Jump to content

Защо няма сигнал към монитора


Препоръчан пост

Картата ми е RADEON 9550 и до вчера си работеше отлично .Днес обаче на монитора излиза надпис че работи, но няма сигнал(да проверя кабела).Пуснах монитора на друг комп-работи отлично.Значи причината е във видеокартата.Преди време ми беше изгоряла LAN картата и докато не я махнах монитора не иска да тръгне.Но сега картата е здрава.От какво може да се губи сигнала от видео-картата?Или картата може би вече се издухала и трябва нова?Ако временно туря друга-напр.NVIDIA, трябва ли да махна драйверите на ATI-то или няма да си пречат с новите?
Link to comment
Сподели другаде

Ако при стартиране на компютъра дъното не "пищи" за липса на видео карта, не бързай да я хвърляш. Извади я и почисти куплунзите - този на картата (контактните писти) с мека гума, а куплунга на дъното - със суха четка за рисуване и прахосмукачка. Провери изводите от буксата на видео картата - възможно е да се е извадило някое "краче".
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е или да е изгоряла или да е разместена. Това, че ти е изгоряла ЛАН картата не е задължително да е влияело на монитора, а просто може компютъра ти да не е тръгвал. Сега сигурен ли си, че компютъра ти тръгва?

 

Иначе това, че имаш инсталирани вече някакви драйвери не е проблем, просто сложи другата видеокарта и сложи нейни драйвери, Windows ще я открие като нов хардуер и ще ти предложи да й инсталираш драйвери.

 

Пробвай обаче твоята видеокарта на друг компютър, виж дали не се е подул някой кондензатор, дали върти вентилатора и някакви други външни признаци. Извади я и почисти гнездото от прах и я постави добре, може да не дава добър контакт.

 

Опс, дублирал съм поста на panevdd. Извинявам се.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвах я с друг компютър , но пак отказа. Значи е издала багажа. То се видя че ще се купува нова, но ако обичате кажете коя е по-добра от Radeon-a и nVidia-та - става дума за игри. Като че ли втората е по-добра, по-издържлива.
Link to comment
Сподели другаде

Напиши конкретни модели, за да се направи сравнение относно скоростта на работата. Що се отнася до това, колко са издръжливи - след като избереш конкретен модел, може да се провери кои фирми го произвеждат. Имам добри впечатления от продуктите на ASUS и MSI (става дума за видео карти); покупката на "марков" продукт обаче изисква повече налични средства.

Преди да направиш самата покупка е добре да си провериш захранването - може да се окаже, че мощността му е недостатъчна, за да работи новата видео карта. Инсталирай си някоя програма за отчитане на напреженията - например Speedfan и виж дали има отклонения от стандарта при натоварване на системата (например при "тежките" игри). На тази страница можеш да изчислиш необходимата мощност за нормална работа на системата ти.

Link to comment
Сподели другаде

GF 6600GT AGP v/s SAPPHIRE X1600 PRO 256 M DDR3

GF 6600GT AGP v/s GF 7300 GT

RADEON 9550 v/s GF 7600 GT

Дъното е с AGP слот и PCI.Повечето от картите изискват PCI Express.Значи ли това че карта с PCI E не може да се свърже с PCI?

Редактиран от dallaz
Link to comment
Сподели другаде

И още нещо да питам - някои казват първо да си нулирам CMOS-а и тогава да пробвам пак.Т.е. да махна батерията за малко и отново проба.Как мислите-това до какво ще доведе,какъв ли ще е резултатат от това нулиране?
Link to comment
Сподели другаде

Значи ли това че карта с PCI E не може да се свърже с PCI?
Да.
И още нещо да питам - някои казват първо да си нулирам CMOS-а и тогава да пробвам пак.Т.е. да махна батерията за малко и отново проба.Как мислите-това до какво ще доведе,какъв ли ще е резултатат от това нулиране?
Има минимална вероятност дъното да не подава правилно сигнал или захранване към видео картата; в такъв случай "нулирането" на BIOS може да помогне. Това обаче се прави при изключен захранващ кабел и освен ваденето на батерията ще трябва да превключиш джъмпера за "нулиране"; друг вариант (при повечето дъна) е просто да допреш нещо метално до двете пластинки в гнездото на батерията. Виж си инструкцията на дъното за повече подробности и задължително изключи захранващия кабел, преди да пипаш каквото и да е в компютъра, колкото и банално да звучи.
Link to comment
Сподели другаде

А относно видеото, според мен най-изгодно за AGP е да се инвестира в хубава карта втора ръка от рода на :

nVidia 6600GE/GT - около 140-150лв.

nVidia 6800/GT/Ultra - 200+ лева.

Ati Radeon 9800PRO/XT - 100-120лв.

От изброените горе най-добра е 7600GT DDR3, но и цената и е "най-добра" - към 300лв. ;)

Link to comment
Сподели другаде

А относно видеото, според мен най-изгодно за AGP е да се инвестира в хубава карта втора ръка от рода на :

nVidia 6600GE/GT - около 140-150лв.

nVidia 6800/GT/Ultra - 200+ лева.

Ati Radeon 9800PRO/XT - 100-120лв.

От изброените горе най-добра е 7600GT DDR3, но и цената и е "най-добра" - към 300лв. ;)

Трудно се намират втора ръка.Предлагат ми 7300GT за 180 лв.щото да си купел 7600GT.Ако някой знае къде има 6600GT ,моля да пусне едно ЛС.А колкото до Radeon-ните - нещо съм скептик вече към тях.Може и да греша-личен избор.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...