Jump to content

Търся прогама за броя на записите на DVD-/+RW


Препоръчан пост

Моля Ви, ако някой познава програма с която, да мога да разбера колко записа са направени на DVD-/+RW нека да ми отпише. Благодаря

Това нещо автоматично излиза при запълване на CD с Неро.

Link to comment
Сподели другаде

Това нещо автоматично излиза при запълване на CD с Неро.

Не те разбирам??? Когато свърши да записва??? Някъде отчита(nero?) колко записа е направил на този диск, в случая dvd-rw?

Link to comment
Сподели другаде

Привет!

Съгласна съм с Весо!

Неро ти извежда информация за броя на направените сесии, още щом сложиш въпросния диск.

Показва го автоматично, но трябва да си правил вече сесия на диска. Когато го сложиш за да правиш втора сесия Неро ще изведе това съобщение, където можеш да видиш колко сесии си направил досега. Обикновено е маркирана последната сесия и просто натискаш ОК за да започнеш следващата.

Дано и аз съм ти разбрала правилно въпроса.

Link to comment
Сподели другаде

Аз доколкото разбрах stanilabg иска да разбере колко общо записи са правени досега на самия презаписваем диск, а не сесиите за момента.

Отново прочетох въпроса и си мисля, че си прав. Въпросът май е "Колко записа въобще са направени откакто се ползва диска" ...

Link to comment
Сподели другаде

Отново прочетох въпроса и си мисля, че си прав. Въпросът май е "Колко записа въобще са направени откакто се ползва диска" ...

Ако е това, то НЕ може да се разбере. Няма начин.

Link to comment
Сподели другаде

И според мен потребителя пита за това колко пъти е било записвано дадено RW. Според мен има две причини за този въпрос - любопитство или притеснение за броя на записите.

За първото не мога да отговоря, но за второто мога да кажа, че живота на презаписваемите дискове е около 1000 сесии според официални и нефоциални източници. Досега не съм чувал някой да е стигал тази бройка, така че никой не се е оплаквал от проблем след много записи. Важното обаче е да се пази диска от физическо повреждане, защото това е по-опасното, отколкото броя на записите.

Link to comment
Сподели другаде

И според мен потребителя пита за това колко пъти е било записвано дадено RW. Според мен има две причини за този въпрос - любопитство или притеснение за броя на записите.

За първото не мога да отговоря, но за второто мога да кажа, че живота на презаписваемите дискове е около 1000 сесии според официални и нефоциални източници. Досега не съм чувал някой да е стигал тази бройка, така че никой не се е оплаквал от проблем след много записи. Важното обаче е да се пази диска от физическо повреждане, защото това е по-опасното, отколкото броя на записите.

Точно така. Мен ме интересува колко общо пъти е записано дадено dvd-rw. Чисто любопитство. А и да си призная заради нещо друго. Да кажем едно определено dvd-rw (например число 1 което имам. Имам 5 броя и все Verbatim) понякога ми прави проблем да се прочете от дом.плеяр - да кажем 20% от направените записи. Затова ме интересуваше колко пъти е записано, дали няма някакво влияние броя на записите.

Link to comment
Сподели другаде

Точно така. Мен ме интересува колко общо пъти е записано дадено dvd-rw. Чисто любопитство. А и да си призная заради нещо друго. Да кажем едно определено dvd-rw (например число 1 което имам. Имам 5 броя и все Verbatim) понякога ми прави проблем да се прочете от дом.плеяр - да кажем 20% от направените записи. Затова ме интересуваше колко пъти е записано, дали няма някакво влияние броя на записите.

Отново: няма начин да разбереш броя на записите на даден презаписваем носител.

Качеството на записа СЕ влияе от броя на досегашните записи, но много малко, защото всичко е относително. Някои RW дискове се скапват след 5-6-ия запис, докато други издържат стотици. Нещата се свеждат до марка, конкретна бройка, начин на съхранение и може би дори хардуерен плеър, че знам ли тези "породистите" как ту четат, ту не четат. Особено презаписваеми дискове. Verbatim по принцип имат качествени оптични носители, така че тук поне марката е на ниво.

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм за качеството на CD RW на Вербатим, прявя вече 30 изтривания (не е кой знае какво бройката, но поне при мен бачка 100%) изцяло след запис, сесиите не броя. И за DVD RW - също не съм видял зор засега с тази марка :) .
Link to comment
Сподели другаде

Със сигурност има повече от 100 презаписвания. Само че, не мога да кажа че проблемите с вървенето на диска на дом. плеяр са се появили, да кажем след 80-я път, след като се е "поизтъркал". Имало ги е и в началото. Но както и да е. Без значение. Просто ми беше интересно. Ако имаше все пак такава програма щеше да е по-лесно за нас - щяхме да знаеме кои дискове издържат повече.

И още нещо. Всеки един диск от тях, за сметка на дом.плеяр, вървеше без проблем на компютъра!!!А след изтриването му и записване отново, тръгваше и на плеяра( същия диск,същата записвачка, същия софт).

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Бих желал, да си формулирам въпроса си, за броя на записите, или с други думи, малко да го променя. Днес си купих 3 Sony+RW (за сега най-добре се справят, може би защото и дом. плеяр ми е Sony) и искам по някакъв начин да си записвам броя на записите. Знам, че не е болка за умиране, така че не е нужно веднага да ми отговаряте, има по нуждаище се. Търся нещо, което да ми изкача при опита да запиша диска и да ме предупреждава, "че се опитвам да запиша някакъв диск, искате ли да запиша броя записа". Някаква такава глупост... :blink: . Така си го представям. Или поне, да отчита броя на стартирането на дадена програма. По принцип записвам само DVD-та, така че, 1-2 CD-та няма да ми навреди на общата сума.

 

 

 

 

 

П.П. Например, как в форума знаете, колко дни; часа; минути и т.н. съм бил on-line...?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...