Jump to content

Търся програма за бързо и лесно преименуване на текст


Препоръчан пост

Здравейте.

Търся програма с която да мога да преименувам някакъв текст. Какво имам предвид? Например списъка на песните от произволен албум, да се преименува наведнъж - влизаш и сменяш всичко, което ти трябва (номерата на песните, интервала между думите и т.н.т.). А не песен по песен. Разбирате ме, нали?

Link to comment
Сподели другаде

Аз не разбрах за какво точно става дума (още по-малко - за каква операционна система), но се сещам за два варианта:

1. Искаш да преименуваш група файлове. Можеш да ги маркираш (ако са в една папка) и да ги преименуваш (например с клавиша F2). Можеш и да използваш някой файлов мениджър, който притежава такива функции (Total Commander) или програма за пакетна работа с файлове (Mass Editor).

2. Имаш списък, който е съхранен с някакъв файл. Отваряш файла и с командата Edit -> Replace... заместваш произволен символ (или текст) с друг такъв.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не разбрах за какво точно става дума (още по-малко - за каква операционна система), но се сещам за два варианта:

1. Искаш да преименуваш група файлове. Можеш да ги маркираш (ако са в една папка) и да ги преименуваш (например с клавиша F2). Можеш и да използваш някой файлов мениджър, който притежава такива функции (Total Commander) или програма за пакетна работа с файлове (Mass Editor).

2. Имаш списък, който е съхранен с някакъв файл. Отваряш файла и с командата Edit -> Replace... заместваш произволен символ (или текст) с друг такъв.

 

 

Системата е XP SP2.

 

Каде да намеря упътване на Mass Editor? Как се работи.

Link to comment
Сподели другаде

Каде да намеря упътване на Mass Editor? Как се работи.

На официалния сайт има документация на украински език. С тази програма се работи лесно, има "съветник", с който можеш да уточниш параметрите на желаната операция. Ако не се справиш, кажи какво точно ще правиш - ще помагаме. Ето как изглежда модула за преименуване, в случай, че прескочиш съветника и работиш направо със самия модул:

http://soft.primedance.ru/massed/renamer.gif

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Не ми се отваря нов пост за това ще питам тука. Проблема ми е близък. Имам много папки с снимки с имена 01 001 02 2 и т.н. Та искам да се преместят в нова папка всички, но естествено трябва да са с различни имена. Как най-лесно става това, новите имена не са от значение, но да става едновременно за много файлове. Multy Rename на Commander преименува но на мен ми трябва нещо което да ги и копира в нова папка или поне да ги преименува с имена различни от тези на файловете в определена папка. Може да се пробвам да си напиша някоя такава накрая, стига и едно имплиметиране на ново име на файла с + rand(int) и едно if ама не ми се мъчи ако има вече такава.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...