Jump to content

Изчезнали устройства


Препоръчан пост

Здравейте съфорумци,

Включвам си вчера ПС то в работата и ... голям проблем, липсват ми:

Оптично устройство _NEC DV-5800A (16x/48x DVD-ROM)

Оптично устройство ATAPI CD-R/RW 20X10 (20x/10x/40x CD-RW)

от My Computer, както и от Device Menager.

Изключвах, свалях им кабелите, пак ги слагах, сто рестарта, опитвах с помощника за откриване на нов хардуер .... не и не, няма ги.

Ако се сещате за нещо, споделете че направо не знам какво повече да направя.

Предварително благодаря на всички отзовали се!

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Само да питам - провери ли дали не са изключени от БИОС-а?

Здравей Neuton Gimic,

Проверих, до колкото разбирам мисля че не са.

_NEC DV-5800A си го има на Secundary

Link to comment
Сподели другаде

Провери пак кабелите, виж и захранващите такива. Ако не помогне възстанови настройките на БИОСа по подразбиране- може и чрез махане на батерията от дъното. Ако няма резултат, пробвай устройствата едно по-едно- особено ако са на един канал. Може да пробваш да им размениш режимите на работа- ако са на един кабел. Ако имаш нов кабел пробвай с него- при приятели много често се натъквам на проблеми с устройства ( оптични и хардове), които се оправят след смяна на лентовият кабел. За предпочитане докато пробваш, е при всяко включване настройките на БИОСа да са по подразбиране- изключваш от контакта, махаш батерията- проверяваш, свързваш, и когато си готов- слагаш батерията и включваш.

Успех!

Редактиран от tzwaro82
Link to comment
Сподели другаде

Провери пак кабелите, виж и захранващите такива. Ако не помогне възстанови настройките на БИОСа по подразбиране- може и чрез махане на батерията от дъното. Ако няма резултат, пробвай устройствата едно по-едно- особено ако са на един канал. Може да пробваш да им размениш режимите на работа- ако са на един кабел. Ако имаш нов кабел пробвай с него- при приятели много често се натъквам на проблеми с устройства ( оптични и хардове), които се оправят след смяна на лентовият кабел. За предпочитане докато пробваш, е при всяко включване настройките на БИОСа да са по подразбиране- изключваш от контакта, махаш батерията- проверяваш, свързваш, и когато си готов- слагаш батерията и включваш.

Успех!

Здравей tzwaro82,

Направих всичко това ... без нов кабел засега, изключих ATAPI CD-R/RW то отдавна не работи, оставих _NEC DV-5800A.

Разликата сега е че в Device Menager го има вече, но с удивителна, в everest също го намира вече.

В My Computer пак няма оптично устройство.

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

В Твоят компютър нямаш устройство, защото не е инсталирано. Удивителните в дивайс менъджер-а много ги мразя, защото са ме докарвали до преинсталация- доколкото знам са проблем с драйверите, но ако греша някой да ме поправи. Пробвай да деинсталираш устройството и после под сейф моуд да го инсталира автоматично.

Ако искаш почакай и някое и друго мнение, да не омажем нещата, особено както казваш, че машината е служебна.

Може да пробваш сега както ти разпознава едното оптично устройство, да избереш последната добре работеща конфигурация.

Може да пробваш и с някой буутващ линукс- препоръчвам Кнопикс 5.1, за да видиш дали работи. А за CD-R/W-то, да пробваш на друга машина дали работи- ако бачка- вземи от някъде друг кабел и тествай отново на твоята машина.

Link to comment
Сподели другаде

Би трябвало EVEREST да се справи с този проблем, но все пак виж тази програмка. Внимателно: Unknown Devices.

 

Sir William, тази програмка въобще не го намира, не разбирам как да ми помогне тя.

Колкото до Save Mode, не знам защо, но няма начин да бутне, иска системен диск.

 

Едит:

Освен това като рестартирах незнайно защо изчезнаха и драйверите за видеото, но тях ги имах на харда и ги качих пак...

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Здравете отново,

Sir William, в Еверест/съхранение на данни/ASPI има _NEC DV-5800A (ако там е трябвало да погледна)

Night_Raven, за съжаление не стана и с тази програмка.

Показа се в My Computer след като махнах батерията на дъното и изключих и двата кабела на ATAPI CD-R/RW (което по принцип от отдавна не работеше), но е с удивителна.

Другото което може би мога да дам като информация е че онзи ден докато дефрагментирах имаше лек спад в тока, но не изключи компютъра, не знам дали е точно след това, чак вчера видях че липсват.

Не мога да намеря и драйвер никъде за този _NEC DV-5800A.

Ами, това мога да кажа за сега.

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Windows cannot load the device driver for this hardware.

The driver may be corrupted or missing. (Code 39)

Това е което пише в Device Manager за ДВД -то

Никак не става, сега да питам ... понеже не виждам как да преинстална без СД, може ли някак по локалната мрежа да се получи?

Link to comment
Сподели другаде

Справих се с проблема по следният начин:

Сложих в BIOS всичко на Disable, освен СD ROM, бутнах от "Norton Ghost", върнах имидж файла, оправих БИОС и всичко е 6! :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...