Jump to content

Много странен проблем със харда ми


Препоръчан пост

Здравейте.

 

Ето ми я и конфигурацията:

''MSI A8N SLI / АMD Athlon 64 3500 / 2GB. Kingston 400Mhz / XFX GF7600GT 256MB. / Seagata 80GB + Seagate 160GB + Seagate 200GB / Cooler Master Real Power 450 (RS-450-ACLY) / PHILIPS DVDR824DP (DVD+RW) / LG Flatron L1915S [19" TFT]''

 

Вчера вечерта откачих единият ми хард (Seagate 200GB) за да форматирам един друг, и след като си сложих пак моя, като влезнах във Windows-a и се опитах да влезна във харда, ми казва че харда НЯМА формат, и дали съм искал да му дам (като въпрос). Това ми се случва за 2-ри път, но 1-вият просто съм го оправил със магий, и аз не знам как. Почнах да въртя кабелите и така и така нищо не можах да достигна.

 

След това влезнах във ''Norton Partition Magic'' и той ми показва че е със формат ''BAD'', което нищо не ми говори, ето един пик да видите за какво става въпрос. Със програмата нищо не съм правил тъй като не я познавам. (един път вече изгубих всичките данни със тази програма и вече съм казал че няма да я ползвам)

 

Мъчих го доста време със следните неща: сменях кабелите, махах единият хард и оставях само него, чистих биоса и даже и Windows-a смених но пак същата работа. Устройствата са включени по следният начин и така и бяха преди да го махна (ако аз не се бъркам защото от толкова местене главата ме заболя), ето един пик.

 

Вече незнам какво да правя и реших да се обърна към вас, дано вие да имате някаква идея как да направя така че да пробачка защото е пълен до горе със много важни данни.

 

Мерси на всички писали във тази тема.

Link to comment
Сподели другаде

Пиши какъв модел е диска (или поне дали е PATA или SATA) - не, че има голямо значение в случая, но може да помогне. Как влизаш в Norton Partition Magic - през Windows или с някое boot CD? Ако е първия вариант, не очаквай осбено добри резултати, независимо с коя програма работиш.

За възстановяването на информацията ти препоръчвам програмите Easy Recovery и Get data back; и двете ги има в Hiren's boot CD. Все пак, ако информацията е наистина много ценна, по-добре е да се обърнеш към специализиран сервиз или поне да се свържеш с хора, които имат опит с възстановяването на данни. Не искам да правя реклама, можеш да ми пишеш ЛС, ако искаш.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам на първо време дали използваш функцията Hibernate. Също така пробвай за всеки случай да го закачиш този хард на друг компютър и пиши дали се разпознава. Кажи и дали си правил някакви дейстивя по системата преди, по време и след разкачането на другия хард, заради който си свалил твоя.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...