Jump to content

Парола Linux


Sunbaby

Препоръчан пост

:lookaround: И така преди известно време си инсталирах Линукс Slackware ,но с малко разправия от родителското тяло се наложи да сложа и Win i Linux , ест след това имах малко проблеми с Линукса и тъй като не беше по моите сили да го оправя ...нещо като отказах се ...но стига с предистория та забравих си паролата ,а всички важни снимки са ми там или ако си я спомням ми дава че не е тя ... знам че има начин да вляза и без нея ,бяха ми споменали да махна shadow(като не зная защо ли пипам ?!) някой да ми помогне :blush:
Link to comment
Сподели другаде

Ако говориш за root passa, мисля, че това е твоят отговор.

Взимате инсталционния диск и стартирате системата от него. Дори и автоматично да ви отоври диалога за инсталция - няма проблем, просто сменете конзолата. Обикновено става със Alt и функционален клавиш (F2,F3). Ако няма стартиран шел, би трябвало да ви показва едно съобщение: "Press Enter to activate the console" или нещо от сорта. След като активирате конзолата, монтирайте / дяла на който се намира дистрибуцията ви (ще използвам hda1 в този пример): mount /dev/hda1 /mnt. След което напишете chroot /mnt. Тази команда ще смени текущата главна директория с /mnt. Напишете passwd и въведете новата си парола. Следва logout, umount /mnt, reboot.

Готово! Вече имате нова root парола без да сте преинстлаирали дистрибуцията си.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...