Jump to content

Търся съвет за смяна на процесор


Препоръчан пост

Здравейте,

Ще ви помоля за съвет за ъпгрейд на настоящия ми процесор ( Celeron D-331 2.66Ghz ) с този:

CELERON-D 365/3.6/512/LGA775, или да избера някой друг.

Дъното ми е Gigabyte 8I915P-MF - не знам дали ще е подходящо за оувърклок на новия процесор.

Благодаря предварително !

Link to comment
Сподели другаде

Макар че ще е по-добре да отговори някои, който по-запознат, мисля, че подобен ъпгрейд е донякъде неоправдан. Зависи и колко ще платиш разбира се. Ако само ще доплатиш и сумата ще е малка, тогава няма проблем, но иначе по-добре инвестирай в по-сериозен процесор или изчакай да направиш по-стабилен ъпгрейд като цяло.

За конкретното дъно не мога да кажа, но Gigabyte по принцип не са клокърски дъна. Може и да успееш да клокнеш, но няма да много - т.е. не очаквай кой знае какво.

Link to comment
Сподели другаде

Макар че ще е по-добре да отговори някои, който по-запознат, мисля, че подобен ъпгрейд е донякъде неоправдан. Зависи и колко ще платиш разбира се. Ако само ще доплатиш и сумата ще е малка, тогава няма проблем, но иначе по-добре инвестирай в по-сериозен процесор или изчакай да направиш по-стабилен ъпгрейд като цяло.

За конкретното дъно не мога да кажа, но Gigabyte по принцип не са клокърски дъна. Може и да успееш да клокнеш, но няма да много - т.е. не очаквай кой знае какво.

 

Аз също се бях настроил за по-сериозен процесор, но разбрах, че новото ядро на Селерона позволява сериозен клок и се опитвам да разбера възможен ли е той на моето дъно.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей artgun.Добре е да кажеш за какво ще се използва машината и дали планираш скоро пак да правиш upgrade.Оувърклока зависи главно от процесора,дъното,RAM,охлаждането и захранването на системата.Преминаването към CELERON-D 365 няма смисъл дори и да стига прилични честоти.Тактовата честота Не е единствения показател за бързината на даден процесор...има още много важни моменти в архитектурата на даден процесор,които формират крайната производителност.Препоръчвам ти да се насочиш към сериозен процесор стига да имаш възможност.Успех :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

За дъното, което имаш най-добрият вариант е да си вземеш един Pentium 4 631 ( по-скъп е от Целерона с 10.50 $, но това е вече истински процесор, с който ще усетиш разлика при машината си) . Всякакъв друг ъпгрейд на сегашният ти компютър губи смисъл, тъй като дъното поддържа ДДР памет ( не ДДР2) и не поддържа новите C2D процесори, така че , взимай си 631 и оттам насетне вече трябва да мислиш за изцяло нов компютър.
Link to comment
Сподели другаде

За дъното, което имаш най-добрият вариант е да си вземеш един Pentium 4 631 ( по-скъп е от Целерона с 10.50 $, но това е вече истински процесор, с който ще усетиш разлика при машината си) . Всякакъв друг ъпгрейд на сегашният ти компютър губи смисъл, тъй като дъното поддържа ДДР памет ( не ДДР2) и не поддържа новите C2D процесори, така че , взимай си 631 и оттам насетне вече трябва да мислиш за изцяло нов компютър.

 

Въпросният P4 631, 65nm доколкото разбирам е с ядро Cedar Mill, както 641 и 651 - предоставят по-добри възможности за клок, или греша ?

Искам да попитам и още нещо - Виждам, че се предлагат процесори P4 по 65 и 90 nm технология работещи на една и съща тактова честота. Интересно ми е при еднакви условия коя технология ще даде по-добри резултати и ще помоля, ако някой е наблюдавал някъде такъв сравнителен тест да сподели адреса.

 

Благодаря на всички за съветите !

Link to comment
Сподели другаде

Правилно си се ориентирал относно Cedar Mill :thumbsup: Процесорите на 65 нм са по -хладни и предоставят добри възможности за клок. Клокърите са постигнали това със същия процесор 631 -

 

http://www.overclockers.ru/images/news/2007/04/01/8ghz_01.png

Link to comment
Сподели другаде

За дъното, което имаш най-добрият вариант е да си вземеш един Pentium 4 631 ( по-скъп е от Целерона с 10.50 $, но това е вече истински процесор, с който ще усетиш разлика при машината си) . Всякакъв друг ъпгрейд на сегашният ти компютър губи смисъл, тъй като дъното поддържа ДДР памет ( не ДДР2) и не поддържа новите C2D процесори, така че , взимай си 631 и оттам насетне вече трябва да мислиш за изцяло нов компютър.

 

Ами взех го - Pentium 4 631 .

Приспаднаха ми от цената стойноста на стария процесор ( за 30 лв. го взеха Селерон-а ) и доплатих за един вентилатор CoolMaster ( с някаква охл. течност ) - на отворена кутия не се чува, дори и при рестарт. Обща цена- 146,8 лв.

 

Отново благодаря за съветите !

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Дъното ми е-Albatron KM61S-AM2, VGA+PCI Express,SB7.1,Lan 1000,Serial ATA Raid. какъв процесор да сложа до 250лв

 

Би било полезно да кажеш какъв е текущият ти процесор, останалият хардуер (дъно, памет, видеокарта и тн) и за какво ползваш системата. Иначе дъното ти поддържа всички актуални процесори на цокъл AM2, включително AMD Phenom X3/X4.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...