Jump to content

Проблем с принтер HP 1020 LaserJet


Препоръчан пост

Здравейте отново,

имам един проблем,който не мога да реша,и се надявам с ваша помощ да успея.

Става въпрос за принтер HP 1020 LaserJet,проблема е че като инсталирам драйвъра ми изписва това съобщение

 

http://www.picvalley.net/u/23/5665_179.JPG

 

Незнам защо,и какво друго евентуално трябва да направя ,ако трябва.

Надявам се да ми помогнете.

Четох темата за инсталиране на принтер,всичко си е така както е надписано.

Съжелявам ,ако темата не е за този раздел,моля да я преместите.

Просто мислех че тук е най-удачно да я постна.

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът е, че не си спазил ръководството за инсталиране на този принтер. Там изрично е описано първо да се стартира инсталатора и едва при показаното от теб съобщение принтера да се включи към компютъра.

Сега ще трябва да кажеш с каква операционна система работиш (подозирам, че е Microsoft Windows XP, не знам дали е със SP2) и какво си правил с принтера - дали си го включвал към компютъра, дали си опитвал да го инсталираш без инсталатора и т. н. т. В общия случай може да се стартира Device Manager и да се премахне принтера, след което да се стартира инсталатора и да се следват указанията.

Link to comment
Сподели другаде

Вчера инсталирах в службата HP 1020 LaserJet. И аз като тебе без да чета стигнах до същото съобщение. След това натиснах Back и включих принтера от копчето отзад. След 30 сек. WIN сподели с мен, че току - що е инсталирал нужните драйвери и принтерът е готов за работа.
Link to comment
Сподели другаде

ОК.

Его снимка,всичко,направих точно както казахте.

http://www.picvalley.net/u/55/13637_029.JPG

 

С SP 2 на ХР-то съм,с Вистата имах същия проблем,както и с друг компютър.

Да не би проблема да е в кабела,сложил съм го на порт който работи на 100 процента.

Пробвах и през другите портове но не става.

ПП Съжелявам за гадния скрийн но с програмата с която попринцип ги правя ,не заснема балончето което се появява.

За това прибегнах до Paint.Благодаря че се отзовахте.

Link to comment
Сподели другаде

Дай една снимка от Device Manager. Ако принтерът присъства там като неразпознато устройство, опитай да го деинсталираш, рестартирай компютъра и при изключен принтер стартирай инсталатора.
Link to comment
Сподели другаде

Аз бих добавил и още нещо:

 

1. Start - Settings - Control panel - Printers and Faxes - Add a printer - следваш инструкциите. Като стигнеш до място на драйверите посочваш диска и готово.

2. Като отвориш Device manager и видиш, че има непознато устройство: цъкаш върху него и го изтриваш. Слагаш инсталационния диск на принтера, гасиш компа и пускаш принтера. Пускаш компа. Системата ще открие ново устройство и ще те пита от къде да вземе драйвери за него. Посочваш диска и би трябвало да нямаш проблеми.

 

Ако все пак нещо възникне - пиши. Абе ще го подкараме, не се притеснявай ... :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Ето снимка на Device Manager ,след като съм инсталнал принтера.

http://www.picvalley.net/u/56/13767_306.JPG

 

ПП Съжелявам за тъпия въпрос но това е Device Manager нали ?

Ако ли не ми кажета как да го намеря ? :)

Link to comment
Сподели другаде

1. Start - Settings - Control panel - Printers and Faxes - Add a printer - следваш инструкциите. Като стигнеш до място на драйверите посочваш диска и готово.

2. Като отвориш Device manager и видиш, че има непознато устройство: цъкаш върху него и го изтриваш. Слагаш инсталационния диск на принтера, гасиш компа и пускаш принтера. Пускаш компа. Системата ще открие ново устройство и ще те пита от къде да вземе драйвери за него. Посочваш диска и би трябвало да нямаш проблеми.

 

Ако все пак нещо възникне - пиши. Абе ще го подкараме, не се притеснявай ...

Всичко правя така и резултата пак е :

http://www.picvalley.net/u/23/5665_179.JPG

 

Не е това

Десен бутон на My Computer -> Properties -> Hardware -> Device Manager

Благодаря.

 

Дай една снимка от Device Manager. Ако принтерът присъства там като неразпознато устройство, опитай да го деинсталираш, рестартирай компютъра и при изключен принтер стартирай инсталатора.

След инсталация,в Device Manager принтера изобщо го няма.

Заповядайте снимки.

 

http://www.picvalley.net/u/56/13839_918.JPGhttp://www.picvalley.net/u/56/13840_940.JPG

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ следното:

1. Изключи принтера;

2. Деинсталирай софтуера на принтера (от менюто Start или чрез Add/Remove programs);

3. Прегледай Device Manager отново, този път с включена настройка за показване на скритите устройства:

3.1. Start -> Run... set devmgr_show_nonpresent_devices=1, Enter и след това в същия прозорец start devmgmt.msc;

3.2. В така стартирания Device Manager избираш меню View -> Show hidden devices; търсиш (и съответно - деинсталираш) принтера и/или Unknown Device;*

4. Прегледай регистъра за остатъци от "разпознаването" на принтера - разделите HKLM -> Software -> Microsoft -> WindowsNT -> CurrentVersion -> Print ->Printers и HKCU -> Printers (подключовете на този раздел);*

5. Рестартирай компютъра и без да включваш принтера стартирай инсталатора на HP - ако всичко е наред, при достигане на показаният от теб прозорец трябва да включиш принтера и инсталатора да го разпознае.

 

* Преди да правиш промени е добре да си направиш backup на системата - System Restore, Backup or Restore Wizard или по друг начин.

Link to comment
Сподели другаде

Момци, а да не би кабела да е калпав ...

При мен преди 2 месеца възникна такъв проблем и докато разбера, че е кабела ...

 

Просто не виждам начин да не стане.

Link to comment
Сподели другаде

Принтера е на 1 година,за една година съм сменил 4 ОС-та и на четрите си вървеше точно затова и надписах

Да не би проблема да е в кабела,сложил съм го на порт който работи на 100 процента.

Пробвах и през другите портове но не става.

Не знам,сигурно ще си взема нов кабел.Защото не ми покзва никакви скрити драйвъри.
В така стартирания Device Manager избираш меню View -> Show hidden devices; търсиш (и съответно - деинсталираш) принтера и/или Unknown Device;*

Няма ,едно и същото е е както гледаш снимките отгоре.

 

А и освен това пробвах и на друг компютър,явно гадния кабел се е развалил.

Ако,имате други идеи споделете.Благодаря за обърнатато внимание.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...