Jump to content

Със или без актуализацията на Windows XP?


stanilabg

За или против актуализацията на Windows XP  

217 потребители са гласували

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчан пост

Вариант #2: спира се услугата Security Center от Start -> Run -> services.msc. Малко по-радикален метод е, защото спира всякакво следене на стена, антивирус и ъпдейти.

 

 

След рестарта пак се пуска.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 51
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

За целта чукваш с десен бутон върху услугата, избираш Properties и от падащия списък срещу "Startup type" избираш или Manual (ще можеш ръчно да я стартираш ако желаеш) или Disabled (услугата е неактивна).
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
Пробвай с RemoveWGA, но това ще махне само досадното съобщение. Няма да можеш да обновяваш чрез Windows Update, защото операционната ти система ще продължава да не е оригинална.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Аз също съм "ЗА" актуализацията на операционната система, но трябва да се внимава, защото е възможно даден ъпдейт да причини проблем. Аз лично предпочитам да инсталирам ъпдейтите ръчно и обикновено инсталирам само най-важните такива.
Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Със windows xp service pack 3 съм.Пуснах ъпдейт за пръв път от преинсталирането преди 40-50 дена.Автоматичен.Показа ми ,че има 33 ъпдейта.Инсталирах ги и рестартирах.Следващите около минута бях на тръни(имам си едно наум за ъпдейтването)докато видя ,че всичко си е наред.Всичко си тръгна нормално и все още работи нормално.Но...гледам аз днес в контрол панел от 33 са станали на 3 ъпдейтите.Как става този номер да изчезват не ми е ясно.И те са ето тези http://store.picbg.net/pubpic/87/0E/85f5224c879b870e.JPG

Някой да има на идея за какво става дума?Аз не ъпдейтвам от доста време и не знам това дали е нормално,но не ми се вярва.Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

От друга страна,когато влязох в сайта на microsoft да проверя за ъпдейти ми показа,че ми липсва само един(естествено,windows genuine advantage).И на CUSTOM и на EXPRESS.Как става по-горния филм не разбирам все пак.Излиза,че имам всички актуализации с липсващ 1 ъпдейт.В add remove ъпдейтите са само два.Нещо не ми се връзва,защото service pack-a ми е от ....4-5 месец на 2008,а досега предполагам са излезли сигурно 40-50 актуализации.А и съм скаран с актуализацията на windows много сериозно
Link to comment
Сподели другаде

Да.С tune up utilities,изтривам ето тези неща http://store.picbg.net/thumb/69/5D/e2ca331de5e2695d.JPG .Всичките,включително и windows update back up,но доколкото си спомням си бяха на мястото след това.Пуснах и Revo uninstaler по- късно след рестарта.След него ще е станало ''изчезването'',но дали е от него...не знам

Забравих да спомена,че и в сайта на microsoft на review your update history ми показва свалени и инсталирани 33 ъпдейта

Link to comment
Сподели другаде

Ами, ти сам си си отговорил на въпроса. Теорията ми за станалото: тази толкова симпатична и излиша програма TuneUp Utilities е забърсала резервните копия на файловете, нужни за евентуална деинсталация на ъпдейта. Това е премахнало файловете, но може да се оставило редовете в регистратурата за деинсталация, които сочат към тези бекъпи. Това би обяснило защо след "почистване" с TuneUp обектите още ги е имало в в Add or remove programs. След това другата ненужна програма "Revo Uninstaller" е видяла тези невалидни вече обекти и ги е премахнала.

Това е разбира се по-скоро хипотеза.

Link to comment
Сподели другаде

Aз и service pack 3 не виждам в контрол панел.A всъщност съм с него. :haha: Интересно,че уина работи без грешка до сега и нямам един син екран,рестарт или забиване.Но не ми харесва липсата на ъпдейтите и service pack 3 в контрол панела.Благодаря
Link to comment
Сподели другаде

Ако SP3 е вграден в инсталацията, няма и как да фигурира в списъка. Това, което липсва, не са ъпдейтите, а резервните файлове, нужни за възстановяване при евентуална деинсталация на ъпдейтите. Вече го написах веднъж по-нагоре, но не си го прочел. Защо не си го прочел не знам.

Нека го опростя: когато инсталираш ъпдейт, Windows прави резервни копия на файловете, които даденият ъпдейт заменя. Тези копия се ползват, ако решиш да деинсталираш съответния ъпдейт и се наложи да се върнат оригиналните файлове, които са били преди да се инсталира ъпдейта. В момента нямаш тези резервни копия, което не значи, че нямаш ъпдейти, а че не можеш да ги деинсталираш.

Link to comment
Сподели другаде

Прочетох и разбрах,затова казах,че не ми харесва липсата им в контрол панел.Service pack 3 го сложих след инсталацията на windows xp sp2 и затова очаквам да го виждам в контрол панел,но не го поясних в горните си постове.Моя грешка.Споменах за син екран и рестарт ,защото си спомням какво се случи при последен ъпдейт на уин преди месеци.Ще кажете ,че трябва ръчно да се дърпат от сайта им и не всичко да се инсталира ,освен най-важните за сигурността.Ок.Но най важните за сигурността ъпдейти от 33 са 32,999 ''security update fow windows xp''.И точно сваляне на единичен ъпдейт от сайта на microsft причини преинсталация преди време и точно заради това не ъпдейтвах досега.И въпреки това не съм имал проблем с вируси и други.Както и да е.За в бъдеще ще имам едно наум вече и за tune up.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...