Jump to content

Теория на допира


Препоръчан пост

Здравейте!

Преди време бях попаднала на една много интересна статия,която за съжаление не мога да намеря и затова ще пиша по спомен.

 

Според теорията на авторите за взаймоотношенията между двама души/симпатия-антипатия/, може да се съди по допира, който те осъществяват.

Така например, ако някой ви е симпатичен, вие неволно го докосвате. Не става дума за случайте,когато това се прави по протокол/запознанство н-р/, а за останалите случаи.

Пример:

Някой ви спира на улицата и пита къде се намира някаква улица. Ако този някой не ви е много симпатичен, вие му обяснявате учтиво и толкоз. Ако обаче ви е симпатичен, неволно може би ще го докоснете, докато показвате посоката.

Това важи и за ваши приятели с които се познавате отдавна. Забелязали ли сте, че някои от тях докосвате често, други само понякога, а трети изобщо.

Ето още един начин да разберем кой как ни възприема в действителност.

Аз лично съм правила наблюдения по тази теория и работи безотказно при мен.

 

Ако желаете, замислете се и споделете и при вас ли има съвпадения-работи ли теорията? :)

Link to comment
Сподели другаде

Е тук вече се навлиза и отношения между половете и неудобстовото в компанията на човек пред който не би искал да се излагаш , като си отвориш устата и кажеш нещо тъпо да кажем, затова по-добре да мълчиш. Според мен има много вярно, но за еднополов контакт или за някой преодолял границата и този дискомфорт от новото.

Да кажем при мен идва момче, а след това и момиче. И двамата ме питат къде е офисът на фирма "Галант" (да кажем), към него ще се приближа ще му покажа накъде да свие и докато му обяснявам може да сложа ръка на рамото му за да не се разсейва и след малко да се чуди пак или да го тупна и му пожелая успех. Разбира се бих го направил стига да не е някой мръсен, мърляв или миришещ тип друг вариант е много съм харесал якоето му;)

Идва момичето и пак има 2 варианта. Ако е страшна мадама и аз съм сдуханяк няма да направя нищо и ще без да вдигам поглед от земята ще и обясня с две думи. Ако пък не държа толкова на тези неща или не е много привлекателна, мога да я погледна без да се притеснявам и да й обясня така че да ме разбере (ако ми хареса даже ще я изпратя до въпростното място и да изчкам да видя дали ще има повод да почерпи и после..... каквото сабя покаже ама се отклоних.

Та за мен това са вариантите всичко си е до разположение и контактност!

Link to comment
Сподели другаде

Дам, съгласна съм, че има много вярно дори. Но аз примерно мога да си позволя да докосвам неволно приятелките си, защото си е нормално, но момчетата приятели.. ще ми е малко сконфузна ситуацията. Иначе, ако някой не ми е приятен, стремя се даже да не общувам много с него. Мисля, че една прегръдка означава много повече от целувка, в даден случай :) Някакси показва желанието за близост :P
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Сега да внеса едно доуточнение-няма нищо нередно и противопоставящо се на теорията във докосването до човек от същия пол. Тук не става въпрос за взаймоотношения,изградени само на сексуален принцип, а както писах по-горе-"просто за симпатия или антипатия към даден човек". Тогава защо да не е човек от същия пол. Дори е съвсем нормално-не става дума за докосване със сексуален контекст, а просто докосване по някакъв повод.

Много ми е интересно да чета мненията ви и ви благодаря, че ги споделяте.

От това, което чета дотук излиза,че теорията малко куца при мъжете/много стеснителни сте, брей/.

Поздрави! :)

Link to comment
Сподели другаде

Както беше написано още в началото, става въпрос за неволни докосвания. Това от своя страна предполага, че много от тях ние дори не сме забелязали или осъзнали.

Аз обичам да наблюдавам реакциите на хората и това наистина е интересно явление. Има го и то ни се случва ежедневно, понякога без дори да се замисляме. ;)

Много интересна темичка, danina!

Link to comment
Сподели другаде

Принципно е вярна, разбира се винаги има изключения които обаче само потвърждават теорията. Когато някой ти е симпатичен ти се държиш по "топло" с него съответно и го докосваш. Докато ако ли не просто се ограничаваш до стандартната любезност:)
Link to comment
Сподели другаде

Идва момичето и пак има 2 варианта. Ако е страшна мадама и аз съм сдуханяк няма да направя нищо и ще без да вдигам поглед от земята ще и обясня с две думи. Ако пък не държа толкова на тези неща или не е много привлекателна, мога да я погледна без да се притеснявам и да й обясня така че да ме разбере (ако ми хареса даже ще я изпратя до въпростното място и да изчкам да видя дали ще има повод да почерпи и после..... каквото сабя покаже ама се отклоних.

