Jump to content

Tърся програма за заснемане на клипове и филми


Препоръчан пост

Досега съм пробвал със "Fraps" и "Camtasia Studio", но задачата с изброените се оказва непосилна за моят компютър. Някой може ли да предложи някоя добра която да няма много големи изисквания и да заснема дори да не е толкова добро качеството ?

 

Мерси предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Двете програми имат различни предназнанчения и цели. FRAPS има за цел създаване на филмчета от overlay повърхността - игри. Camtasia има за цел да създава записи на самия десктоп. При първата почти няма компресия и там ти е нужен компютър и твърд диск, които могат да понесат голям поток от информация за единица време. Процесорът не е от решаващо значение. При Camtasia може да се използва компресия в реално време, за което е нужен много добър процесор, за да се справи с кодирането.

По принцип няма програма, която да се справя добре ако компютърът (като хардуер) не е достатъчно мощен.

Какво точно искаш да направиш и какъв ти е компютърът?

 

Много офтопик: случайно да играеш DotA? Никът ти ми е познат.

Link to comment
Сподели другаде

Компютърът наистина не е мощен, но мисля, че трябва да е достатъчен за запис. В случая е най-добре да се ориентираш към FRAPS. Опитай да записваш на по-ниска разделитела способност (намали разделителната способност на играта и/или опитай опцията за оразмеряване във FRAPS). Можеш да опиташ и да записваш с по-малко кадри в секунда. Ако става въпрос за запис на replay няма проблеми - записът става както трябва, но ако мислиш да записваш в реално време докато играеш, надали ще е възможно. Записът ще е добре, но няма да е комфортна играта.

Друго, което ми хрумва, е да спреш всички излишни програми и процеси, които могат да оказват забавяне.

Няма как да се намери такава програма, която да не е ресурсоемка, защото това включва постоянен поток от информация, който трябва да се записва и това си изисква изчислителна мощ.

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

Fraps е добра програма, но аз имах проблеми с нея - снимаше само 30 сек., не можах да намеря crack и не знаех какво да правя :crosseyes1: ...

След време си преинсталирах Windowsa и като инсталирах Fraps въобще не искаше да тръгва :'( - цъкам на shortkuta на desktopа, но не се пуска !

Ако някой може да ми помогне - нека да ми пише на e-mail : f10@abv.bg свс skype : wenwizel

Благодаря предварително :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...