Jump to content

Търся литература за програмиране


Препоръчан пост

Някой може ли да ми каже къде мога да намеря някакви туториали ли, литература ли (книги,записки, лекции и т.н.)... незнам

Трябва ми нещо с помощта на което да мога да си направя курсовия проект по JAVA и да се упражнявам на MS Visual Basic 2005...

Link to comment
Сподели другаде

Здравей!

За Visual Basic 2005 може да погледнеш тази книга на Майкъл Халвърсън. Аз имам негови книги, но за Visual Basic 6 Professional и останах много доволен от тях.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Искам да попитам тези които се занимават с Visual Basic 2005 коя според тях в най-добрата книга?

В последно време доста се запалих и май ще взема да си направя един подарък за Коледа. :giggle:

Е, друг е въпроса кога ще имам време да я прочета де, ама тя няма да ми избяга така че... :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

 

Бихте ли ми препоръчали книги за различните езици за програмиране. Става въпорс за книги, които не са само да отбият номера.. Относно C++ знам книгата или учебник, не съм сигурен как са води на Магдалина Тодорова. До колкото знам, в нея са описани сравнително подробно и лесно нещата. Търся такива някакви.

 

Благодаря ви предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Ми книгите за "различните езици за програмиране" са бая, така че не е зле да кажеш първо към изучаването на кой език си се насочил. Относно C++ книгите на Магдалина Тодорова наистина са много добри помощници.
Link to comment
Сподели другаде

Значи избрах си от soft-press.com следните книги:

C - практически самоучител

C++ - практически самоучител

PHP5 в лесни стъпки

CSS в лесни стъпки

JavaScript в лесни стъпки

HTML в лесни стъпки

 

И всичко това само за 45.00 лв., което мисля, че е много добре, като цена. Специално ми препоръчаха PHP5 в лесни стъпки.

Link to comment
Сподели другаде

Виждам, че се интересуваш от C/C++. Според мен книгите които си си избрал са много добри. За HTML и CSS трябва да знаеш, че въобще не се учат трудно, така че стига да ти е интересно можеш да ги научиш и без тази литература, стига да имаш интернет(поне аз така съм ги учил). Ако мислиш да се занимаваш със Visual C++ - "Visual C++ Inside" на Д. Круглински(ако я намериш) или Visual C++ 6.0 на Д. Чапман - и двете са в два тома.
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...

Искам да запитам тези които разбират малко повече от Visual Basic .NET за тази книга на Майкъл Халвърсън по-добра ли е от тази книга за Visual Basic на издателство Дуо Дизайн ???

Тази на Дуо Дизайн я гледах доста в книжарниците и доста се чудих каква й е разликата с другата книга. По-обемна е от тази на Майкъл Халвърсън, но пък книгата на Майкъл си е на Софтпрес, а Софтпрес издават едни от най-добрите книги на компютърна тематика... Да не кажа най-добрите... ;)

Моля ви се помогнете че другия семестър май ще трябва курсов проект по това нещо да записвам и ми трябва възможно най-добрата книга :) На български поне... а ако на някой му се намират... може и на английски

Link to comment
Сподели другаде

Единствената книга която смятам, че е написана на достатъчно добро ниво, че да подготви начинаещия програмист за най-важното от .NET програмирането е книгата на Светлин Наков и колектив "Програмиране за .NET Framework".
Link to comment
Сподели другаде

A коя книга за Microsoft Visual Basic 2005 .NET да си взема??? Коя ще препоръчате? :lookaround:

Спряла съм се на две, но не мога да се реша коя да е... :)

 

1) Microsoft Visual Basic .Net Професионални проекти

 

2) Microsoft Visual Basic 2005 - стъпка по стъпка

Link to comment
Сподели другаде

Като гледам, втората е за хора които са начинаещи в VB.NET, но все пак имат някакъв опит във BASIC. А първата е за по-напреднали, програмисти които... хмм... как да кажа... всъщност то там си пише: "Използвайте Visual Basic .NЕТ за решаване на реални професионални задачи."
Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

Здравейте. Искам да ви помоля за помощ в избор на книга за Java. В момента съм се хванала да се уча горе-долу сама и се чудя каква книга да си купя. Също така, ако може да препоръчате някакви online tutoriali или книги в електронен вариант.

Аз се занимавам с Netbeans и Icefaces(сега юзаппочнах с това и съответно програмирам на Java) и ще съм благодарна на всички, които препоръчат някаква литература :)

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Dark`Elf :)

Незнам точно за кой вид JAVA ти трябва литература, но добра книга която мога да ти препоръчам е на Хърбърт Шилдт:

Java 2 - ръководство на програмиста

Иначе и Светлин Наков знам че има добро електронно издание за JAVA, което можеш да намериш тук:

Интернет програмиране с Java

 

В момента не съм си в България, иначе мисля че имам някоя друга електронна книжка за JAVA :)

Успех!!! Дано съм помогнала... ;)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Dark`Elf :)

Незнам точно за кой вид JAVA ти трябва литература, но добра книга която мога да ти препоръчам е на Хърбърт Шилдт:

Java 2 - ръководство на програмиста

Иначе и Светлин Наков знам че има добро електронно издание за JAVA, което можеш да намериш тук:

Интернет програмиране с Java

 

В момента не съм си в България, иначе мисля че имам някоя друга електронна книжка за JAVA :)

Успех!!! Дано съм помогнала... ;)

Много благоадаря. Вчера си взех - Java 2 - ръководство на програмиста ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...