Jump to content

Различните форуми


Препоръчан пост

Аз лично най - харесвам IPB много повече неща има от phpBB. Бил съм само с 1.3 а на двойката само съм пробвал демото, но админ панела в по - късното версия е много по - добър. Може би само вида на 1.3 е по - хубав, но на тази версия вече е и спраня поддръжката(за жалост). phpBB е по . лесен,като че ли, по - мако неща има и по - мако нещо можеш да правиш, но не всички държат на екстрите. Мисля, че заради по - опростеният му админ панел, phpBB форума е по - често срещан. vBulletin по някои отношения си прилича с него, поне с такова впечатление съм останал. Но най - добър от безплатните е SMF, който има много повече екстри от всичките взети заедно ;) . Но иначе IPB има също опция потребител да си направи блог(малко лична страница, нещо като ел. дневник) а и е много удобен за ползване, аз лично най го харесвам B)
Link to comment
Сподели другаде

Аз гласувах за втората версия на IPB защото я познавам най-добре от другите, а тези другите са предишната версия и наблюдения върху два от останалите три типа. Последния вид не го знам, затова не мога да изкажа мнение. За мен втората версия на IPB е по-красива, по-функционална и с повече възможности за създаване на един красив форум. Също така е достатъчно сигурна и с добра поддръжка.
Link to comment
Сподели другаде

offtopic: Признавам, не съм се интересувал отдавна по темата. Въпроса в момента не е никак наложащ. Замислям се дали да не ползвам платената версия на форума, точно защото ми е вършила работа и ми върши работа и до ден днешен. Като се замисля - заслужава си.
Link to comment
Сподели другаде

Тоше, ако искаш да разгледаш опциите мога да те направя Админ за известно време и да се поровиш и да поразгледаш. Знаеш, че можеш да разчиташ на мен.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря Милене, въпроса е съвсем принципен. В момента нямам възможност да се занимавам с това, за което предполагам си личи и по неактивното ми участие във форума.

 

Някой друг голям ден ;) Отново благодаря.

Лека вечер!

Редактиран от coldy
Link to comment
Сподели другаде

Добре, аз също дадох вота си за IPB. Но не забравяйте, че това е платена програма.

Само за едногодишен лиценз се плаща 69.95 USD, a за останалите "екстри" - допълнително.

Ето малко информация за цифрите: Invision Power Board Рroducts Pricing

 

А иначе има доста популярни и безплатни алтернативи за форуми, които все повече набират сила. Техните възможности съвсем не са за подценяване. Например скоро ми попадна Ikonboard, който се оказа доста добър и сравнително лесен за администриране форум със задоволителни възможности.

Информация: Ikonboard

 

Благодаря на Nav за добрата тема!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Според мен въпреки, че phpBB е безплатен и сравнително дълго седи на белия свят Invision Power Board са доста по-напред. За мен IPB 1.3 не е форум, защото е стар и пълен с бъгове, дупки в сигурността и много недъзи. IPB 2.1.x вече е друго нещо. По-добър форум от него няма, нито VBulletin, нито PHPBB, нито SMF. Просто е пълен с настройки, функции и какво ли не, скиновете му са отлични, просто вижте форумчето на SoftVisia като пример, няма какво да го хваля.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Аз гласувам за SMF(Simple Mashines Forum) - много лесен за употреба, много екстри и естественно безплатен. Също така ми направи впечатление, че този форум е най-лек от всички изброени, поне за моята интернет връзка. За съжаление все още няма превод на БГ (до колкото знам).

На второ място за мен си остава Invision Power Board, но няма как да гласувам и за двата :)

 

EDIT: Като се поразрових малко открих, че вече има превод на SMF - http://bgsmf.zavinagi.com/

Редактиран от XMAS
Link to comment
Сподели другаде

Хора чесно да ви кажа въобще не исках да пиша тука но вече не издържам.

Аз чесно да ви кажа за никой не съм гласувам защото не знам за никои от форумите нищо (дори за един не знам) исках да се науча но вие не пожелахте да ми помогнете но какво да се прави (не искам да се оплаквам ни си е така).Аз търсих в нета такива теми как да си направя форум но сичко е на английски и не мога да го разбера.Затова пусанх една тема тука да видим дали ще ми помогнето не май съм сгрешил.

Няма нищо свикнал съм да не ми обръщат внимание.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...