Jump to content

Проблем:Компютъра ми се рестартира


Препоръчан пост

Здравейте,

имам следния проблем...

компютъра ми си работи нормално докато не пусна някакво 3D приложение (игра пр.), тогава след 5-15 мин. компютъра ми внезапно се рестартира - снимка от Еvent Viewer-a http://img262.imageshack.us/my.php?image=clp2003lv.jpg .Ако някой има някаква идея нека да сподели, аз досега какво ли не правих...вирус не е, софтуерен проблем не е, а и на сервиз не ми се мъкне, че след 15 до 20 дена ще ми го върнат, ако сам си се оправя ще е най-добре.

Редактиран от hiasd
Link to comment
Сподели другаде

Ако имаш инсталиран "Alcohol", eто какво препоръчват зa случая. Kaсае обаче Windows 64:

At bootup SPTD reports an error in the event log and no virtual drives are available.

Driver detected an internal error in its data structures for .

&

The following boot-start or system-start driver(s) failed to load: sptd

 

This error will occure on Windows XP X64 if you have installed Microsoft Kernel-Update (KB914784)...

 

To resolve this you will need to uninstall this C:\WINDOWS\$NtUninstallKB914784$\spuninst27

 

Източник: Аlcohol

 

Според мен някоя програма за виртуални устройства прави конфликт, като това най-вероятно е Alcohol.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

След задълбочен оглед на "карантията" в компютъра забелязах, че вентилатора на захранването не върти - една бърза смяна в сервиза и всичко е наред!

Благодаря за помоща все пак! ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
Някой може ли да ми помогне. Компютърът постоянно ми се рестартирва когато си иска. Моля за съвет, защото аз не съм много наясно с тези неща. Моля кажете от какво може да се рестартира, защото полудявам вече :crosseyes1: Редактиран от mireto
Link to comment
Сподели другаде

Не че нещо, но все още нямаме връзка със сили от отвъдното и няма как да получим информация за проблема ти. Така че бъди така добър да опишеш подробно и ясно:

- кога се рестартира - когато си пожелае или има горе долу при извършване на нещо конкретно;

- изписва ли се някакво съобщение за грешка;

- с каква операционна система си;

- с какъв хардуер разполагаш;

- откога е проблемът;

- и всичко друго, което сметнеш, че може да е от полза.

 

Колкото по-точно и ясно обясниш ситуацията, толкова по-лесно и ефективно ще можем да ти помогнем, защото на така поставен проблем може да се отговори само с "ми пробвай там нещо".

 

P.S.: между другото малко пунктуация не би навредила.

Link to comment
Сподели другаде

-рестартира се когато си иска в повечето случаи когато играя игри или го пренатоваря примерно когато тегля нещто от internet;

-операциона с-ма windols XP profisional версия 2002;

-проблема е от 2 месеца;

-не ми показва грешка при рестарт но когато съм в internet по някое време ми дава грешка и ми изписва да избера send error report или don't send ;

-pentium [R] 4CPU 1.70GHz 512MB RAM.

Link to comment
Сподели другаде

Използвай EVEREST Ultimate, за да видиш как са температурите на компонентите и ги драсни тук.

Кликни с десен бутон върху My Computer -> Properties -> Advanced -> трети бутон Settings -> махни отметката на Automatically restart -> OK. Ако ти забие на син екран, моля препиши първата част на текста.

Link to comment
Сподели другаде

ПолеСтойност

Свойства на датчика

Тип на датчика ITE IT8705F (ISA 290h)

Дънна платка VIARAMA U8668 Series

 

Температури

Дънна платка 54 °C (129 °F)

Процесор 33 °C (91 °F)

SAMSUNG SV4002H [ TRIAL VERSION ]

 

Вентилатори

Процесор 3375 RPM

 

Стойности на напрежението

Ядро на процесора 1.84 V

+1.5 V 2.61 V

+3.3 V 3.18 V

+5 V 4.92 V

+12 V [ TRIAL VERSION ]

+5 V помощ 4.95 V

а дънната платка се променя постоянно от 4C(39F)до 60C(140F)ако става въпрос за тези температури;а за другото ако може ми го напиши на български каде трябва да вляза защото windolsa ми е на български

Link to comment
Сподели другаде

Кликни с десен бутон върху Моят компютър -> Свойства -> Разширени -> трети бутон Настройки -> махни отметката на Automatically restart (Автоматично рестартиране) -> OK. Ако ти забие на син екран, моля препиши първата част на текста.

