Jump to content

Търся софтуер за почистване на стари вече изтрити файлове


Препоръчан пост

Чел съм, че дори и "напълно" изтритата информация(сиреч Shift+Delete-ната) се запазва частично на хард диска, дори може да се възстанови с програмки като Recuva. Та въпросът ми е има ли такава, която напълно да заличи тези остатъчни данни. Уточнявам, че не ми трябва нещо тип Eraser, а такова с което да примерно почиствам периодично. Намерих това, но имам съмнения, че не върши работа. А дали едно такова почистване би се отразило положително на производителността?
Link to comment
Сподели другаде

Когато започвах с програмирането и аз използвах подобен метод за триене на файлове като показаната от теб програма, но според мен не ти е нужна подобна програма. Защото като изтриеш даден файл с [Delete]

или [shift]+[Delete] той бива маркиран като изтрит, но остава на харддиск-а ти, обаче файлът ще бъде премахнат когато някой друг файл бъде записан върху него, следователно не ти пречи присъствието на файла. Дадената програма пак маркира файла като изтрит но и изтрива съдържанието му, като заменя всеки знак от файла с знак "0", което прави изтритите вече файлове, невъзможни за въстановяване.

Link to comment
Сподели другаде

Когато започвах с програмирането и аз използвах подобен метод за триене на файлове като показаната от теб програма, но според мен не ти е нужна подобна програма. Защото като изтриеш даден файл с [Delete]

или [shift]+[Delete] той бива маркиран като изтрит, но остава на харддиск-а ти, обаче файлът ще бъде премахнат когато някой друг файл бъде записан върху него, следователно не ти пречи присъствието на файла. Дадената програма пак маркира файла като изтрит но и изтрива съдържанието му, като заменя всеки знак от файла с знак "0", което прави изтритите вече файлове, невъзможни за въстановяване.

 

Не съм много съгласен с теб.

Когато се изтрие даден файл той се отбелязва като вече изтрит и не заемащ никакво място в диска, обаче винаги се запазва някаква информация, че този файл е съществувал, той не може така лесно да се преахне, само с Delete. И така ти си мислиш, че си ги премахнал обаче в диска оставя още инфирмация за него и след време системата започва да работи по бавно. Записването на друга информация не премахва, информацията за по рано изтритият от тебе файл.

За повече информация по темата може да прочетеш тук.

 

А и също се сещам за една такава програма CCleaner

Link to comment
Сподели другаде

Ползвам CCleaner отдавна и знам, че предлага "Безопасно изтриване", но то се прилага само в определени директори. Другият вариант е да добавям всеки файл/папка ръчно, но както споменах не ми трябва нещо подобно на Eraser. Търся софтуер с който да почиствам периодично натрупаните боклуци, а не да го пускам при всяко изтриване на файл, по възможност безплатен.
Link to comment
Сподели другаде

Уточнявам, че не ми трябва нещо тип Eraser, а такова с което да примерно почиствам периодично.
Търся софтуер с който да почиствам периодично натрупаните боклуци, а не да го пускам при всяко изтриване на файл, по възможност безплатен.

Е, то това звучи точно като описание на Eraser. Тя може да чисти по зададено разписание (schedule) и ръчно (on-demand). Има си опция за почистване на празното място. Не виждам къде е проблемът да я използваш. Не че няма BCWipe (3.5MB) (на Jetico) или QuickWiper (1.3MB), но са платени и демо версиите им работят 30 дни.

Link to comment
Сподели другаде

Ок, мерси. Не знам защо, но по-рано днес като я пробвах останах с впечатлението, че служи само за "secure cleaning" на отделни директории и файлове. Намерих каквото търсех, извинявам се за объркването.
Link to comment
Сподели другаде

Ок, мерси. Не знам защо, но по-рано днес като я пробвах останах с впечатлението, че служи само за "secure cleaning" на отделни директории и файлове. Намерих каквото търсех, извинявам се за объркването.

