Jump to content

Търся помощ за Ubuntu


dude

Препоръчан пост

Лелеее да не дразня хората, ама това си е голям кошмар !

По независещи от мен причини ми се наложи да започна да разучавам Ubuntu. Казват, че е читава дистрибуция, че е стабилна и още куп все хубави неща, но това важи за хора, които предполагам са линукс маниаци. След почти седмично ходене по мъките осъзнавам, че не само харесвам Windows ,ами като че ли вече го и обичам !!! Веднага пиша, че нямам никакви, ама никакви намерения коментара ми да си го превръщам в арена на разисквания коя система е по-добра, а по-скоро търся помощ в решаването на доста съпровождащи проблеми след и бездруго трудната за мен инсталация. Та така :

1. Не ми тръгват филмите ? Какъв кодекс трябва да кача, и ако може направо кода, за да го копирам в конзолата. Ако пък Ви е по-лесно да ми го обясните ще се опитам да се справя и с Synaptic / майче така се пишеше /

2. Инсталирах си Скайп, но само мога да си чата.Нямям нито звук, нито ме чуват. Сигурен съм че имам някакъв аудио кодек, защото когато пусна радио си го слушам от слушалките. Това въобще не значи, че любимите ми песни / разбирайте Deep Purple & Rainbow /, които си mp3 формат ми тръгват ???

 

Има още много, но да ги караме подред .... Ако можете да ми съдействате с решения ще съм Ви благодарен. С Ubuntu 6.10 съм.Прочетах доста неща за Ubuntu и в този и в други форуми специализирани за Линукс проблеми, но понеже за първи път си инсталирам и се опитвам да работя с каквато и да е дистрибуция на Линукс се затрудних ....

Link to comment
Сподели другаде

Сваляш си automatix. Инсталираш го - съвсем лесно е, с двойно кликване. После го търсиш в Програми-Системни инструменти-Automatix. Стартираш го и от списъка си избираш какво да ти се инсталира! Има кодеци за музика, филми, има и Скайп и какво ли още не!

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Ще се пише от самото начало - то се е видяло .... Та имам фирмен Laptop DELL INSPIRON 1501 /чисто нов / с легален Windows и много му се радвах до момента в който във фирмата се взе решение да се преминава постепенно към Линукс и по-специално "Ubuntu" Речено-сторено, но понеже само аз се занимавам с компютрите във фирмата ми бе наредено да го разуча това пусто Ubuntu /та за това е тази мъка / и където е възможно да го инсталирам, а на другите компютри да се закупят легални лицензи. И ...... след като тържественно обещах се пуснах по нанадолнището .....

След доста мъки инсталирах Ubuntu, интернета тръгна, даже успях да пусна и принтера и ....... съответно бях много щастлив, толкова много, че даже минах през магазина и купих рутер за в къщи, за да си уча Ubuntu, без да преча на дъщеря си да си играе On-Line игричките си .... Всичко си беше супер. Разменяхме си машинките / лаптопа и дом. компютър / кой каквото искаше си правеше. Обаче проблема дойде почти веднага ?!? Лаптопа с Windows / направих му да си хване автоматично IP и DNS Server / си имаше и сега си има Интернет, докато когато се логна през Ubuntu Интернет няма .... Имам предположение, че в офиса ми тръгва нета през Ubuntu, защото може да е прихванало настройките от предварително инсталирания ми Windows и съответно да си е "смукнало" настроиките на фирмената мрежа и затова да работи ? А тук в къщи му дадах на Windows-а AUTO na IP и DNS Server ,а не знам как да настроя мрежата през Ubuntu ? Предложението правилно ли е? Ако е така, моля кажете ми как да настроя мрежата в Ubuntu, за да мога да си влизам в Интернет през Ubuntu и от къщи и от фирмата ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...