Jump to content

Проблем с езика в IPB 2.2.1


Препоръчан пост

Трябва ми помощ не мога да сменя езика в IPB 2.2.1 . Значи :

 

1.Влизам в Admin Control Panel (ACP)

2.Натискам TOOLS & SETINGS

3.Влизам в GENERAL CONFIGURATION

4.Задавам Document Character Set на ( windows-1251 )

5.Натискам Update Settings и нищо пак си оставам с Английския език в форума!

 

Някакви идеи? Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Тука аз нещо се обърках.

Това, което си сменил е енкодинга на форума(файлове) ...

за да избереш език на форума - това става от най-долу на форума - потребителите могат да изберет и инсталираните(сложените) езици...

 

п.п може да съм те разбрал не правилно какво питаш точно и затова да ми е такъв отг.

Link to comment
Сподели другаде

Тука аз нещо се обърках.

Това, което си сменил е енкодинга на форума(файлове) ...

за да избереш език на форума - това става от най-долу на форума - потребителите могат да изберет и инсталираните(сложените) езици...

 

п.п може да съм те разбрал не правилно какво питаш точно и затова да ми е такъв отг.

 

Да да вече ми стана ясно ... но си изтегли български език за IPB 2.2.x и се опитам да го импортна, всичко става както трябва но след зареждане (или по-точно незареждане) ма страницата ми дава да изтегля един index.php файл, който е 0 кб (демек разбирам че е празен) ... какво да направя в мен ли е проблема, в форума ли ?? ... не мога да разбера вместо страницата да зареди с бг език тя ми изкарва някакав index.php и ми дава да го сейвна , какво да правя с него. ... .. като е празен?

Link to comment
Сподели другаде

Покажи откъде го теглиш този файл, за да го видя. Иначе аз почти приключих с превода на нашия форум и ще го пусна тук, за да могат всички да го изтеглят и да го ползват.
Link to comment
Сподели другаде

Покажи откъде го теглиш този файл, за да го видя. Иначе аз почти приключих с превода на нашия форум и ще го пусна тук, за да могат всички да го изтеглят и да го ползват.

 

Изтеглих българският език от Тук файла е както си трябва ipb_language.xml.gz ... това е файла, но след като го кача ми генерира някакъв index.php и не може да смени езика.... ще съм ти благодарен, ако дадеш линк (когато си готов) с превода на IPB .... а между другото дали ще стане за версия 2.2.1 ??

Link to comment
Сподели другаде

ipb_language.xml.gz файла се зарежда в админ панела ти в секцията "Languages -> Import a Language" и там срещу "Upload XML language file from your computer" имаш бутон за избиране на файла, който желаеш да качиш.

 

Иначе моята версия на превода ще става и за версия 2.2.1

Link to comment
Сподели другаде

ipb_language.xml.gz файла се зарежда в админ панела ти в секцията "Languages -> Import a Language" и там срещу "Upload XML language file from your computer" имаш бутон за избиране на файла, който желаеш да качиш.

 

Иначе моята версия на превода ще става и за версия 2.2.1

 

Ясно ми е как да кача езика за форума, но след като натисна бутона за запазване на настройките и вкарването на българския език, започва да ми тегли някакъв файл index.php ... страницата спира да зарежда и добавянето на езика е неуспешно...

Link to comment
Сподели другаде

Превода от nalov беше за старата версия, не знам дали е ъпдейтнат за последната версия на форума. Обаче така и не разбрах обяснението ти, но нищо. Иначе виж този превод, макар че не съм го проверявал - http://mods.invisionize.com/db/index.php/f/7105

 

Скоро ще съм готов с превода, така че ще го пусна.

Link to comment
Сподели другаде

Превода от nalov беше за старата версия, не знам дали е ъпдейтнат за последната версия на форума. Обаче така и не разбрах обяснението ти, но нищо. Иначе виж този превод, макар че не съм го проверявал - http://mods.invisionize.com/db/index.php/f/7105

 

Скоро ще съм готов с превода, така че ще го пусна.

 

Ок ето едно обяснение със снимки, надявам се че ще разбереш сега ... :

 

Значи качвам файла от Browse... и пиша име на езика (както си му е реда ....)

 

http://img243.imageshack.us/img243/3755/error1oy1.jpg

 

След това натискам Import XML Language Set ... Зарежда ми известно време и след това нищо само ми дава да изтегля този файл, който виждате на снимката (index.php) - 0 кб ...

 

http://img243.imageshack.us/img243/2062/error2sj7.jpg

 

Надявам се да си разбрал ... ако знаеш кажи къде е проблема, за да го коригирам!

Редактиран от RMPG
Link to comment
Сподели другаде

Значи на 1-вата картинка

1-вото поле е да намериш файла от харда ти -> да пишеш му пътя до него

2-рото поле е ако е качен този файл на хоста от там да го зареди, моята препоръка е да оставиш това поле празна, да попълниш само 1-ви и 3-ти и да пробваш пак, и кажеш резултата :)

Link to comment
Сподели другаде

Значи на 1-вата картинка

1-вото поле е да намериш файла от харда ти -> да пишеш му пътя до него

2-рото поле е ако е качен този файл на хоста от там да го зареди, моята препоръка е да оставиш това поле празна, да попълниш само 1-ви и 3-ти и да пробваш пак, и кажеш резултата :)

 

Същата работа....

Link to comment
Сподели другаде

Тогава остава варианта да изчакаш и да ти пратя моя превод като го приключа. Явно нещо ти се е омазало във файловете на форума, иначе няма логика.
Link to comment
Сподели другаде

Тогава остава варианта да изчакаш и да ти пратя моя превод като го приключа. Явно нещо ти се е омазало във файловете на форума, иначе няма логика.

 

Еми хубаво! Ще изчакам да пуснеш официално превода за IPB и като го направиш, ако искаш ми пиши в скайп .... или постни една тема в форума! Аз ще си изтрия форума и ще го кача на ново, да видим дали ще прави същите проблеми!

 

Благодаря на всички за оказаната помощ!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...