Jump to content

Препоръчан пост

В момента конфигурацията е:

Intel Celeron D326 2.5GHz

VGA:ATI Radeon 9600Pro

Chipset:VIA P4M800-M7

RAM 512MB DDR400

Компютъра се ъпгрейдва предимно за игри.Първоначално искам да сменя дъното, видеокартата и рам паметта, а по нататък и процесора с накой двуядрен.Та молбата ми е да ми помогнете и насочите при избора на тези компоненти, защото съм малко бос в тая област.Мога да ви дам само пример някакъв какво горе-долу търся, а вие вече да ми кажете определените модели и по възможност цена.

Първоначално ще взема само:

VGA:Няма значение дали е NVIDIA или ATI.По възможност да е с 256MB памет - другото не го разбирам.

RAM:Поне 1GB - другото не го разбирам.

Chipset:Тука пък хич ме няма :crosseyes1:

П.П

Да попитам само ще мога ли да си ползвам сегшната кутия, защото това ще ми спести някой лев.В смисъл като ги купя тия неща да ги сложа на мястото на старите.

Благодаря ви предварително.Ако трябва още някакви параметри да кажа, които съм изпуснал да добавя казвайте.

П.П2

Ето тук като че ли това отговаря на моето търсене това

Само някой който разбира да го погледне и каже.По точно поста нd Hattamotto.

Ако е възможно да се съберем в рамките на 300-350лв.

Редактиран от zaio
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да попиташ и самия

Hattamotto
, обаче -
VGA:Няма значение дали е NVIDIA или ATI.По възможност да е с 256MB памет - другото не го разбирам.

RAM:Поне 1GB - другото не го разбирам.

Chipset:Тука пък хич ме няма -- Ако е възможно да се съберем в рамките на 300-350лв

това няма как да стане.
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да попиташ и самия , обаче - това няма как да стане.

Защо да не може да стане , аз съм с видеокарта ATI Radeon 9250 с 256 мегабайта, взех я за 89 лева от Мост, преди 2 месеца.

Редактиран от Don_Toni
Link to comment
Сподели другаде

Добре, предложете вие нещо тогава, защото както казах не съм много наясно с тия неща.

Ето ти дъно, което е готово за следващия ъпгрейд ( на процесора) - евентуално Core2Duo - GB 8I965P-S3 /965P/775

, ето ти и много добра Рам памет - 2х512MB DDR II 667 SUPER T, ето и добра видеокарта - MP 7600GS 256 DDR3 ZALMAN - говорим за видеокарта с поддръжка на DirectX 9 и на слот PCI-E , работеща на честоти на ядрото 500 МХц и на паметта 1400 МХц - ( не за отживелица като R9250 , поддържаща DirectX 8 и на AGP слот ).

 

Като става въпрос за чипсет - това означава смяна на дъно, а като ще се сменя дъно, по-добре е такова поддържащо Core2Duo процесор и видеокарта на PCI-E слот. Та , заради това писах ,че е невъзможно подобен ъпгрейд да влезе в 300-350 лв.

Редактиран от kokom
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...