Jump to content

Проблем с интернет връзката


Препоръчан пост

Искам да питам, имам малък проблем с Upload-a, според тарифата която плащам скоростта трябва да ми е, към 120 К. И от 2 3 дни ми е не повече от 40. Почти съм сигурен, че проблема е от доставчика, но искам все пак да съм сигурен преди да ги викна. Искам да попитам дали има програма или нещо такова, за да си освободя всички настройки които могат да ограничат изходящата връзка, нещо такова. Аз като и се обадих, казаха че проблема сигурно е при мен.. и за това исках да попитам от къде може да е ?

Благодаря предварително. ;)

Моля, ако темата, не е в правилния раздел, да бъде преместена.

Link to comment
Сподели другаде

Разгледай Съвети за успешна взаимопомощ и дай малко повече информация за системата. Темата Основни техники за премахване на spy/ad/mal-ware при Windows XP може да ти бъде от полза, в случай, че работиш с Microsoft Windows XP.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, прегледах и направих всичко.. уви скоростта си остана същата. На Windows XP SP2 съм, модем ако има някакво значение. Ако трябва друга информация питайте. Страхувам се да не е станало нещо като съм инсталирал някоя програма и тя да е променила настройките и като съм я деинсталирал да не ги връща. И за това се чудех дали няма начин да върна всички настройки на нета в начална позиция. Има една опция такава в "Windows Firewall", но пак не стана нищо. :/
Link to comment
Сподели другаде

Опитай да въстановиш първвоначалните настройки или да заредиш "оптимизирани" такива с SG TCP Optimizer. Можеш да опиташ да поправиш Winsock, в случай, че някоя програма е променила настройките - използвай WinSockFix. Преди да правиш каквито и да било промени е добре да си направиш backup на текущите настройки.
Link to comment
Сподели другаде

Пробвах всичко и пак си е до 30-35-40, повече не иска да качи, все едно е ограничено от нещо. Друг вариант е като направих виртуална машина, и инсталирах нов уиндолс и опитах да го свържа директно с модема, инсталирах драйварите за модема, но показва, USB Port: Not Detected :/

В диска пише, че има USB Drivers, но не знам защо не мога да го свържа..

Link to comment
Сподели другаде

Преди малко писах в друга тема по въпрос, който според мен има връзка с тази тема.

Дано помогна все пак. Виж: PassMark PerformanceTest™ и Network benchmark на същата програма. :)

Link to comment
Сподели другаде

Пробвах го.. тестовете бяха ОК. Интернет теста дето е.. нещо не може да тръгне.. уж оправям всичко давам "Go" и пише да чакам.. ама нищо не става. Има ли програма която ще може да измери каква е скоростта направо от модема.. входяща и изходяща , да знам дали проблема е в моя телевизор или доставчика ми върти номера :)

Едит: Скороста стана над 75, НО все пак трябва да е към 120. Мисля да не правя нищо на Пс-то и ако пак падне.. :devil: на доставчика!

Ако има други предложения за измерение направо от модема.. казвайте.

Мерси на всички за помощта, която получих ;)

Link to comment
Сподели другаде

Ух, отдавна не бях пускал тази програма.

Mай и аз ще се занимавам с доставчика, нещо ме пързаля. :(

 

Пробвай тест като на снимката (Client +UDP):

http://img166.imageshack.us/img166/6494/90909655il9.png

 

В добавка:

Users have the ability to change the following test parameters:

* The IP address of the machine acting as the server and the port number used for the test to help with firewall issues.

* The size of the data block used for each send request. It is also possible to select variable sized blocks to measure performance deltas as block size increases or decreases.

* The duration of the test.

* The protocol, either TCP or UDP. The TCP protocol is when data integrity is important (Errors are corrected using data re-transmission). UDP is used with applications that are tolerant to data loss such as video streaming.

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

Скоростта пак падна на 30.. вече съм сигурен, че доставчика ме будалка.. ето го моя тест.

Може ли някой да го какво е показал, че аз не мога да го разбера:

http://i.data.bg/07/08/11/504924_orig.jpg

 

http://i.data.bg/07/08/11/504925_orig.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Задал си му на теста да работи 20 секунди, през което време да праща файл с определен размер на някакъв сървър. И в първата снимка, с червено се показва скоростта за тези секунди, а със жълто - с редната такава скорост.

 

Добавено: скоростта, което се дели там, се дели на 8.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...