Jump to content

Проблем с компютъра при сваляне на файлове


Препоръчан пост

Здравейте, имам един огромен въпрос към вас. Компа ми е AMD 2800+(1600mhz) 64бит, RAM512, Video (Radeon x550). Въпросът ми е следният: Защо когато дърпам примерно филм 700мб или 1400мб и реша да правя нещо друго, примерно да си пусна една игра, която е от преди 10 години (и играта има изисквания 10MHz (т.е.работи на толкова)) или да си пусна winamp... и други такива дребни неща (според мен дребни), толкова се товари процесора и RAM паметта. Лампичката на компа свети, не премигва дори. Възможно ли е всичко това да е от RAM-а? Колко процента би могъл да се товари процесора при копиране едва ли е кой знае колко или... :unsure:
Link to comment
Сподели другаде

Здравей, coojoe_213,

 

Лампичката, която ти свети е за харда, а не за процесора. За да провериш колко се товари процесора: ctrl+alt+delete -> performance - там погледни колко процента CPU Usage имаш. После може да пишеш тук...

Link to comment
Сподели другаде

Aз използвам безплатната прграмка FreeMeter. Тя дав информация за доста неща в системния трей.

Ето снимка от сайта на програмата:

http://www.tiler.com/freemeter/meters/system_tray.jpg

 

Ето снимка при мен:

http://www.picvalley.net/u/75/74691_799.PNG

 

Информация: FreeMeter

Link to comment
Сподели другаде

Като погледнах процесора как се товари, излиза 2-5%, което е нищо според мен. Добре, щом е лампичката на хард диска, няма ли начин този ужасяващ миг да бъде премахнат или поне сведен до минимум (поне да мога и да върша и други работи нормално), а не да забива компа и да го чакам по 15-20 секунди да се оправи. Да не казвам и някой път дори това се оправя, чак след копирането на дадената информация. Използвах internet download manager (но на 10 дни или 2 седмици незнам ми иска крак ли, не я знам, регистър май и я махнах). Бях и с file manager, но уви, не стават и двете и сега съм на save target as... кофти. А когато натисна ctrl+alt+delete, освен че излиза процеса на процесорът, каква е долната графика под него (PF USAGE-и показва някакви мегабаити)?
Link to comment
Сподели другаде

Здравей. Графата "PF Usage" показва количеството виртуална памет използвана от системата във момента. Когато машината има по-малко оперативна памет и се изпълнява тежко приложение се използва и повече виртуална памет. Обикновено когато индикатора за дисковата активност свети /или се чува как диска "чегърта" / това означава, че има по-голям обмен на информация между файла за стратициране (PageFile&Swap File) и оперативната памет (RAM). Резултата от този процес е моментно забавяне на активното приложение. Естествено може да има и голяма дискова активност поради друга причина, но най-често от това се получава. Не е зле да кажеш какви са стойностите от графата PF Usage при твойто PC. Също и малко повече информация за харда и какви драйвери си инсталирал за чипсета на дъното.
Link to comment
Сподели другаде

269МБ показва PF usage. Това лошо ли е като допустима стойност?

Показанията са ти добри. Лоша стойност е когато размера достигне максималния такъв конфигуриран на системата, но това вече зависи от настройките. За твойта система с 512MB оперативна памет са 768/1536 такаче няма проблем. Добре ще е да споделиш какви драйвери си сложил за чипсета на дъното.

Редактиран от l.kanelov
Link to comment
Сподели другаде

A каква е скоростта на сваляне? При високи скорости- няколко МВ/с това е твърде срещан проблем, който поне според мен си е нещо нормално, при по-бавните дискове, а и въобще. Знаем, че Windows не записва инфото последователно а на фрагменти, което и след това допълнително бави компютъра, но... windows...

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Драйверите за дъното са си стандарните от оригиналния диск си ги свалям и не мисля, че в това може да е проблема. Дърпам с по 5-6 до 12мб/сек, но събота и неделя, с по 400-500кб/сек.
Link to comment
Сподели другаде

Драйверите за дъното са си стандарните от оригиналния диск си ги свалям и не мисля, че в това може да е проблема. Дърпам с по 5-6 до 12мб/сек, но събота и неделя, с по 400-500кб/сек.

Проблема винаги ли се получава или само когато сваляш с 5-6 mb/sec? Споменах за драиверите, защото съм виждал машина (nFORCE чипсет), която правеше същия проблем и се оправи когато се инсталираха правилно драйверите.

Link to comment
Сподели другаде

Какво ше рече: ''да се инсталират правилно драйверите''. Нали диска е стандартен (оригинален), към дъното (драйверите) са си както съм ги купил, на видеото е отново така. Какво общо може да има това с драйверите. Ето преди малко примерно бях в skype, както си говоря, и компа ми се рестартира. Защо?:((((
Link to comment
Сподели другаде

Така и не казваш с какво теглиш. При сваляне на торенти с utorrent например това е често срещано, понеже програмата товари повече диска, за компенсация на заетата RAM памет.

 

Компютърът ти се рестартира при по-голямо натоварване или без очевидна причина? Да не би да имаш някакви вируси или други щуротии от тоя род?

Link to comment
Сподели другаде

Какво ше рече: ''да се инсталират правилно драйверите''. Нали диска е стандартен (оригинален), към дъното (драйверите) са си както съм ги купил, на видеото е отново така. Какво общо може да има това с драйверите. Ето преди малко примерно бях в skype, както си говоря, и компа ми се рестартира. Защо?:((((

Ще рече последната официална версия. Също така има и едно чудо nVIDIA SW Driver, което понякога прави сериозни проблеми.Това, че машината ти се рестартира е много общо.Трябва да кажеш дали се визуализирна съобщение или веднага се рестартира. Това може да е както хардуерен проблем ( прегравяне на процесор, чипсет, Mosfet ) така и софтуерен (най-често вирус ).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...