Българският превод е импровизиран, защото не знам как точно е (ползвам английски Windows).

 

Направи скрийншот (снимка) на грешката, която ти изписва докато си в интернет, или я препиши тук.

 

Можеш да провериш и в Event Viewer дали има някакви грешки: Старт -> Изпълнение -> пишеш eventvwr, кликаш вляво на раздел System и се оглеждаш за грешки (Error) вдясно. Ако има такива и са доста, можеш да направиш шотче на прозореца. Ако са малко, можеш да кликнеш два пъти върху всяка от тях и да копираш съдържанието на полето Description (маркираш -> CTRL+C и после CTRL+V във форума).

 

Няма да е зле и ако се опиташ да си спомниш дали си правил нещо по-съществено по компютъра (инсталация на драйвери/програми, ъпдейт на програма/Windows и т.н.) точно преди да се появи проблемът.

Link to comment
Сподели другаде

много са има и още ако за тези неща ставаша въпрос?Event Type: Error

Event Source: W32Time

Event Category: None

Event ID: 29

Date: 21.6.2007 г.

Time: 09:51:20

User: N/A

Computer: FI6EKA

Description:

The time provider NtpClient is configured to acquire time from one or more time sources, however none of the sources are currently accessible. No attempt to contact a source will be made for 14 minutes. NtpClient has no source of accurate time.

Link to comment
Сподели другаде

при рестарта ми изписа на син фон:A problem has been defected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

If this is the first time you've seen this stop error screen,restart your computer.If this screen appears again,follow these steps:

Check to be sure you have adequate disk space.If a driver is dentified in the stop message,disable the driver or check with the manufacturer for driver updates.

Try changing video adapters.

Check with your hardware vendor for any BIOS updates.Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.If you need to use safe Mode to remove or disable components,restart your computer,press F8 to select Advanced Startup Options,and then select Safe Mode Technical information:

***STOP:0x0000008e (0xC0000005,0xBF31884D,0xF4EA3D34,0x00000000)

 

***nv4_disp.dll-Address BF31884D base at BF012000,Datestamp 411096d7

 

Beginning dump ot physical memory

physical memory dump complete.Contact your system administrator or technical support group for further assistance.

Link to comment
Сподели другаде

Виждам nv4_disp.dll, което е драйверът на видео картата. Ето какво може да се направи:

1) отваряш кутията и проверяваш дали вентилатора на видео картата се върти и колко топъл е радиатора на картата. Ако вентилаторът не се върти и/или картата е много гореща (не можеш да си държиш ръката), то значи по всяка вероятност сме локализирали проблема и решението е да се извади картата и да се почисти вентилатора, а ако не тръгне и след това, да се смени с нов.

Ако отварянето на кутията отпада категорично (по една или друга причина) и/или вентилаторът на видео картата работи и тя не прегрява, то ето какво остава:

2) оставяш компютърът да си забие още 2-3 пъти и ако всеки път се оплаква от nv4_disp.dll, то значи нещо драйверът на видео картата има конфликт с друг драйвер или процес или не е инсталиран както трябва/въобще. При това положение опитваш да го преинсталираш или инсталираш (ако не е инсталиран въобще).

3) можеш и директно да преинсталираш драйверите на видео картата, но без да се знае дали винаги блокира от същия файл не е ясно дали точно това е проблемът или е друг.

 

Отиването в сервиз е също възможност и ако не ти се занимава и/или не те бърка да платиш за диагностика, може да направиш именно това.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...