Jump to content

Как да поставя RSS в HTML?


Препоръчан пост

Тъй като аз и още няколко приятели правим сайта на класа ни..

И за да не е толкова празно, мислим да добавим последните теми от форума и Календара на форума( За РД и т.н. )

И за да стане по-лесно мислим да добавим RSS в HTML, обаче не знам как...

Та ако е възможно това нещо, споделите :)

 

Мерси :) :thumbsup: (hug)

Link to comment
Сподели другаде

HTML предоставя възможност за изграждане на статично съдържание, трудно би могъл да интегрираш динамично такова. Всъщност в случая по- важният проблем е как ще променяш RSS-ите, но това е друг въпрос. Мисля че JavaScript ще ти свърши работа от гледна точка на client-side обработка на feed- а. Прегледай това, не съм го чел, но ми изглежда добре описано.
Link to comment
Сподели другаде

Мерси, ще го прегледам да вида какво ще стане...

Аз за момента намерих това:

http://forums.webmake.org/index.php?showtopic=84

http://webmake.org/display.php?id=59

И като намера време ще ги тествам нещата ;)

Link to comment
Сподели другаде

Съвсем бегло прегледах линковете, но видях, че има PHP замесено в цялата схема :lookaround: . Това, от своя страна, изисква PHP на сървъра и ако искаш да го качваш в hit.bg или data.bg например, тогава няма как да се случи :-) Може обаче RSS- а да не е на твоя сървър, тогава да извикваш GET заявка и да взимаш тялото на response- а... Нещо се вкарах в размисли : ) Къде ще го качваш и защо трябва да е в HTML?
Link to comment
Сподели другаде

Съвсем бегло прегледах линковете, но видях, че има PHP замесено в цялата схема :lookaround: . Това, от своя страна, изисква PHP на сървъра и ако искаш да го качваш в hit.bg или data.bg например, тогава няма как да се случи :-) Може обаче RSS- а да не е на твоя сървър, тогава да извикваш GET заявка и да взимаш тялото на response- а... Нещо се вкарах в размисли : ) Къде ще го качваш и защо трябва да е в HTML?

"изисква PHP на сървъра" -> тогава и сайта ще е на хоста на форума :)

"Къде ще го качваш и защо трябва да е в HTML?" -> Headoff хостинг, HTML Ще е защото е леко моднат темплейт и така...

 

Отново мерси :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

АКо имаш хост за форум, значи имаш динамична обработка, което е окей и е решение :)

 

А за темплейта - помисли дали не те ограничава прекалено много. Сега искаш да добавиш RSS, след това обаче може да решиш да добавиш нещо друго динамично.. ;) Ако не е голям темплейта, може леко да го пренапишете и да използвате нещо динамично с цел по- оптимизирана система. Има и един грозен начин - минаваш и променяш всичко .htm на .php (в имената и в сорса), но това е само в крайни случаи, в които времето има животоспасяващо значение (=

Редактиран от nofearinc
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Нещо сигурно не правех както трябва и не ставаше и накрая си намерих ( и леко едитнах ) един JS, който зависимост от месеца, който е .. показва какво му задам :)

 

п.п. на мене това "RSS в HTML" ми трябваше не само за последните теми от форума и за RSS на календара за IPB... за РД :)

 

nofearinc мерси много, защото и това беше от полза :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...