Jump to content

Свързване с интернет с DeLi Linux


moderator

Препоръчан пост

ползвам тази страница - http://www.delilinux.org/wiki/doku.php?id=...tion:firststeps - за да настроя интернета на DeLi линукса си. всичко ми е ясно с изключение на тази точка:

 

Now enter the domain name. If you are connected to a local network ask your system administrator. Otherwise choose the appropriate domain name. If your computer is behind a router at home choose a random one with a top level domain that doesn’t exist in the internet. I suggest .local as top level domain.

 

какво да въведа тук? провайдърът ми е traffic.evro.net ... , ако има някакво значение...? :blink: моля, помогнете!

 

предварително благодаря

Link to comment
Сподели другаде

Никакъв проблем не е да се свържеш с провайдъра си. И да го попиташ какво да правиш. Не вярвам да те пуснат по пързалката. Например при мен двата ми провайдъра отговарят на всички Линукс въпроси повече от изчерпателно.:)
Link to comment
Сподели другаде

Никакъв проблем не е да се свържеш с провайдъра си. И да го попиташ какво да правиш. Не вярвам да те пуснат по пързалката. Например при мен двата ми провайдъра отговарят на всички Линукс въпроси повече от изчерпателно.:)

 

оф, оправих се, оправих се... мноо съм тъп. то си открива всичко по DHCP - задаваш му каквотоидае.local, важното е да няма друг такъв съществуващ домейн :thumbsup:

 

мерси все пак и извинявайте за ненужната тема, избързах :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Дам. Обърнал си внимание на:

*If you want to get the IP address automatically choose DHCP in the next window

http://i11.tinypic.com/4yrzbeg.jpg

Няма лошо. И провайдърът щеше да ти го каже. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...