Jump to content

Проблем с автоматичен рестарт на компютъра


Препоръчан пост

Купих си нов компютър преди 1 месец и онази вечер бях във FTP-то на моя интернет доставчик и си инсталирах някаква програма. В момента, в който отварям иконката за инсталация вече и хоп компютъра се рестартира сам. Защо може да става така (това нещо се повтори още един път след това)? :(
Link to comment
Сподели другаде

Според мен както описваш ситиуацията най-вероятно вече имаш вирус или подобен вредител. Възможно е и да в хардуерен проблем, но все пак ни е необходима допълнителна информация за това, какво си инсталирал:

1. Операционна система: предполага се че имаш Windows XP. Хубаво е да инсталираш, ако не си го направил - Сервизен Пакет 2 (SP 2) (266 Мегабайта).

2. Имаш ли активирани защитна стена (firewall) и антивирусна програма (antivirus)?

3. Какво точно си направил и каквa е програмката от това фтп, която рестартира компа ти? Дай линк към нея, ако може.

Link to comment
Сподели другаде

Програмата е ''DVD convert'', а другата програма беше ''DVD Decrypter''. Едва ли имам вирус, имам NOD32, имам и защитна стена. Но как е станало и как мога да избегна потретване на тази ситуация?
Link to comment
Сподели другаде

значи провери си от биоса настройките дали ти прави проблеми. Спомням си, че имаше на едно място там, че можеше при пристигане на бродкаст по лана да ти се рестартира компютъра. Намери го това нещо и му дай disable. Успех :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Програмата е ''DVD convert'', а другата програма беше ''DVD Decrypter''. Едва ли имам вирус, имам NOD32, имам и защитна стена. Но как е станало и как мога да избегна потретване на тази ситуация?

 

Нo така не може да се разбере какво си направил.

 

Затова те помолих да дадеш ако може линк към тези ДВД декриптери или конвертори и откъде точно си ги дръпнал.

 

Ето ти примерен и оригинален (от авторите на програмата) линк за DVDFabDecrypter: http://www.mrbass.org/dvdrip/SetupDVDDecrypter_3.5.4.0.exe

 

На всичкото отгоре е и безплатна програмата. Поне при мен няма проблем.

Link to comment
Сподели другаде

:'( не е от FTP-то, едва ли. Ето линк, но едва ли ще влезете: \\80.249.152.5\soft\rack3\software\APPs\Media\DVD\Convert\DVDDecrypter. Не, виж, значи влизам във FTP-то на нета и стигам до тази програма. Аз мога и дирекно да отварям файлове от FTP-то и в момента, в който щракам втори път в/у иконата и се изключва.
Link to comment
Сподели другаде

Toва да не е руски хостинг: IDO Group? За мен е повече от странно как се получава този проблем при теб. Което наистина не разбирам, защото няма достатъчно информация: как се рестартира компа наистина.

 

Ако търсиш дадена програма, по-добре е да се насочиш към Гугъл (google.com) и тогава да прибягваш към локални миръри.

Link to comment
Сподели другаде

Мерси много. Не знам странно. Да не би да е слаб ток. Може и това да е, защото да ти кажа ми направи впечатление, че малко по-трудно зарежда в къщи отколкото като го занеса другаде дори много по-бавно може ли от това да е - от тока.
Link to comment
Сподели другаде

Ако си във североизточна България, където има срив на електрозахранванията напоследък може наистина това да е проблема! По медиите се всеки ден напоследък се съобщава за по-ниски напрежения на тока в Шумен, Варна и т.н.

Много възможно да е това.

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Здравейте,

За да не пускам нова тема реших да пиша тук...

Днес компютъра ми се държи доста странно...По принцип рядко го спирам и на обяд като се прибрах беше спрял. Питам аз дали тока не е спирал - не е тока. Имам по-малка сестра, питах нея - и тя не го е спирала.

Установих че се е изключил САМ, което не ми е ясно по каква причина и как точно е станало. А как го установих ли... ами преди малко направи същия номер. Телевизора си работи, ток има, не е прекъсвал тока а компютъра ей така както си говорех и чатих по скайпа и си спря САМ...

Някакви идеи от какво може да е??? Сега ще пусна антивирусната да потърси и ще ви кажа за резултатите, освен ако сам не си спре отново.

И след като си спре, за да го пусна отново трябва да го изключа и включа от контакта... :lookaround: :crosseyes1:

Редактиран от SURF_lady
Link to comment
Сподели другаде

Провери да не би да ти прегрява (например с Everest виж какви са ти температурите на дъното и процесора, или пък със SpeedFan).

 

Също така може да е от захранването - виж дали му се върти вентилатора. Друга причина може да е от непостоянно напрежение, което да кара компютъра да се рестартира или да спира - пробвай да го преместиш на друг контакт на първо време, а също така ако можеш да сложиш друго захранване за пробата.

 

Това се сещам на първо време.

Link to comment
Сподели другаде

Провери чрез някоя от горепосочените програми и напреженията, по-специално на 12V какви отклонения има и драсни тук.

Провери е Event Log-a (Start -> Run -> пишеш eventvwr -> OK дали има някакви грешки в разделите Application и System.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, пробвах това което ми каза, но и на двете места ми дава доста грешки и няма как да ги заснема за да ги покажа тук.

Иначе ето какво показа Евереста:

http://i60.photobucket.com/albums/h2/surf_lady/everest.jpg

По - нататък ще пробвам и това с размяната на контактите да видим какво ще стане.

Благодаря много за помощта на отзовалите се :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...