Jump to content

Проблем с принтер HP LaserJet 1220


Препоръчан пост

Здравейте!

На работата имаме принтер HP LaserJet 1220. Проблемът е следния:

1. Понякога просто отказва да принтира. Появяват ми се разни съобщения, от които за жалост нищо не разбирам.

Свързан е с компютъра- USB.

Съжалявам, ако не съм обяснила точно, но найстина изобщо не се ориентирам.

Прилагам шотове:

post-4-1166619662_thumb.jpg

post-4-1166619679_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Привет!

Не знам какво е станало с шотовете! Вчера си бяха наред.

Ето еден, а после ще направя още:

http://img102.imageshack.us/img102/3889/1ac1.jpg

Явнво имам някакъв проблем с USB, ама не знам какъв.

Благодаря много предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Дани, тая пущина директно ли е вързана към твоя комп или печаташ по мрежа ?

Да! Директно е включена. Ще гледам да пусна още шотове, които ми излизат утре. Явно е нещо с USB- там има някакви два порта. Аз съм вързана къв единия, но и с другия съм пробвала и пак е същото. Ужасно досадно е.

А иначе съм си инсталнала софта за това чудо от оригиналния диск. Не бе трябвало липсата да е в софта. Има и някакъв проблем със скороста, ама не знам какъв- поне така пише де.

Приемам всякакви идеи, че ми писна. :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Дани, пробва ли да рестартираш принтера или направо да го изключиш. Същото важи и за компютъра, а най-добре да спреш двете едновременно. Случвал ми се е подобен проблем и понякога го оправям така (много ламерско, но ефективно).

 

Също така виж опашката от документи (document quee) и дай шот ако можеш.

Link to comment
Сподели другаде

Привет!

И аз така действам, но е много неудобно. Клиента чака, а аз включвам и изключвам- ужасно е.

За жалост не мога да дам шот с чакащите документи, защото сега нямам такива, но иначе просто подрежда един и същ документ, колкото опита съм правила, а напоследък дори не ги подрежда. Сякаш изобщо не е разбрал командата за принтиране.

Ето още един шот, който ми се появява:

untitled6.bmp

Link to comment
Сподели другаде

Дани, това съобщение се получава, защото принтера ти вероятно е USB 2.0 (използва тази технология), а компютъра ти поддържа USB 1.1. Реално разрешение на този проблем няма, освен ако не купиш специална карта, която ще може да ти предостави USB 2.0 или да сложиш принтера на друг компютър.

 

Като допълнителен съвет - може би ще е хубаво да преинсталираш драйверите, възможно е да са се скапали. Също така може да потърсим други драйвери за принтера и да пробваш с тях.

Link to comment
Сподели другаде

Да уточним - принтерът на USB ли е свързан или на parallel порта? Питам, защото принтерът поддържа и двата интерфейса. По принцип не би трябвало да е проблем дъното с коя версия USB разполага и принтерът кои поддържа.

Опитай да инсталираш комуникационния пач на HP - HP LaserJet Windows XP Communication Patch (60KB). Възможно е да оправи проблема.

Иначе ето тези би трябвало да са най-новите драйвери: HP LaserJet 1200/1220 PCL6 (2.1MB).

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви много приятили. Принтерът е свързан на USB. Ще пробвам всичко, което ме съветвате, но ще стане след Нова година, тъй като до тогава почивам.

Еха, как имах нужда! :giggle:

Ще докладвам веднага, щом се появя на работното място.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...