Jump to content

Три Епизода на филм Върху един двд носител


Препоръчан пост

Здравейте на всички.

Проблема ми е следният.

Имам три серий на серяла Бягство от затвора,който лично сам конвертирал от .avi v dvd-r (за да вървят на стандартен плейер,който не чете divx).Въпросът ми е следния: Как да запиша тези три серий на един двд носител,след като имената на трите серий са едни и същи както и файловете.

Целта ми е пусна двд носителя на домашното двд да гледам сериите една след друга да кажем с по няколко секунди закаснение между тях.

Link to comment
Сподели другаде

Ами щом сам си ги конвертирал значи трябва да знаеш като големина колко са станали.

Според мен ако dvd-r са станали по големи от 1.2 GB всеки епизод трудно ще можеш да ги събереш на едно DVD и да ги гледаш на плеъра.

Иначе как да си ги направиш на един DVD диск можеш да прочетеш евентуално в Представяне на възможностите на ConvertXtoDVD или да си направиш менюта с помощта на Ръководство за направа на DVD меню с DVD-lab PRO 2

Ако пак има нещо, пиши да даваме идеи :) Успех :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички.

Проблема ми е следният.

Имам три серий на серяла Бягство от затвора,който лично сам конвертирал от .avi v dvd-r (за да вървят на стандартен плейер,който не чете divx).Въпросът ми е следния: Как да запиша тези три серий на един двд носител,след като имената на трите серий са едни и същи както и файловете.

Целта ми е пусна двд носителя на домашното двд да гледам сериите една след друга да кажем с по няколко секунди закаснение между тях.

 

 

 

 

Здравей!! Обедини ги първо с Virtual dub и след това направи конверсия в двд!! Не 3 може и 5 серии на веднъж да преработиш само че трябва да си пограеш с изрязване , събиране на авито и вграждане на суб!! Успех!! :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте пак.

Значи идеята беше да не се мотая много,а аз самия дори мислех че трябва да следвам някакъв алгоритъм,но уви.

Pandox ако може да ми дадеш някакъв линк с обяснение за работа с програмата (със снимки по възможност)..след това рязане на готовия филм и след това вграждане на суб. как ще стане. Ще сам много благодарен ако някой предложи начин докато се конвертират да се сабират частите.Конвертирам с WinAvi и сам много доволен качество,както и сравнително бързо конвертиране(то зависи и от компютъра).Видях меню на winavi където мога да добавям по повече файлове.Това хубаво ама субтитрите как ? :punish:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте пак.

Значи идеята беше да не се мотая много,а аз самия дори мислех че трябва да следвам някакъв алгоритъм,но уви.

Pandox ако може да ми дадеш някакъв линк с обяснение за работа с програмата (със снимки по възможност)..след това рязане на готовия филм и след това вграждане на суб. как ще стане. Ще сам много благодарен ако някой предложи начин докато се конвертират да се сабират частите.Конвертирам с WinAvi и сам много доволен качество,както и сравнително бързо конвертиране(то зависи и от компютъра).Видях меню на winavi където мога да добавям по повече файлове.Това хубаво ама субтитрите как ? :punish:

 

 

Значи тук има обяснения по въпроса за съединяването на сериите! но според мен 1 трябва да си по изрежеш всяка част на филма пак със същата програма.След като си съединил всички части можеш да пристъпиш към обединението на субтитрите с Subtitle workshop-мисля че тук някъде има и ръководство за обединението!!!Ето ти обяснение за конверт на субовете в ssaТрябва да си ги донапаснеш след започването на всяка серия-става лесно със самата програма.Следващата ти стъпка е да вградиш самите букви в готовия филм:пак Виртуала ти идва на помощ-въобще СТРАХОТНА ПРОГРАМА! имаше някъде обяснение ама не помня тук ли бе или не !!има още няколко стъпки и ако не си се отказал и стигнеш до тук ще ти покажа останалите етапи!!И помни без мотаене и скорострелно хубавите неща не стават ...; разучиш ли програмите ще си доволен от себе си :bye:

Link to comment
Сподели другаде

Бях решен да го направя ... но

проблема е че е доста мотаене.Поогледях няколко типа двд филма и напипах част от алгоритъма,но понеже не ми се хабят повече дискове за проби сега ще си взема DVD-RW,след няколко проби ще постна резултата. Мерси много за помоща и хубавото отношение.Нов съм в този форум и сам очарован. Ще бъда щастлив,ако успея да помогна поне на един човек от форума :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Бях решен да го направя ... но

проблема е че е доста мотаене.Поогледях няколко типа двд филма и напипах част от алгоритъма,но понеже не ми се хабят повече дискове за проби сега ще си взема DVD-RW,след няколко проби ще постна резултата. Мерси много за помоща и хубавото отношение.Нов съм в този форум и сам очарован. Ще бъда щастлив,ако успея да помогна поне на един човек от форума :peace:

 

 

Ейй..!! Не се отказвай ,, ако знаеш та аз един филм го правя повече от 15 дни и още не сам се отказал??? Започнах уж само да снадя сериите ,, па след това ха и субтитри ,ха не що не ми хареса, ха после на двд , ха после меню с DVD LAB, взех ся и лого да си правя-а последно и движещо меню ми се прищя! :haha: та не знам и кога ще го харесам най-накрая --аве да има с какво да се занимавам!!Колко проби и аз не помня съм правил вечееее...,,но с отношение и помощ от хората тук -на, които и аз съм много благодарен се научава доста неща!!!! :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Ами Просто нямам достатъчно време да се занимавам,затова попитах някой,ако знае как и има представа да каже,но просто времето ми е малко за да съединя серии след това субтитри след това да ги режа....

Все пак благодаря на всички които се опитахте да ми помогнете. Нека да не затваряме темата а да остане отворена в случай,че на друг потребител му изскочи същия проблем както при мен.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...