз имам 5 - 6 регистрации там и съм изключително доволен. След безплатна регистрация получаваш бързи и сигурни 40 МВ и една база.

Link to comment
Сподели другаде

SwEeT_LoF,

ако ще е само за форум, препоръчвам www.host-bg.info . Аз имам 5 - 6 регистрации там и съм изключително доволен. След безплатна регистрация получаваш бързи и сигурни 40 МВ и една база.

 

Мале благодаря ти златен си!!!!! :yesss: :peace: Много ми помогна!

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Привет на всички!

 

Значи сблъсках се с малък проблем относно инсталирането на форум,а именно IPB(Invision Power Board v2.30) и тъй като SwEeT_LoF е имала сходен проблем реших да не пускам нова тема,а да пиша направо тук :)

Та...ще обесня накратко стъпките,които съм направил и докъде съм стигнал.Избрах си за начало един от безплатните сайтове за хост (freehostia.com).Качих всичките файлове от форума с Turbo FTP на сървъра и до тук общо взето нямах проблеми,но когато стигнах до самото инсталиране на форума,попълвайки данните(SQL Host,Database Name,SQL Username,SQL Password...) по натам не ме пуска като ми изписва следното съобщение:

 

http://img69.imageshack.us/img69/5940/62321596lg0.png

 

Моля ви,ако някой има представа как да ми помогне, ще съм му много благодарен :)

Link to comment
Сподели другаде

След като stoyan0210 ми даде данните за хостинга си, ето решението на проблема:

 

В полето за въвеждане на данни за MySQL базата с данни трябва да се въведе следното:

Тип база данни:MySQL 4.x

Сървър на база данни:mysql2.freehostia.com

Порт на сървър:3306

Име на база данни:името на Вашата база данни

Потребителско име на база данни:име на Вашата база данни

Парола на база данни:парола на Вашата база данни

 

Този помощ се показва когато се избере "MySQL бази данни" от административния панел и после се избере "Показване/Скриване на помощ"

 

В конкретния случай с IPB се въвежда:

SQL Host: mysql2.freehostia.com

Database Name: името на базата, която си създал

SQL Username: името на базата, която си създал

SQL Password: паролата на базата с данни, която зададе при създаването

SQL Table Prefix: там оставяш това, което пише (ibf_)

 

Пробвах го и работи, следващата стъпка е да зададеш името на администратора и паролата и си готов ;)

Link to comment
Сподели другаде

Миленчо,нямам думи да изразя благодарността си на теб и целия екип на Софтвизия.Каквото и да кажа все ще е малко :)

 

На потребителите ще кажа само,че това се нарича Екип - винаги съпричастни и готови да помогнат с каквото могат. :svlove: :svlove: :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...