Jump to content

Русенските шофИОри


vesodimov

Препоръчан пост

Размисли и страсти по русенските пътища

 

- хехеее и тоя го изпреварих ! Номер 1 съм !!!

- пуууу от .... години съм шофИОр и даже някои казват, че имало и закон за движението по пътя ...

- набучени табелки по пътя. Сигурен съм, че не са за мене ...

- да пийъ и да каръм ?!? Не виаш ли чи карам тъщата и децата бе ...

- кат си сложа тоя колан и направо ме души. Няма пък !

- ти знаеш ли кой съм аз, бе ?!?

- кво като вали и гумите са ми на джапанки .. нали имам бързи реакции

- еййй като си накупували тия нови коли човек не може да ги размине

- кво ми свириш, бе, не виждаш ли, че при мен си е супер червено

- ааа, софиянцитее, тва да си ги нямаме ... я зад мене ...

- че две водки и три бири нищо не са. Аз да знаеш ...

- ще мина, ще мина .. ще минаааа

- е кой ше ми забрани да спирам тука ? Да не му е бащиния ...

- одраскал съм ти калника - голяма работа. Купи си и ти Мускал като мене и си карай спокойно.

- шофирам, пуша, говоря по мобилния, чеша се, кихам, гледам километража, мисля си за нещо, слушам радио, викам през джама, с едната ръка въртя волана, с едната ръка сменям скоростите, с едната ръка държа дългите греди а с едната махам на баджанака ... хм, а какво друго да правя ???

- и още хиляди простотии на квадрат.

 

В интерес на истината забелязвам две основни неща:

 

1. Неистова омраза към автомобили, чийто номер не рапочва с Р

2. Необяснимо желание да се изпреварва. Просто е нещо уникално. И след като те задмине ти праща една мазна усмивка. Нищо, че твоята предна дясна гума струва повече от цялата му кола / или подобие /.

Link to comment
Сподели другаде

днес се прибрах от русе. Последните три-четири месеца ми се наложи около 10-15 пъти да ида до там.

 

Честно казано трафика и водачите на МПС-тата са едно от малкото неща, които ми се сториха в ред там.

За самите русенци не искам нищо лошо да казвам, още повече че попаднах на много услужливи хора по улиците, когато ми се налагаше упътване. Но по едно време си мислех, че този град го обгазяват или облъчват с нещо. В Областната администрация почват работа в 9.30 и до 11 са тотално неадекватни. През останалото време не си вдигат телефона. Барикадирани отвсякъде - все едно влизам в ЦРУ. Груби и изнервени. В съда и общината - пълна идиотщина. В три банки съм ходил - ужас. Днес попаднах на някаква счетоводителка, която не знае разликата между наредител и вносител. Вследствие нейната некомпетентност, аз отчитам платежни документи, на които е драскано с химикал, а над химикала - печат на банката.

 

Пак казвам: не искам да кажа нищо лошо за русенци, просто явно аз нямам късмет в тоя град и затова останах с такива впечатления. По принцип пътувам на всякъде. Винаги има проблеми, но никъде като в Русе. В Търново и Севлиево най-много ми върви.

 

Встрани от всичко това - шоферите в Русе са много културни. Водач от женски пол ми направи път да мина! Направо не можах да повярвам. Вчера беше невероятна мъгла между Бяла и Русе, движението беше баш както си требе, без ексцесии.

На пешеходната пътека на главната улица стъпи ли пешеходец на улицата - спират. В центъра повечето улици са еднопосочни, никога не съм видял някой срещу мене в нарушение.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...