Jump to content

Откъде да закупя ***.com


Препоръчан пост

Намерих доста сайтове предлагащи тази услуга, но тъй като не съм много наясно бих искал да задам няколко въпроса. Първо цените са доста разнообразни от 10 до 50-60$ и не съм много сигурен какво купувам. На мен всъщност ми трябва да закупя едно име.com и след това да кача един сайт на този адрес. Нека ако някой има понятие как стават нещата ми разясни накратко цялата процедура, мерси.
Link to comment
Сподели другаде

Ами най-общо казано отиваш на един сайт, примерно: host.bg

там проверяваш дали е свобно името, което искаш да си закупиш, попълваш една форма, ако искаш можеш и да си поръчаш хост (място, където да можеш да си качиш сайта - било страничка, портал, форум, магазин или каквото там си избрал). Плащаш си и си готов!

Само не си поръчвай услугите в четвъртък или петък, че ще падне голямо чакане!

Има някои хост-компании предлагат евтина регистрация на домейни, но искат 12-месечен договор за хостването на сайт-а. Най-добрият вариант е да си купиш домейна отделно (все пак е между 16-18 лева на година.).

 

ПП предполагам че и Tragedy ще се включи, че поне при него е доста прясно! :P

Link to comment
Сподели другаде

Той Tragedy някъде бля, чене видя темата, ама ето на - включва се.

 

На първо време искам да поправя Живко - host.bg дават невярна информация за регистрирани имена. Най-коректните начини да проверите са тези сайтове:

http://www.publicdomainregistry.com/

http://www.register.com/retail/index.rcmx

http://domains.aplus.net/

 

След това идва по-трудната част, а именно избирането на хостинг. Повечето хостинг компании предлагат закупуване и на име към хостинг пакета им. Цените за име в българските компании варират между 10 и 18 лева (това е средно).

 

За хостинг пакетите най-важните неща са мястото, което закупуваш, т.е. обема на папката, в която ще се намират файловете ти (по принцип ако качваш само форум, сайт, малко картинки и други малки файлове няма да ти трябва повече от 300 мегабайта) и трафика, който може да правиш, т.е. при всяко отваряне на елемент от твоята страница се генерира трафик. По принцип повечето сайтове предлагат трафик от 1 до 400 гигабайта, но това зависи вече от естеството на сайта. По принцип ако не е нещо професионално и най-ниската оферта ще свърши работа.

 

След като закупиш името и хостинг пакета ще ти пратят данни за контролния ти панел и за FTP достъп до директорията ти. Там вече ще ти препоръчам да се консултираш с някой приятел, който да ти помогне, защото всеки сайт е индивидуален и с индивидуални настройки.

 

Относно регистрациите - Живко вече ти каза, че някои компании искат 12 месеца договор, но някои не искат.

 

Има много хостинг компании в България - само пусни една търсачка в dir.bg например и ще видиш. По известните са host.bg, site.bg, icdsoft.bg и още.

 

Дано да сме помогнали, ако ли не - питай още.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей lubo, ако имаш още въпроси бих се включил и аз в темата, но към този момент останалите участници казаха достатъчно, за което се радвам :) Имам обаче отношение и мнение към поддръжката - тя е не маловажна. Някои фирми само на думи обещават 24ч. support, други ти "съдействат" след дъжд - качулка, за това внимавай как избираш, прегледай форумите им, запознай се с мненията на клиентите им. Надявам се съм помогнал. Ако имаш въпроси - сега е момента.

 

Успех!

 

П.П. А иначе за цената на domain name-а, въпроса не стои съвсем така. Как ви се струват 7, 8 или 9USD на година? ;)

Редактиран от coldy
Link to comment
Сподели другаде

Еми lubo, компании дето предлагат платен хостинг и домейни колко щеш. Да кажем доста евтино е ICN ама нещо ме съмняват, много дават пък малко взимат. Също хост.бг може да ти харесат, не знам. Аз лично съм си хвърлил око на едни други, които предлагат хостинг доста светни планове имат, могат да ти направят твой план, пък цените също много ми се харесаха. Но това е мое мнение, не ти го налагам ;) Редактиран от Nav
Link to comment
Сподели другаде

на мен също ми харесват нешата които предлагат, но на моменти сайта им нещо се губи. (примерно сега)

Доста се замислям дали да ти препоръчам и site.bg ( за една седмица - 2-3 фала)

Link to comment
Сподели другаде

на мен също ми харесват нешата които предлагат, но на моменти сайта им нещо се губи. (примерно сега)

Доста се замислям дали да ти препоръчам и site.bg ( за една седмица - 2-3 фала)

 

Здравей, снощи от 20:00 до 04:00ч. имах 'занимание' във въпросния сайт и не съм срещал проблем при работата ми. Не искам да споменавам подробности, защото съм пристрастен по темата, просто изразявам лични впечетления.

С две думи - внимавайте при избора на хост, не всичко е толкова евтино и розово, както се представя. Поне не на всякъде, това е моето скромно мнение по повод впечетленията ми в тази среда. Огледайте се и се ослушайте преди да избирате, питайте и се интересувайте.

 

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

И ако можете не се набутвайте за цяла година, поне докато не сте сигурни в хостинг компанията си. Т.е. питайте дали може да закупите хостинг за по-малък период.
Link to comment
Сподели другаде

Да, прав си, ако се опиташ да отвориш само domaina, се зарежда тази страница. Казаха ми, че изрично е направено така, а при мен няма проблем, защото cookies на компютъра ми се пазят от referral линк към тази страница. Както и да е, с две думи - тази страница не е официален сайт и не е меродавна за каквото и да било. Грешката е моя, защото съм подвел Nav с адреса.

 

@Slammer въпреки въпросното съобщение за грешка, host-а е up =) през времето, в което си гледал страницата.

Редактиран от coldy
Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че не е редно да go обявявам публично във форума. На ЛС мога да ти дам адреса да разгледаш офертите. Като казвам това, имам предвид, публична реклама. Не мисля, че сме тук за това :) по-скоро за да си помагаме, за това и се въздържам да го дам тук.

 

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...