Jump to content

Кои програми не харесвате и защо?


Препоръчан пост

Steelheart, май да беше изброил програмите, които харесваш. Щяха да са по-малко. :) Вярно е, че всеки си има мнение, но за WinRAR наистина ми е трудно да го повярвам, защото програмата е чудесна и не виждам какво не ти харесва в нея. Би ли дал по-подробна информация за нея?

 

Иначе SkypePM.exe не е нужно да го има. При инсталация просто не се инсталират екстрите за Skype и готово.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Предпочитам 7-Zip - по-високо ниво на компресия, по-малкa, обновява се редовно и е напълно безплатна.

Знам, че не нужно да го има SkypePM.exe, а и в биснес версия дори не е включен в инсталатора.

 

***

 

Добре, сгрешил съм. Прощавай, че дръзнах да не го харсвам.

Link to comment
Сподели другаде

Предпочитам 7-Zip - по-високо ниво на компресия, по-малкa, обновява се редовно и е напълно безплатна.

Знам, че не нужно да го има SkypePM.exe, а и в биснес версия дори не е включен в инсталатора.

За нивото на компресия съм съгласен, но за размера не мисля, че 500-600KB не са голям проблем в днешно време. WinRAR също се обновява.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
..........................

3. Антивирусите на Norton. Говоря за стара версия, която сменяше кирилицата в имената на файлове с маймунки. За новите версии не знам как е, не го използвам.

..........................

Браво, harhal!

Съвсем забравих за безполезните шарении от сорта Norton Antivirus или Norton Internet Security! Имаме вече тема, в която е описано как Norton изпуска яко троянци! За мен Norton приложенията за "сигурност" отдавна са отишли на заслужен отдих в кофата за боклук.

Link to comment
Сподели другаде

Вие тука изброихте всчики най-известни и най-ползвани програми и ги игзкарахте лоши. А какво ползвате вие тогава? И защо не направите вие нещо? Аз пък винаги съм си бил примерно с BSPlayer + K-lite кодеци. Доволен и предоволен! HDTV или кавкото да си изтегля си го гледам с него. юТорента пък си е ако не най-добрия торент клиент поне си държи второто място. Може би понякога това че вие неможете да работите точно с програмите ви пречи. НЕ разбрах само на мен защо не ми забива пс-то като ползвам вече юторента от година. И имам поне 100 задачи. :blink: Сумата и глупости изброихте. Но всяга програма служи за нещо и е нормално да има недостатъци. Но всички ние ги ползваме. Сигурен съм чепримерно ако не ползвате скайп защото последите версии били найстинна бъгави какво ползвае? Icq или заместника му QIP ?Но дори и те неможе да не нямат слаби места. За всеки различно...
Link to comment
Сподели другаде

Вие тука изброихте всчики най-известни и най-ползвани програми и ги игзкарахте лоши. А какво ползвате вие тогава? И защо не направите вие нещо? Аз пък винаги съм си бил примерно с BSPlayer + K-lite кодеци. Доволен и предоволен! HDTV или кавкото да си изтегля си го гледам с него. юТорента пък си е ако не най-добрия торент клиент поне си държи второто място. Може би понякога това че вие неможете да работите точно с програмите ви пречи. НЕ разбрах само на мен защо не ми забива пс-то като ползвам вече юторента от година. И имам поне 100 задачи. :blink: Сумата и глупости изброихте. Но всяга програма служи за нещо и е нормално да има недостатъци. Но всички ние ги ползваме. Сигурен съм чепримерно ако не ползвате скайп защото последите версии били найстинна бъгави какво ползвае? Icq или заместника му QIP ?Но дори и те неможе да не нямат слаби места. За всеки различно...

 

G0ld, глупости не сме писали. Ако обичаш, пести подобни квалификации! Както забелязвам, не си прочел внимателно доста неща по темата. Например за K-lite. Aз посочих по-горе, че K-lite има включен нелицензиран CoreAVC! Ако го нямаше този CoreAVC, тогава и ти щеше нямаше да може да се наслаждаваш на HD. Toва, че си доволен от работата на нелицензирани програми е твоя работа.

 

Моля да бъдеш по-учтив с потребителите!

Link to comment
Сподели другаде

"Кои програми не харесвате и защо?" ... ами аз всъщност не харесвам 99.9% от програмите, как да започна да ги изброявам?

Леко поредактирах коментара ти. Това все пак е тема за програмите, които не харесваме, а не които ползваме и обичаме. Щом не харесваш 99.9% от програмите и не можеш да изброиш всички, изброй най-дразнещите. Сигурен съм, че някои от потребителите до момента също са направили така ако не са харесвали повече програми.

 

Вие тука изброихте всчики най-известни и най-ползвани програми и ги игзкарахте лоши. А какво ползвате вие тогава? И защо не направите вие нещо? Аз пък винаги съм си бил примерно с BSPlayer + K-lite кодеци. Доволен и предоволен! HDTV или кавкото да си изтегля си го гледам с него. юТорента пък си е ако не най-добрия торент клиент поне си държи второто място. Може би понякога това че вие неможете да работите точно с програмите ви пречи. НЕ разбрах само на мен защо не ми забива пс-то като ползвам вече юторента от година. И имам поне 100 задачи. :blink: Сумата и глупости изброихте. Но всяга програма служи за нещо и е нормално да има недостатъци. Но всички ние ги ползваме. Сигурен съм чепримерно ако не ползвате скайп защото последите версии били найстинна бъгави какво ползвае? Icq или заместника му QIP ?Но дори и те неможе да не нямат слаби места. За всеки различно...

Не забравяй, че тук става въпрос за ЛИЧНИ ПРЕДПОЧИТАНИЯ и ВКУС. Моля, уважавай чуждото мнение и предпочитание.

