Jump to content

Търся програма за проследяване на IP адрес в Skype


Препоръчан пост

за съжаление IP ми не е реално!!!Но мисля да опитам с начина да изпрафя файл по Скайп! а само 1 въпрос откъде мога да видя към кой адрес вървят данните? благодаря ви страшно много :)

 

Привет,

 

Ако ползваше, QIP, ICQ става, но с Скайп, едва ли.......

 

 

Поздрави!!!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 49
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Здрасти и от мен. Аз не разбирам, но прилагам следния номер - докато говоря или пиша по скайпа ги лъжа, че имам проблем с влизането ми в пощата и го моля да пробва дали той/тя ще успее за да видя дали уж проблема е в мен или другаде. Съответно давам си пощата, но с грешна парола и той като се опита да влезне му записва IP. След две минути си влизам в пощата натискам история и виждам каквото ми тряба
Link to comment
Сподели другаде

Значи, по време на разговор може наистина да не стане, ако директната свързаност м/у потребителите е лоша, но при трансфер на файлове с голяма скорост, и липса на предупреждение в трансферният прозорец, че файлът се препредава, съм 100% убеден, че това е адресът. Ето отговорът от Skype на въпрос имащ връзка с моето твърдение:

What is a relayed transfer?

A relayed transfer means that you are unable to make a direct connection to the other party because of your firewall or NAT (Network Address Translation / router) configuration or that of the remote party. In this case, the file transfer is relayed though other peers on the network. When a transfer is relayed, Skype will limit the file transfer speed to 1.0 kB/second. Only peers with plenty of available bandwidth are used for relay purposes.

 

Note that if you were using another non-p2p application to attempt the transfer, it's not likely you would be able to transfer anything at all! We feel that a slower transfer is better than no transfer! You can read more information below for technical tips on how to avoid relayed transfers (or find a techie friend to help you).

Link to comment
Сподели другаде

това с пощата е хитро, но мисля че не става защото като си проверя историята ми изписа някакво IP което се предполага че трябва да е моето но то се различава от моето!!! Цифрите са други!!!
Link to comment
Сподели другаде

Начинът с пощата, е наистина хитър. Когато влезеш в историята,ще видиш кога си влизала в пощата, и кога е имало неуспешен опит- и от кое IP е бил. Поне доколкото разбрах това ти трябва.

това с пощата е хитро, но мисля че не става защото като си проверя историята ми изписа някакво IP което се предполага че трябва да е моето но то се различава от моето!!! Цифрите са други!!!

Това наистина не го разбрах.

Link to comment
Сподели другаде

не видях първата страница, извини...

има друга опция....

При мен, използвам Eset Smart Security...и когато отида във firewall-а то ми показва всички връзки които идват от интернет, и сортира ги по програма...обаче Уиндоуската стена няма такъв realtime monitoring..(мисля)

Link to comment
Сподели другаде

За тези които още вярват, че изкараните IP адреси от конекциите на SKYPE са на потребителите с които говорим или пращаме файлове нека погледнат тук . Каква е гаранцията, че IP адреса на най - близкия НОД за който сме вързани е на този с който разговаряме.
Link to comment
Сподели другаде

Дръпни си тази програмка за да не се балтавиш

по командния ред на вин-а:

http://www.nirsoft.net/utils/cports.html

Тя ще ти листва портовете и ip-тата в скромна табличка.

Смъкни и българският language файл,

па го метни в същата директория.

Настрой си рефрешването както те устройва и дерзай.

Но... със скайп-а номера няма да мине,

право ти думат хората -

не виждаш ip-то на отсрещният абонат.

Остава ти СОЦИАЛНО ИНЖЕНЕРСТВО.

Примерно, номера с хистърито на пощата

е такава форма на междуличностен контакт.

Ако не мине, можеш да пробваш ето това...

Малък php скрипт качен на free сървър с поддръжка на PHP

(да кажем: www.awardspace.com),

който да прихваща ip-тата на посетителите и да ги log-ва във файлче,

а после да пренасочва рибките към съществуващ сайт.

Пращаш линка на глупавата гупа + два-три други links за заблуда

...и чакаш, ...чакаш, ...акаш, ...каш, ...аш, ...ш-ш-ш!

Зареждаш log файла и евентуално сияеш от щастие.

Ако има интерес мога и да драсна скрипта.

 

Упс, така може и да стигнеш само до ip-то на доставчика

или до динамично ip, което да не ти върши много работа. :no:

Link to comment
Сподели другаде

И като стигнеш до някакво IP какво следва? Ще видиш например че абоната например е на БТК ADSL и какво от това? Който иска да се крие винаги ще го направи. Или до някакво измислено IP подобно на твоето от което излизат поне 50 абоната?

 

Ако ще търсите разни връзки през компютъра ви - толкова много са че нищо няма да намерите. Преминават толкова много с хора от цял свят, че ще ви се замае главата. Ето едни примерни картинки, които предизвикаха доста смут в друг форум:

 

http://www.sw-filipov.pisem.net/ForumPics/FW1.JPG

 

http://www.sw-filipov.pisem.net/ForumPics/FW2.JPG

Link to comment
Сподели другаде

Тези които знаят английски и се интересуват от темата, могат да погледнат това. След като при Скайп осъществяването на връзката става на принципа на Р2Р, мисля че тук има доста интересни неща.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
И аз смятам, че в skype всичко минава през сърварите им, за файловете вече не знам. Идеята с електронната поща е хитра с собствения сайт и IP лога е вече по изпипана но трябва поне да знаеш как да комбинираш html и php, на базово ниво е лесно. Аз бих използвал една сайт-игра която ми казва кое е било последното ми IP с което съм влизал, да си дам акка и паролата за там не е проблем. Но и да получиш IP няма как да определиш дори и бегло адреса на човека, може би, ако доставчика му е от малките градски. Или ако се съмняваш да не е твой познат, който е примерно към определен доставчик и искаш да видиш дали съвпадат.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...