Jump to content

Google засече най-новата китайска атомна подводница


Препоръчан пост

http://images.ibox.bg/2007/07/06/29060/430x257.jpg

 

Най-новата атомна китайска подводна лодка е била заснета от частен спътник през 2006 г.

Шефът на подразделението за ядрени изследвания към Федерацията на американските учени (FAS) Ханс Кристенсен е успял да открие новата атомна подводница на въоръжените сили на Китай, съобщават от IDG.bg.

Интересното е, че той е направил това, използвайки онлайн сателитната услуга Google Earth, тъй като подводницата е била заснета от частния спътник Quickbird още в края на 2006 г.

Американски експерти потвърдиха, че обектът, запечатан на снимката, се явява атомният подводен ракетоносач тип 094 - най-новата подводница от този клас в състава на Военно-морските сили на Китай.

Тя е заснета от спътника докато е стояла на доковете в база Сяопиндао в Жълто море.

Лодките от този тип носят 16 балистични ракети JL-2 (DF-31), които са способни да прелетят 8 000 километра. Китай разполага с една такава подводница, а в строеж е още една.

 

Източник : News.BG

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Скоро с през гугъл-а ще гледам и бельото на съседката :P

Google станаха най-големите пичове, защото като напишеш "бельото на съседката" ти показва именно розовите й бикини...на съседката.Отскоро откриха клон при нас. В деня на откриването показаха, че 67% от търсачите се ровят за секс (Накъде отива света? ). От вчера Google получи официално разрешение да показва свръх секретни военни обекти с разрешение до 400м височина. Обществена тайна е, че разполагаме с атомно оръжие или пък ново поколение вакуумни бомби дупчещи бункери до 100м под земята.

 

Температура на водата - 25'С

Температура на въздуха - 29'С

Вече спя на затворен прозорец и извадих пижамата.Сутрин съм свит като препариран охлюв от студ.Къде ли забих юргана?

 

40% "Пещерска гроздова" 200ml си е подсладена вода. Мирише ми на жилета след бръснене?! В течение на час го изпих с кило квас и нищо ми няма.А трябваше да дойде линейка.Посрещнах земляк днес и той ми хариза патрончето, да разквася устни. А за дизайна цъкам и ахкам.Колба от някоя химическа лаборатория.

 

Яль-ла

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

:offtopic: Да им се чуди човек на американците....Докога ще вярват на очите си?

Страха е голямо шубе, нали...особенно когато имаш интереси навсякъде...

Затова не вярвам в ада...Сатаната щяха да го прогонят янките или руснаците....те имат този тертип да отслабват и сменят управлението на независимите държави. :offtopic:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...