Няма да е зле да прочетеш отново темата, но по-задълбочено. И освен това да се опиташ да проявиш малко мислене. В темата се каза неведнъж, че се ползва Skype по принуда. Тези от нас, които не го харесваме, го ползваме, защото имаме важни контакти, които ползват само него, и няма как иначе да общуваме с тях. Нямаме избор. Не сме казвали, че не го ползваме. Освен това ICQ не е удачно сравнение, защото това е клиент за друга мрежа. Става въпрос, че няма алтернатива за мрежата на Skype, както за ICQ има QIP, Miranda, Trillian, &RQ и др.

Link to comment
Сподели другаде

Леко поредактирах коментара ти. Това все пак е тема за програмите, които не харесваме, а не които ползваме и обичаме. Щом не харесваш 99.9% от програмите и не можеш да изброиш всички, изброй най-дразнещите. Сигурен съм, че някои от потребителите до момента също са направили така ако не са харесвали повече програми.

 

ок, ще се опитам да се вместя във високите ти критерии ;) ами като начало:

 

~ мразя зверски много ICQ - необяснимо тежка за функциите си, почти невъзможна за пълна деинсталация без ръчно бъркане из регистрите, адски кичозна

 

~ не трая SKYPE - заемаща ресурси, достатъчни на съвременен браузър да работи на 100% програма, която, освен че във всяка поредна версия те принуждава да инсталираш все по-нова и по-нова версия на майкрософтското отроче DirectX, за да имаш видеочат, е способна да изпълни скриптове, които могат да засерат не само нея, но и цялата ти ОС

 

~ чудя се на хората, ползващи MOZILLA FIREFOX - абе вие луди ли сте, бе хорица? верно ИЕ е още по-голямо ла~но, ама и последните версии на лисицата вървят уверено по неговите стъпки, гълтайки все повече и повече системни ресурси. ползвайте K-MELEON - ползва близо 8 пъти по-малко ресурс и като цяло е на същия енджин. освен това, за разлика от Файърфокс, позволява да бъде променен до неузнаваемост и като фунционалност, и като външен вид, и дори като цялостна структура.

 

to be continued :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Изтрих офтопик мненията. Ако имате някакъв спор, нека се извърши по лични съобщения. Както казах и преди, спорете си в темата с доводи колкото искате, но спестете личните кавги. Пийте по една вода, успокойте се и не се палете излишно - в темата става въпрос за лично предпочитание.
Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...

Аз лично не харесвам

FlexType, BSPlayer, BitComet, FlashGet, K-Lite, ESET, вече и Winamp. Основните причини са, че не си вършат работата както трябва според мен, някои са излишно претрупани с някви си функции, които ги правят по-тежки. Предпочитам да заменя една програма с две други, които вършат по една част от нейната работа, но качествено.

 

П.П. Относно удоволствието от нелицензирани програми мисля, че всеки вижда в какво положение е този проблем. Но нека не забравяме, че и доста странични фактори влияят на това.

Link to comment
Сподели другаде

Едно уточнение за Winamp. Това е плеър, който по подразбиране наистина е доста разплут и не е от най-леките, но ако бъде инсталиран както трябва, може да е много стабилен и лек и по-нищо да не отстъпва на донякъде прехваления foobar2000. Това е факт и мога да го докажа.
Link to comment
Сподели другаде

Интересно ми е защо толкова хора плюят по ffdshow.Аз го използвам в комбинация с Winamp когато искам да гледам филми с максимално качество и до сега не съм имал нито един проблем. Вярно е претрупан с настройки и отнема доста време да разбереш кое за какво е обаче ако си поиграеш и да бутнеш настройките качеството на картината става уникално - досега не можах да изкарам такова качество с никой друг от по-известните плеъри.А използвам ffdshow с Winamp щото уинампа вади отличен звук и така имам перфектна картина + звук

Виждам че други се оплакват от Your Uninstaler - за мене това е полезна програма щото досега ми е спестила доста главоболия и време - например когато инсталирам пачове с ъпдейти на игри няколко пъти се е случвало играта да се прецака - не мога нито да инсталирам нито да деинсталирам от Уиндоуския деинсталатор и винаги тази програма оправя нещата. Досега не е забавила или прецакала системата

А наистина разните оптимизатори на Windows и чистачи на регистри само омазват системата повече-даже съм забелязал че компютъра работи по-бавно и нестабилно отколкото ако не се използват

Link to comment
Сподели другаде

Искам да добавя и две уточнения

Първо относно "Инкогнито" в Скайп. На един компютър скайп работеше до вчера 8 септември само в режим "Инкогнито", на друг скайп излизаше "Последно активен 01.09.2008". Така, че ако излиза някой активен преди 5 минути то той наистина е бил на линия било то отсъстващ, отпочиващ и прочие. Малко не върви да ти пише, че съобщението не е доставено след като това не е вярно. От друга страна не знам защо трябва да се криеш. Ако вече не понасяш някого то може да го блокираш и той няма да те вижда. И още нещо аз ако видя някой, че е извън линия не се напрягам да разбера дали това е наистина така. А ако ми трябва спешно най-малко мога да му пиша смс от интернет без да ми струва нищо.

Второ не съм толкова навътре с нещата относно бъговете на ffdshow, но аз го използвам от доста време и на около 2-3 месеца си свалям нова версия въпреки, че не виждам разлика. Има безполезни, може би настройки, но работи добре на по-слаби машини.

 

П.П. Според мен важно нещо за една програма е и външния вид. От тук искам да кажа, че за мен foobar е грозна програма. Предпочитам да слушам с WMP. И без това си го има с Уиндоуса.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...