Jump to content

Търся програма за обработване на готов филм/видео


Препоръчан пост

Значи ще се нагърбвам със задачата да си правя собствено филмче с кратка продължителност (6-7) минути .Ще работя с Windows Movie Maker и ще снимам с Fraps (макар и да усилвам всичките графики на макс пак не се получава качеството което желая) затова ще помоля за някоя програмка която ще може да ми изкара що годе добър резултат.
Link to comment
Сподели другаде

Какво ще записваш и какво точно разбираш под качество?

 

 

Ще записвам демота от игра и имам впредвид качеството на самия образ (детайлите да се виждат ясно)

 

 

Сега пък има и друг проблем :) Movie Maker-a нещо не иска да тръгне :) препоръчайте друга лесна програма за обработка на видео

Link to comment
Сподели другаде

По принцип Camtasia Studio 4 записва много добре това което правиш на Пс-то, но за игри не съм толкова сигурен, може би ще стане, но трябва да се направят необходимите настройки.

Едит: Може и да погледнеш тази тема.

Сега пък има и друг проблем smile.gif Movie Maker-a нещо не иска да тръгне smile.gif препоръчайте друга лесна програма за обработка на видео

Пробвай с VirtualDub, има доста опции. - Ако работиш с нея, може да прегледаш и тази тема.

Link to comment
Сподели другаде

Ще записвам демота от игра и имам впредвид качеството на самия образ (детайлите да се виждат ясно)

Сега пък има и друг проблем :) Movie Maker-a нещо не иска да тръгне :) препоръчайте друга лесна програма за обработка на видео

За запис от игри най-добра наистина е Fraps. Тя записва в lossless avi формат, който после трябва да си компресираш в XviD/MP3 например, което става най-добре с VirtualDub или VirtualDubMod.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип Camtasia Studio 4 записва много добре това което правиш на Пс-то, но за игри не съм толкова сигурен, може би ще стане, но трябва да се направят необходимите настройки.

Едит: Може и да погледнеш тази тема.

 

Пробвай с VirtualDub, има доста опции. - Ако работиш с нея, може да прегледаш и тази тема.

 

 

Абе VirtualDub хубава програма ама ми изкарва адски големи крайните филмчета (за 20 секундно видео 65 мб при същото лошо качество) не ме удовлетворява ...

 

а за тази програма Camtasia Studio 4 нещо като я сваля няма .exe файл или нещо друго ... само картинки и readme файлове ... нещо да не съм объркал ?

Link to comment
Сподели другаде

Не се занимавай с Camtasia, тя не е за запис от игри и overlay. Колкото до VirtualDub, там трябва да знаеш как да го компресираш. :)

 

Добре може и да успея да го компресирам но как да подобря качеството ?

Link to comment
Сподели другаде

Не можеш да подобриш качеството. А и то трябва да си е повече от добро, защото компресията е lossless.

 

добре сигурно и с това ще се справя но имам 1 проблем ... тъкмо тръгнах да си направя няколко проби (синхронизация с музика и т.н.) и ми излезе съобщение за Low Virtual Memory и ми изключи програмата даже без да мога да save-на ... как да я увелича тая виртуална памет че да не ми прави такива проблеми?

Link to comment
Сподели другаде

Десен клик върху My Computer -> Properties -> Advanced -> първи бутон Settings -> Advanced -> Change.

Извинявайте за оф топика, но каква по-точно е тази памет, тъй като моята беше 700 и нещо, а максимума е 1500 и нещо. Каква е ролята й?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...