Тая ситуация аз я виждам другояче.Тя пита.След кратко захласване по хубостта И започвам да обяснявам.После се налага пак да обяснявам...Трети път обяснявам,вече по-простичко.Накрая бивам помолен отново да обясня.Отказвам се.:D

 

 

Иначе аз съм учил по психология друго...Разстояние под 20 см. се смята интимно...20-40 - делово. Навлизане в тия 20 см. се отчита като интимничене или някаква проява на агресия.Така че не съм сигурен - може би на подсъзнателно ниво става дума точно за секс.Аз поне не докосвам приятелите си,колкото и да са ми симпатични.Докосваме си само халбите и евентуално на някой мач се спъваме...Не знам с жените как е...Да кажат.:)

Link to comment
Сподели другаде

Тая ситуация аз я виждам другояче.Тя пита.След кратко захласване по хубостта И започвам да обяснявам.После се налага пак да обяснявам...Трети път обяснявам,вече по-простичко.Накрая бивам помолен отново да обясня.Отказвам се.:D

Иначе аз съм учил по психология друго...Разстояние под 20 см. се смята интимно...20-40 - делово. Навлизане в тия 20 см. се отчита като интимничене или някаква проява на агресия.Така че не съм сигурен - може би на подсъзнателно ниво става дума точно за секс.Аз поне не докосвам приятелите си,колкото и да са ми симпатични.Докосваме си само халбите и евентуално на някой мач се спъваме...Не знам с жените как е...Да кажат.:)

Е аз не ти говоря за тия глупавите, а за някоя по-нормална мадама. Ти пък как ще дам пример са манекенка (да кажем, че ако кажа блондинка ще ме скалпират).

А аз под 20 см ако го смятах за агресия досега нямаше с 1 момиче да съм излизал. Иначе си ги дръжа около 15 ;) Е как да не гушнеш приятел, който не си виждал отдавна или ако си имате някой специален поздрав да не "чукнеш 5". А за мачовете и бирата като каза направо не мога да си сваля усмивката след вчера, но това е друга тема.

Link to comment
Сподели другаде

Е аз не ти говоря за тия глупавите, а за някоя по-нормална мадама. Ти пък как ще дам пример са манекенка (да кажем, че ако кажа блондинка ще ме скалпират).

А аз под 20 см ако го смятах за агресия досега нямаше с 1 момиче да съм излизал. Иначе си ги дръжа около 15 ;) Е как да не гушнеш приятел, който не си виждал отдавна или ако си имате някой специален поздрав да не "чукнеш 5". А за мачовете и бирата като каза направо не мога да си сваля усмивката след вчера, но това е друга тема.

 

Да :D .

 

За приятелските прегръдки и ГивМиФайв-историите - вЕрно.Ама това са инцидентни случки.

 

Обаче за излизането с момичетата не съм съгласен, по-точно - явно имаш друг стил. Аз подхождам винаги с агресия,...докато се стигне до премахване на всички налични защити. :D Следващия етап е интимничене с доброволен характер. Третият етап...Ъъъъ - някой друг път. :ph34r:

Link to comment
Сподели другаде

Не гледай сега свалката си е изкуство и не трябва да има правила, норми или модели които да се следват. Аз да кажем гледам всеки път да съм различен и оригинален, пък и така тръпката е по-голяма. Поглеждам, преценявам и отивам на "бой" с току що хрумналата ми стратегия. Ако не се получи имам 2-3 коза - спасители и всичко е ОК. Но винаги да съм агресивен наистина не ми е в стила!
Link to comment
Сподели другаде

В крайна сметка - момичета доста по-добре разбират от допир (всякакви разновидности) отколкото момчетата. Там положението е по-бойно, не че и при междуполовите контакти няма екшън-сцени.

Иначе си спомням за един руски президент (тогава беше СССР и им викахме галено: министър-председател), та този човек много обичаше да целува другите държавни глави! Беше доста приятелски настроен! :lol:

Link to comment
Сподели другаде

Slammer, много добро попадение е това с министър-председателя. Доста се посмях.

Но това е протокол, какво да правят хората. Симпатични или не - служба. Ами какво да кажат теляците в обществените бани - едно време имаше такива. Те не стига, че осъществяват допир волю-неволю, ами и трябва да е притискащ, силен и целеустремен. Има професии в които протокола или длъжностните характеристики са убийствени.

Мислете за допира, като си избирате професия. :D

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...