Jump to content

Наръчник за конфигуриране и използване на Mozilla Firefox 2.0 Final


Препоръчан пост

Не използвам Mozilla Firefox, така че леко до налучкване ще прибягвам. Ако имаш някакви добавки, опитай да ги спираш една по една, да рестартираш браузъра и да тестваш дали все още ще има проблем.

Ок,за това не се бях сетил :) ще го пробвам и ще пиша какъв е резултата :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Искам да попитам коя от опциите е правилната настройка,по който Firefox да се свързва с интернет,при положение,че не използвам прокси.?

1.Пряко свързване с интернет,

2.Автоматично откриване на прокси в мрежата,

3.Използване на системните настройки за прокси

Версията на Mozilla-та ми- 11.0,

http://www.picvalley.net/u/2381/161604439438207462713384619168v0eihafjuMVMesx2QeD.JPG

Link to comment
Сподели другаде

Ако нямаш въведен адрес за прокси в мрежовите настройки на Internet Explorer, то няма и значение дали ще използваш "Пряко свързване с Интернет" или "Използване на системните настройки за прокси".
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново!

Пробвах предложението на Night_Raven да изключвам добавките една по една,но нямаше никакъв резултат. :sad:

Някакви други идей относно моя проблем защото аз вече забих.

Link to comment
Сподели другаде

На този етап нямам друго предложение освен да деинсталираш браузъра, да изтриеш папката му в Application Data и да го инсталираш отново. Тествах го набързо под виртуална машина още предишния път, но всичко беше наред. За жалост не го ползвам браузъра, за да дам някаква по-конкретна идея.
Link to comment
Сподели другаде

На този етап нямам друго предложение освен да деинсталираш браузъра, да изтриеш папката му в Application Data и да го инсталираш отново.....

По този начин оправих доста проблемите,които имах с Mozilla,като изтрих дори и папките намиращи се в регистрите. Моята препоръка е да преминеш на версия 11.0,като я изтеглиш от официалния сайт -->> ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/ .

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте. Аз съм начинаещ по отношение на компютрите и искам да задам елементарен за вас въпрос, но за мен е голям проблем. Надявам се някой да отговори :).

Въпросът ми е следният: работя с уиндоус екс пи, модзила. Когато отворям модзилата и искам да ми се отвори даден адрес, в лентата, в която се пише, ми се появява стрелка-за да ми тръгне търсенето трябва да я натисна и тогава тръгва търсенето. Как да направя така, че търсенето да става веднага с натискане на ентер, а не на тази стрелка ? Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Курсора трабва да ти мига в адресната лента (там където пишеш адреса, на който искаш да отидеш). Натискаш 'Enter' и си готов.

Същото важи и за всеки друг браузер.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

На този етап нямам друго предложение освен да деинсталираш браузъра, да изтриеш папката му в Application Data и да го инсталираш отново. Тествах го набързо под виртуална машина още предишния път, но всичко беше наред. За жалост не го ползвам браузъра, за да дам някаква по-конкретна идея.

 

Night_Raven ти беше прав! Благодаря ти! :)

Бях пропуснал да изключа една от добавките (FoxTab).След като я спрях всичко си тръгна както по старо му. :)

Благодаря още веднъж. :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...