Jump to content

Препоръчан пост

Което елиминира почти всякакви конфликти с драйвери и софтуер. Ако Windows-ът не е някоя самоделка (не-знам-си-какъв Edition с вградени не знам си какви неща), а е чист WinXP SP2, то ми хрумва само една единствена идея за проба. Провери в Add or Remove Programs за драйвери на nVidia и се опитай да деинсталираш само един конкретен - стартирай деинсталацията, избери да премахне само конкретен (Remove only the following или нещо такова) и избери IDE драйвера на nVidia за премахване, след което го премахни, рестартирай (то ще си поиска) и пробвай пак MP3 плеъра. Шансът е малък да се оправи нещо, но IDE драйверът на nVidia е печално известен с високата си бъгливост, та знае ли човек. Ако и това не помогне, значи по всяка вероятност нещо дъното се гъбарка и ще трябва сервизна намеса. Ъпейт на BIOS-а също е вариант между другото, но ако дъното е в гаранция, ще е може би по-добре да се занесе те да се занимават и бият главите с него.
Link to comment
Сподели другаде

Започнах да правя това, коет ме посъветва, обаче не можах да намеря този "IDE драйвери", за които ми говориш :(.

А в BIOS не искам да ровя, защото ми е тъмна Индия

Редактиран от tweety
Link to comment
Сподели другаде

В Add or Remove Programs трябва да имаш nVidia Drivers. Избираш ги и кликаш Remove. Трябва да се появи прозорец с опции. Направи шотче.

Иначе за BIOS-a, там имах предвид ъпдейт, а не промяна на настройките.

Link to comment
Сподели другаде

Сега ще ми кажеш, че трябва да знам какъв ми е BIOS-a и как се ъпдейтва :P

 

Мисля, че нещата опират до сервиз вече. И както ти каза, нека тия в сервиза да си трошат главите.

 

Благодаря ти много за отделеното време.

Link to comment
Сподели другаде

BIOS-ът се тегли от сайта на производителя, което в случая не е проблем. Тегли се архивче, прави се стартова дискетка за стартиране на компютъра под DOS, файловете от архивчето се копират на дискетката, компютъра се стартира под DOS и се обновява BIOS-а, компютърът се рестартира, влиза се в BIOS-а, зареждат се стандртните настройки, запазват се и всичко е готово. :P

Ако не мислиш, че ще се справиш, дори и с подробни обяснения, остава само сервиза. :)

Link to comment
Сподели другаде

Чесно казано, BIOS-a не съм го базикала никога (той е от малкото неща, които не съм) и мисля да пропусна :D

Някакси нямам желание да се занимавам с него точно в момента.

Някои ден, като ми остане време или не ми трябва компютъра, ще го занеса някаде да го погледнат :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 years later...
Зравейте. Моят проблем е подобен и тъй като никой не може да ми помогне, реших да пиша тук. Имам MP3 и си прехвърлям файлове на него. В момента, в който си пусна дадена песен, тя продължава около 1 мин. и MP3 продължава да е включена, но музика няма. И това не може да е от песента, защото ми се е случвало много пъти на различни песни. Можете ли да ми помогнете?
Link to comment
Сподели другаде

Т.е. музиката продължава само 1 минута и след това няма звук? След спиране и повторно пускане на плеъра отново работи само 1 минута? След като спре звука плеърът изглежда ли функциониращ, т.е. можеш ли да влизаш из менютата му? Какъв всъщност е плеърът?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...