Jump to content

Хайде да си ги премерим ...


Препоръчан пост

  • Отговори 246
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ето един БГ сайт официален за тестване на скоростите който автоматично изчислява с каква скорост сваляш от всички БГ сървъри,а в таблицата по долу показва трафик скороста която се използва за определяне на даунлоуд и ъплоуд скоростите:http://www.cisbg.com/bm/results. Ето и шот как точно изглежда с изчислението:

http://i43.tinypic.com/21ecgfr.png

 

Хората от този официален за България сайт за измерване на скоростите са го направили доста разбираемо и изчислено (макар и само даунлоуд скороста)!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Вземи се стегни! И този тест има ли някъде връзка с който и да е сървър на Microsoft? Друг вариант е CIS да са купили MS. Но нещо ме съмнява....

 

ПС: И ако случайно не си успял да напрегнеш достатъчно, това което имаш, свалям файл директно от някой сървър на МС, което си го пише и на снимката. За разлика от тестовете на разни страници, по-достоверни от директното сваляне на файл за определяне на скоростта няма. Просто явно днес си станал нещо накриво. Спри се...

 

ПС2: Зовеш за грамотност - ама вземи да си оправиш в такъв случай 2та кратки члена, които трябва да са пълни...

 

ПС3: След малко тези мнения ще бъдат пренесени в небитието най-вероятно, ще го оставя на колегите, но аз ги класифицирам единствено и само като СПАМ

Link to comment
Сподели другаде

Ха ха, както кажеш.

Нали видя теста какво става, да не мислиш, че имам 100мб интернет?

Колкото до това какво сваляш и с колко сваляш - има инструменти като Looking Glass. Виж дори и твоя доставчик го поддържа.

Там ако се огледаш, ще видиш от неговия рутър каква свъзаност има в момента с хоста, който отговаря на download.microsoft.com. Някъде към 8Мбита.

Но ти ако искаш да вярваш, че плащаш за 15, а получаваш 50 и то отвъд океана - ок, проблема е твой.

И ако обичаш, не прекалявай със съветите за стягане, не носят тежест.

 

ПП1: KRT in-kernel 65.54.88.0/23 -> {213.248.90.205, 213.198.82.133}

Source: 213.198.82.133

bandwidth:8717:1000

Link to comment
Сподели другаде

@Topper, предлагам да се върнем към добрия тон!

Дори да ти е трудно да повярваш, че някой може да сваля почти 50мегабита от сайта на M$.

А тия тестове, които се дават по разни форуми - не винаги дават точна представа затова, кой с каква скорост сваля!

 

Успешен ден! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Някъде да съм писал за колко плащам? Добре като ти е толкова интересно цък - план Reload

 

А каква тежест искаш да се стовари върху тебе, щом молбата ми за добър тон не означава нищо за теб?

Link to comment
Сподели другаде

@Topper, предлагам да се върнем към добрия тон!

Дори да ти е трудно да повярваш, че някой може да сваля почти 50мегабита от сайта на M$.

А тия тестове, които се дават по разни форуми - не винаги дават точна представа затова, кой с каква скорост сваля!

 

Успешен ден! :thumbsup:

Че аз какво казах? Виж "регламентирания одобрен" тест дето се подмята тук?

И честно, не вярвам - над 20 години се занимавам с компютри, 11 години съм в комуникациите и ме трудно да повярвам. Особено на SPnet.

И ся какв, да почна да не вярвам на рутъри, че напречено се връзват на 8, но за скъпия ни потребител пускат 50 ??

Хайде де :)

А заплахи от рода на "тежести" нещо отдавна са престанали да ме впечатляват.

Link to comment
Сподели другаде

Не е заплаха, но просто ми обясни като не ми пускат 50 мегабита в секунда, как успявам да свалям (реално при това) с толкова? За разлика от тестовете, това е реална скорост, с която файлът достига при мен. Звучи ми все едно ме обвиняваш в измама или фалшификация? Освен това 50-те мегабита са си написани и по условията в договора (естествено като включим и фразите, че не са гарантирани)

 

ПС: Без да се обиждаш, ама не си моят тип, че да искам да те впечатлявам по какъвто и да е бил начин ;)

Link to comment
Сподели другаде

:offtopic:

Вие май вярно започнахте да си ги мерите.

:offtopic:

Така и не разбрах за какво точно спорите и въобще каква е идеята на този спор.

Както и да е, най-добре да се спре тази дискусия и да продължим "да си ги мерим".

Link to comment
Сподели другаде

Че аз какво казах? Виж "регламентирания одобрен" тест дето се подмята тук?

И честно, не вярвам - над 20 години се занимавам с компютри, 11 години съм в комуникациите и ме трудно да повярвам. Особено на SPnet.

И ся какв, да почна да не вярвам на рутъри, че напречено се връзват на 8, но за скъпия ни потребител пускат 50 ??

Хайде де :)

А заплахи от рода на "тежести" нещо отдавна са престанали да ме впечатляват.

Хайде тогава да казваме че файл изтеглен за 3-5 минути сме го дръпнали за 20 минути, щото виждаш ли рутерите се настройвали на 8мегабита (според тебе)

Ами ако рутерите/суичовете са изцяло гигабитови? пак ли ще ги ограничаваме???

 

Автора на този пост е работил в 3 години в linkbg, и затова време е "фанал" нещо от занаята. ВЕрно че повечето лъжат, ама чак толкова... :lookaround:

 

ПП Сетих се за оная приказка дето един шоп след дълго стоене пред клетката на жирафа, казал: "-Те такова животно нема!"

Link to comment
Сподели другаде

linkbg.com

+ неограничени скорости (до 100 Mb/s)

;) без коментар ;)

Looking glass тогава трябва да ти говори нещо, а не "според теб".

Даунлоуд мениджъри като Регет или Гигагет свалят от до 100 места, като може и да е от съседа.

Трябваше някой да е "Фанал" идеята.

 

ПП:Колко е изходящия трафик на linkbg за хостинг тогава ? Любопитно ми е :)

ПП2:И е хубаво момчета да се пазите един друг админите, само че вече се обърках - кой от вас го е теглил от МС този файл, че след малко и Иван може би ще потвърди :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...