Хм, не споделяш какво си намерил или направил.

 

Например аз изпозлвам за безвъзвратно триене East-Tec Eraser 2007. Или по-точно това меню за настройка:

http://i1.tinypic.com/662xvue.png

 

Лошото е, че програмата е платена. Но при мен работи изключително добре, досега не ме е подвела. :)

Link to comment
Сподели другаде

Мислех, че става ясно - "намерих" Eraser. Благодарско за отговора - непременно ще тествам и тази.

О.К. Явно аз не съм разбрал добре отговора ти по-горе.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте, прочетох темата и ми стана много интресно, преди не се бях замислял за този проблем. Сега ми възникна един въпрос. Тъй като мисля да продавам компа, интересува ме как мога да залича информацията за изтритото от хард-диска, за да не може някой недоброжелател да се възползва от нея, дали споменатите от вас "East-Tec Eraser 2007" и "Eraser" са добро решение? Изтривал съм доста важни документи .
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да използваш някоя от предложените програми или да форматираш твърдия диск няколко пъти с различни файлови системи, като използваш пълно (Full), а не бързо (Quick) форматиране.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте !

Така ! И аз разбира се имам проблем и отново търся съдействие и мисля да се вмъкна в тази тема.

Поради непрофесионалното любопитство и ровене в папките на компютъра ми от некомпетентна в моята работа колежка, използвах програма Hide Folders, която ми даде спокойствие,

че поне папките с личните ми и важни файлове ще бъдат защитени. До тук добре, всичко си беше нормално, но в един момент внезапно компютъра ми даде грешка в system32.

Проблема се оказа сериозен с риск да загубя цялата информация, но благодарение на компетентните колеги това се избегна. Не съм компетентно лице, макар, че имам известна култура

и опит. Всички работни папки бяха спасени, с изключение на тези скритите. В момента съм с два windowsa и имам усещане че нещо не е както трябва. С всичко останало се справих, но не мога

сама да открия как да направя така, че да възстановя скритите папки и дали са тотално изтрити от компютъра. Опитах в Safe mode i DOS, но честно казано си мисля, че не мога да се справя

сама. Според вас тотално загубено ли е всичко и да се примиря, или има начин да си ги възстановя. Дано правилно съм обяснила проблема си. Ще чакам предположения и предложения.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей!

 

Опита ли все пак да "видиш" скритите папки по този начин:

Windows Explorer -> Tools -> Folder Options -> View -> Show hidden files and folders?

 

Ето менюто:

http://i23.tinypic.com/es2aah.png

Link to comment
Сподели другаде

Като е дало грешката, защитените файлове с програма в кой дял са били.

Как сте спасили другите файлове ?

Windowsa тръгна ли си или сте преинсталирали или нещо такова ?

Помня отдавна, че ползвах подобна програма за скриване/локване на папки и не можеше да се видят, дори с това което е посочил Sir William. Но един ден когато реших да записвам диск с Нерото, като влязох в дяла, където са скритите папки, ги виждах (през Нерото), зачудих се и отворих през Windows Explorer-а, не се виждаха.

Та исках да каже, че ако не сте форматирали дяла, където са скритите файлове/папки може да опиташ да ги видиш с Неро и да ги запишеш на диск или да ги копираш от там..

Ако не става така, пиши ;)

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново !

Ураааа :cap: !

Забелязах, че сте ми като кадемче. В момента в който се обърна към вас и скоро след това интуитивно намирам решение на проблема си, сякаш имам просто нужда от подкрепа.

Sir William, това бе първото за което се сетих, но уви ... затова се и притесних.

VIS, благодаря и на теб за съвета. Не не е форматиран нито един от дяловете, а просто преинсталираха windowsa и слава богу папките съобразително бях сложила на друг дял.

Това, което предлагаш вероятно е едно от решенията, но аз се справих по друг начин и не мога да повярвам, че успях ...

Благодаря за отзива ! :bye:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...