Jump to content

Препоръчан пост

Привет на всички :bye:

В началото малко разяснения: моят и-нет доставчик ми е дал две IP-та. 77.78.0.60 за пред света и 192.168.0.60 за локалната ни мрежа. Понеже искам да направя компютъра на сървър ползвах услугите на HttpFileServer и добрите приятели oriona и Night Raven. Със задачата за направата на сървър се справихме. Остана проблема, че аз самият не мога да си видя "външното" IP. Зададох въпрос във форума на доставчика си и получих следните отговори:

 

Ако държиш да моежш да го огваряш от твоя комп, вдигни го като Alias на мрежовата карта (димек второ ИП)
и малко по - разширеният

 

Не се притеснявайте, че не можете да си отворите реалния адрес, всички други могат. Това е така, защото реалния ви адрес не е настроен в компютъра ви, а в нашите рутери. Направени е така, че всяка заявка към този реален адрес отива към вашия локален. Ако толкова държите да си виждате реалния адрес, направете както каза "Yellow dog", въпреки, че това няма да е реално отваряне на реалния ви адрес. Когато се зададе това IP като Alias, заявките към него от вашия компютър отиват директно във вашия компютър, без да се обработват от нашите рутери. Това означава, че вие си отваряте Localhost, но с друго име. Все пак това е необходима стъпка, ако искате да направите например CS сървър. Говорих с един приятел, който не може да си настрои сървъра, защото не си вижда реалния адрес. С Alias, вие лъжете просто компютъра, че отваряте дадения адрес, за да работи.

 

Сега у мен възникна резонният въпрос що е то Alias и как се работи с него. Предполагам, че са някакви настройки на мрежовата карта, но не съм сигурен. Бихте ли ми обяснили ... моля ...

Link to comment
Сподели другаде

Привет Весо (vesodimov),

Чудесен въпрос и подходящ отговор :thumbsup:

Това което искам да попитам е:

тази цялата галимация с Alias, само за твоя и-нет доставчик ли важи, или си става по принцип?

 

Например:

Ако сме към БТК ADSL - би било полезно ако се получава :peace:

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Жоре, това са настройки на лан картата и не зависят от доставчика.

Но както има една приказка: " Има един начин да разбереш - ПРОБВАЙ ! "

И кажи резултата ;)

Link to comment
Сподели другаде

Жоре, това са настройки на лан картата и не зависят от доставчика.

Но както има една приказка: " Има един начин да разбереш - ПРОБВАЙ ! "

И кажи резултата ;)

 

:thumbsup: - не съм с ADSL иначе с удоволствие, но може би някой друг ще пробва и ще каже (да се надяваме)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
:thumbsup: - не съм с ADSL иначе с удоволствие, но може би някой друг ще пробва и ще каже (да се надяваме)

 

Обаждаш се в Help Desk центъра и ги молиш да насочат всички портове от модема към IP адреса на компютъра си и viola.

При мен стана от първия път с 12ч. закъснение, но стана без въпроси или каквито и да било условия от страна на доставчика.

 

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Пишеш localhost в browser-a и ще ти го отвори ;)

 

Иначе при настройките на IP адресите като втори IP адрес трябва да зададеш външния... предполагам това са имали в предвид :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...