Jump to content

Търся програма за пълен презапис на DVD


Препоръчан пост

Здравейте,

Скоро, след няколко месечно мрънкане на моята жена :punish: си взех DVD записвачка.

Сега пред мен се поставя задачата да направя пълно копие на едно купешко DVD.

Пробвах със сърфиране да намеря подходящата програма, и се спрях на DVD Fab Decrypter.

По принцип осъзнавам че проблема ми отчасти е в това че нямам DVD четец за да направя пълно копие от едното устройство на другото. Затова по някакъв начин трябва да сваля всичко на харда (предполагам ISO -ако има такова нещо за DVDто) и след това да изпържа новия диск.

Та DVD Fab Decrypter се захвана да прави някакви сметки и конверсии, като целия диск ми го сваля около 3-4 часа. Вярно че ми е слаба машината, ама аз не искам да правя компресиране ами само копиране. След това тръгнах да копирам така направения образ и програмата веднага ми каза че това дето съм го записал за нищо не става и искаше да спомогна екипа разработчици като им събмитна грешката.

Та накратко:Дайте идея на един неорентиран потребител като мен каква програма да използва за да направя пълен образ на DVD и след това това да мога да го изпържа.

Благодаря за отделеното време :)

PS

И друг левашки въпрос:

Какво ще стане ако копирам файловете и паките 1 към 1 на харда и после обратно на нов диск.

Ще тръгне ли нормално?

Редактиран от bat-stan
Link to comment
Сподели другаде

Засега мога да ти препоръчам следните теми (на английски):

Копиране на DVD-5/9 с DVDXPlatinum, DVD Decrypter, DVDXPress

Копиране на DVD-9 с CloneDVD2, DVD Shrink 3.2, Nero Recode 2, ReJig (DVD BackUp Mode), DVD2One, CloneDVD (Old Version), DVD Shrink 3.1.x (Old Version), DVD Shrink 3.0 Beta 5 (Old Version)

Инфо: www.dvd-guides.com.

 

Иначе има и rip4me (безплатна), което също може да свърши работа.

Инфо и ръководство (английски): RipIt4Me Guide.

 

Аз обаче използвам платената DVDFab Platinium, просто съм свикнал с нея и имам официален лиценз.

Инфо и описание (английски): DVDFab Platinium.

 

P.S. За MS Windows и/или Линукс става дума? Сега забелязах, че имаш "обозначение" на Ubuntu потребител. Ще погледна и за Линукса.

 

Добавка:

*Малко "сламки" за CD/DVD копиране, рипване и пр. за Линукс:

1.Greg Ippolito.

2.DVD ripping and transcoding with Linux.

 

N.B. Aз не съм правил DVD копиране на дискове с или без разни защити на Линукс отдавна. Ще си припомня как беше, със SuSe съм.

Link to comment
Сподели другаде

Аз разбирам следното:

 

1. Операционната система ти е Windows

2. Задачата ти е да копираш 1 : 1 някакво DVD

 

Ако съм разбрал правилно, то решението може и да е Nero. Аз поне него ползвам за копиране на DVD - та. Ако срещаш затруднения - кажи да пусна няколко шота тук. Успех !

Link to comment
Сподели другаде

А аз разбрах от написаното по-горе, че става дума за запис на DVD филм, a не по принцип на DVD. За филмите не е толкова просто, не всички се копират без проблем...
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...