Jump to content

Няколко интересни факта за Coca-Cola


baby_face

Препоръчан пост

Няколко интересни факта за колата, които със сигурност не си знаел.

 

1. В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.

2. Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.

3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.

4. За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.

5. За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.

6. За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.

7. За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.

8. С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.

 

За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина.

Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.

За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.

Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.

 

Все още ли искаш бутилка Кола? Аз - да :P

Link to comment
Сподели другаде

8. С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.

 

В това не съм абсолютно сигурен - ще създаде повече проблеми, отколкото ползи. Като изсъхне стъклото ще стане лепкаво и ще се набие с още повече прах, мушички, боклуци. Освен това стъклото ще стои на едни кафеви петна и дири. Онзи ден докато си карах си разлях чашката с кока-кола, бях я поставил на жабката - още не мога да си изчистя стелките и жабката от лъскавите и лепкави дири...

Така че не на мене тия с чистенето с кока-кола....

Link to comment
Сподели другаде

Каква лимонена киселина в колата, това да е онова гадно пепси с лимона.

Иначе колата наистина има киселина и наистина съм срещал като препоръка за измиване на някои неща да се прави с кола, ама тия май са попреувеличили.

Link to comment
Сподели другаде

Това за Кока Кола и приложението й при ремонтирането на автомобилите ( и особено отвиването на болтове)го знам. По-добрия вариант обаче си е специалния спрей WD 40, а ако нямате такъв - спирачна течност също върши работа.
Link to comment
Сподели другаде

7. За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.

то прането се пере и без наличието на Кола! За целта ползваме прах за пране.

 

Но мога да ви дам един много интересен факт:

Ако изпиете една ледена кола със сигурност ще получите дразнене на гърлото, но ако изпиете една ледена кола в кутийка (тия дето са по 330мл) всичко ще бъде наред.

Предполагам че тайната се крие в начина на газировката, но не е за пренебрегване и факта, че Кола-та в кутийки се внася предимно от Гърция, а тая дето ни я рекламират по телевизията, се прави от Карина-България.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Под дразнене имаш предвид,че още ти се пие ли?

Това се дължи на едно вещество,което се слага в всичко напитки!

Под дразнене разбирам, когато зимата изпия 1-2 чаши Кола от тия 2-литровите бутилки, гърлото ми се зачервява, но когато изпия 1-2 кутийки Кола - нищо ми няма.

Link to comment
Сподели другаде

Е,тука малко можем да поспорим.Каква толкова голяма разлика има между двата вида кола?;)

ами според мен е в начина на газировка при приготвяне на Колата. От около 3-4 месеца реших да пия само такава Кола и мога да ти кажа че нямам никакви проблеми с гърлото, особено като се има предвид чувствителното ми гърло през зимния сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Зимата чайче,не количка.С ромче много ясно.;)

За газировката,може да има малка разлика.Трябва да каже някой,който знае как се приготвя колата и знае "тайната"и съставка.:)

Би трябвало по един стандарт да я пройзвеждат.Ба ли мааа му?!?!?!

Link to comment
Сподели другаде

Зимата чайче,не количка.С ромче много ясно.;)

За газировката,може да има малка разлика.Трябва да каже някой,който знае как се приготвя колата и знае "тайната"и съставка.:)

Би трябвало по един стандарт да я пройзвеждат.Ба ли мааа му?!?!?!

ами лично за мене има разлика, щото да пия зимно време - студена количка в кутийка, при това без да има последици за гърлото ми е голямо постожение (поне за мен). Пък за хората, които нямат проблеми с гърлото, нека да си пият обикновена кола (доста по-евтина е)

Link to comment
Сподели другаде

Това с пържолата обаче е истина.Незнам за другите,но то е 100% истина.Един път ме мързеше да си вдигна масата на която имаше ПЪРЖОЛКИ,та бях изсипал една чаша кола в чинията и след 1-ден и нещо отивам (то немаше никой вкъщи тея дни) и гледам половината пържола е нема.Мришеше много кофти!!! :wacko:
Link to comment
Сподели другаде

Това с пържолата обаче е истина.Незнам за другите,но то е 100% истина.Един път ме мързеше да си вдигна масата на която имаше ПЪРЖОЛКИ,та бях изсипал една чаша кола в чинията и след 1-ден и нещо отивам (то немаше никой вкъщи тея дни) и гледам половината пържола е нема.Мришеше много кофти!!! :wacko:

и това ще го проверим за достоверност! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...