Jump to content

Въпрос за температурата на процесора


Препоръчан пост

Здравейте,във връзка с друг проблем който имам,ми казаха да проверя температурата на процесора.За тази цел си инсталирах две програми-EVEREST и SpeedFan,но сега незнам на кои данни да вярвам,едната ми показва 62,а другата 42 градуса?
Link to comment
Сподели другаде

По принцип трябва да показват еднакви резултати. Сигурнa ли си, че гледаш показателите на един и същ датчик. SpeedFan не именува датчиците и е много вероятно да гледаш температурата северния мост на дъното.
Link to comment
Сподели другаде

SpeedFan трябва да ти показва поне 2 температури. Сравни тези от нея с кои от EVEREST са най-близки. При мен първата температура в SpeedFan е тази на дънната платка. С какъв процесор или дъно си всъщност?
Link to comment
Сподели другаде

42 градуса,най-вероятно е температурата на хард диска

SpeedFan засича няколко температури, а в трея показва само първата от тези, които засича. Това никога не е на твърдия диск.

 

на мен ми показва само една цифра долу в трея и тя е 42 :crosseyes1: повтарям че съм доооста невежа ,но това си личи май,значи отварям EVEREST и там пише GenuineIntel

По всяка вероятност е на дъното. Кликни два пъти върху иконката и ще се зареди прозореца с всички температури в дясната част. Най-вероятно първата е за дъното, а втората - за процесора.

Link to comment
Сподели другаде

vanq, ако публикуваш скрийншотове от двете програми ще можем точно да определим кои температури виждаш.

 

Ето и малко помощ за публикуването на "снимки" на дадена програма - Как да направите screenshot (шот) и къде можете да го качите

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...