Jump to content

IPB Attachments проблем !


Препоръчан пост

Значи когато се качи даден файл или картинка през Attachments секцията когато се поства нов пост и после излиза грешка.

 

Пример: Прикачва се картинка към дадено мнение, после като го постнеш и

зареди наново страницата - вижда се thumb на тази картинка в малък

размер. Когато цъкнеш върху нея трябва да ти я зареди в голям размер,

но не става. Зарежда:

 

..forums/index.php?act=attach&type=post&id=4699 ето така:

 

http://img74.imageshack.us/img74/1646/problem1hy6.th.png

 

и нищо друго. А трябва картинката в цял размер да зареди.

 

Пример 2: Когато се прикачи архив или application, качи се, изтегли се

и архива като се отвори пише, че е корумпиран ( corrupted ), развален

демек. А application-а тотално не се отваря, черно DOS-овско прозорче,

подобно на cmd-то излиза и веднага автоматично се затваря.

 

http://img375.imageshack.us/img375/3248/problem2appztu3.th.png

 

http://img265.imageshack.us/img265/8286/problem2archivelo2.th.png

 

И накрая 3-тия пример е, че при регистрация на нов потребителски акаунт - на зарежда captchа-та:

 

http://img265.imageshack.us/img265/6674/problem3vp3.th.png

 

Ам не съм бутал настройки аз Админ Панела на форума. Миналата седмица сложих Transload URLмода, преди и след него всичко си бачкаше. Днес го махнах и пак същото - не отваря картинките, завършващи на цифра. Оптимизирах DB - пак не стааа... Rebuild Skin Set Cache направих, какти и други cache-ове из Админ Панела - пак нищо. IPB 2.2.1 съм, до сега не ми е правило този проблем. Също така сложих Transload URL на домашния компютър - върви ви перфектно. Махнах го мода - няма проблеми... Хм... Някой има ли идея как да го оправя това, че до тогава нови потребителски акаунти не може да се правят, нито да се теглят прикачените файлове + картинки !

Link to comment
Сподели другаде

vesodimov на човека проблема му е при IPB и щом пита иска да е стая форумна система, а не с друга...

 

Та сега за проблема:

Пробвал ли си с друг браузър ? При другите потребители на форума има ли го тоя проблем ?

В версия 2.2.X знаеш, че може да се избира кои потребителски групи да могат да теглят файловете, дал ли си права на всичките и за всичките раздели ( или поне на потребител нагоре )

Админ панела -> MANAGEMENT -> Attachments -> Attachment Types -> тука добавен ли е рар файла ? или този проблем го има със всички файлове ?

 

:lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Тоя проблем го има с всички файлове ( разширения ). Просто от 1-2 weeks ago е така. Преди това - всички attachments се отварят и работят, сега също работят, но НОВИТЕ качени - не.

 

Да, пробвал съм с друг браузър, има го и при другите потребители, още като ъпдейтнах до 2.2.x оправих това с permissions на всичките раздели/форуми/подфоруми, както и mask-ите.

Link to comment
Сподели другаде

Ми виж дали наистина няма да стане с друг браузър - операта например на мен се опвитва да ми отвори архува и се получават някаки цифри и ако не си го сваля на РСто и от там да го отворя нищо не излиза(въпроке това операта ми е любима :) ). Веднъж пък имах проблем с картинките на един сайт - просто не ми ги показваше, провери дали и на други места не се появява същата грешка, може само при теб да е ;) .

Ако пък е масов бъг опитай се да направиш бекъп и да инсталираш наново форума и да вънеш базата данни. Препоръчвам ти ако имаш възможност на друго място да го пробваш и ако стане да направиш така и с основният ти форум. Първо, че няма да спираш първият форум окато не си сигурен, че грешката ще бъде отстранена и второ, че ако нещо се обърка няма да загубиш нещата, които имаш до сега ;) .

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...