Jump to content

Мога ли да прехвърля видео касети на DVD с лаптоп?


Препоръчан пост

Привет на всички !

Имам следния въпрос .. имам лаптоп АCER ASPIRE 5610Z и искам да си вкарам едни видео касетки и да си ги запиша на двд диск ... та въпросът ми е имам ли изобщо тази възмпжност с този лаптоп и ако да каде се включва кабела и какъв точно да е s-video ли ?

благодаря предварително :)

Link to comment
Сподели другаде

Ако ти е VHS касетата видеокартата трябва да има аналогов вход или тунер,ако е DV трябва да има IEEЕ1394/Firewire/i-Link.И при двата случая трябва да имаш подходящи кабели и софтуер за прихващане на сигнала и обработката му.
Link to comment
Сподели другаде

да от видео .. да си свържа видеото и така .. значи имам някви драивери за тв тунер на лаптопа ама не знам изобщо дали ще стане така ... знам, че ми трябват специален софтуер и кабели, но тях ще си ги набавя не ми е проблем .. въпроса ми е дали изобщо лаптопа ми ще има тази възможност .. :)
Link to comment
Сподели другаде

Ще се осмеля да изкажа мнение, че няма да можеш. Лаптоп с TV тунер не съм виждал, а и няма видео вход. За целта най-вероятно ще се наложи да си купиш или вземеш назаем TV тунер на USB.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Има също така и PCMCIA ТВ тунери за лаптопи.

 

Между другото, ако не се чувстваш много сигурен в тези дейстивя, можеш да отидеш в някое фото студио, където също извършват такава услуга.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...