Jump to content

Връзка между два компютъра


Препоръчан пост

Привет

Проблема който искам да споделя с вас е следният.

Имам два компютъра единият настолен(Pc1) другият лаптоп(Pc2), а интернета ми идва от един комшия, към настолният.

Димек самият интернет не е вързан пряко към него а минава през компа на комшията.

Та въпроса ми е как да си пусна бежичен нет към лаптопа но от настоляният, имам си Wirelles карта но просто незнам как да направя настройките.В момента даже съм го пуснал и си има конекция м/у лаптопа и другия но интернета си идва само на Pc1, а на Pc2 имам само Peer to Peer връзка.

Някаде четох, че ако настройките ти са автоматични димек DHCP MaC адреса също се влиае.

Надявам се да сте ме разбрали, по точно незнам как да го обесня.

Мерси предварително :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

аз имах същия проблем интернета ми идва в лаптопа и от него исках да го шерна през WiFi картата към другите компютри в които съм вече в мрежа, но така и не успях, просто windows не разрешава... от там стигнах до извода, че може би има някаква уловка, от типа през WiFi карта не може да се споделя..

Но след доста четене по чуждестранни форуми и т.н. разбрах, че споделянето може да стане само през някой WiFi PCI карти ( ако за такава говориш ). При едни става, при други не...

 

 

Иначе пробвай това

I know this is crazy, but try turning off WEP protection. Then make sure that your WiFi card is on auto speed. The DS's wifi only works at 2mbit, if you set it any higher the DS can't get the signal.

 

Finally, turn all the settings to auto when you set it up.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...