Jump to content

Препоръчан пост

Кой може да ми запази база от данни от phpbb3 форума ми , и да ми инсталира SMF форум..нали сичко ще се запази като запазите база от данни (потребители,мнения?)

Смяташ ли че smf-форума е по лесен от phpbb3?

Ти един български език да сложиш на smf-то и той ще те озори, щото този на официалния им сайт е много зле.

Освен, че е зле преведен, ползва друга кодировка, а когато се наложи да инсталираш някоя добавка - става интересно.

Ако пък решиш да се хвърлиш на последната версия 2.0.1, щото примерно линуксбг я ползват, освен да ти пожелая успех, за друго трудно бих се сетил!

 

Та съвета ми - карай си на phpbb3.

Цяла ваканция имаш - време за губене - бол!

Инсталирай си го на домашното сървърче, сложи си актуалната БД и тествай смело. Дори да прецакаш нещо, освен опит, нищо друго не губиш!

 

Още веднъж - Успех! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Привет. Наложи ми се скоро да сложа SMF и имам проблем с българизацията. Надявам се някой да хвърли малко яснота по проблема. В общи линии той е следният. Форума като цяло ползва UTF-8 кодиране и колациите в БД са unicode. Проблемът е, че като сложа българизацията, тя се визуализира като CP1251 и на практика се вижда или текста на форума или текста от превода заради двете различни кодировки. Намерих 2 опции в 2 файла от българизацията и ги промених по следния начин:

 

Файл: Themes/default/languages/index.bulgarian.php

Преди:

$txt['lang_character_set'] = 'windows-1251';

След:

$txt['lang_character_set'] = 'UTF-8';

 

Файл: Themes/default/languages/Install.bulgarian.php

Преди:

$txt['lang_character_set'] = 'ISO-8859-1';

След:

$txt['lang_character_set'] = 'UTF-8';

 

Резултатът след тези две промени беше нулев. Пак като обърна на български от профила си или от администраторския панел се изисква cp1251 кодировка, за да се види преводът. Нека кажа също, че ползвам класическата тема, а не default темата, ако има някакво значение, тъй като тия php файлове с преводите не са в classic/ директорията, а в default/. Нямам представа до колко това има значение. Не знам как бачка на практика форумът. Надявам се някой да има решение на проблема.

 

Благодаря.

 

Някакво решение с този проблем че и аз го имам същия.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...