Jump to content

Относно: Програмиране на С/С++


Препоръчан пост

Здравейте,

Аз незнам дали тук е мястото на тази тема, но все пак реших да опитам.

Направо вече се отчаях моля помагайте. Имам да правя курсов проект по предмет наречен Синтез и Анализ на Алгоритми, а аз ама АБСОЛЮТНО хич ме няма в програмирането и сме малко поскарани. :no:

Основните работи ги знам, но някак си самото мислене на програмист в мен липсва.

Изглежда смешно, тъй като това уча нали, но нали знаете, че никъде в България няма точно това което ти се отдава и точно това което иска да учи човек.

Та много моля ако някой разбира да ми помогне.

За начало имам следното:

 

Съставяне на динамично представен двусвързан списък с целочислени данни, съдържащи се във външен файл

 

ОК. Списъка (структурата) го създавам. Но как да направя да се съдържат във външен файл?

Аз създавам в главната директория един txt файл и в него въвеждам някакви целочислени числа. Обаче не мога да разбера дали трябва да добавям елементи във вече създадения външен файл или трбва да му кажа по някъкъв начин да чете вече въведените числа във външния файл.

Ще попитате на какъв език е това? Ами не е С++, защото там е по скоро обектно ориентирано програмрането. Върху него ще имаме курсов проект другия семестър.

Не е и точно С. Нещо средно между С и С++.

А ако някой може да ми каже къде мога да намеря допълнителна литература за "двусвързаните списъци" ще съм му много благодарна. Търсих в google, но уви нямаше това което ми трябва. :punish:

 

Моля ви помагайте да го измисля някак си :lookaround:

Редактиран от SURF_lady
Link to comment
Сподели другаде

Намерих на тази страница нещо за двусвързаните списъци (linked lists); ще потърся още информация.

Добавено: На този сайт намерих книга, която се надявам да ти свърши работа. Книгата е C & Data Structures, ISBN: 1584503386 (можеш да използваш търсачката на самия сайт). За да я свалиш, ще трябва да си направиш регистрация, която е безплатна.

Редактиран от panevdd
Link to comment
Сподели другаде

... Добавено: На този сайт намерих книга, която се надявам да ти свърши работа. Книгата е C & Data Structures, ISBN: 1584503386 (можеш да използваш търсачката на самия сайт). За да я свалиш, ще трябва да си направиш регистрация, която е безплатна.

 

Благодаря много за отзоваването и че успя да намериш нещо което може би, би ми било полезно, въпрки че колкото и да знам английски, ще вържа тук там някоя друга думичка и кода.

Обаче има един проблем. Влязох, намерих въпросната книжка и естествено се регистрирах. Да обаче мисля че има някаква уловка и само тези които са с Мозила могат да я разглеждат книжката, защото аз сигурно получих 4 или 5 писма в които трябваше да имам някаква парола, а имаше някакъв линк който ме праща на място където да си напиша e-mail и парола, която нямам. Незнам какво става но не мога да я разгледам :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте отново :)

С++ го минах с 300 зора. Сега уча програмиране с Java.

Искам да попитам някой може ли да ми каже някой сайт, книга в електронен вариант, нещо такова с примери или туториали за Java ???

Намерих една на Светлин Наков, който предава в СУ, само че те там хехе... мислех се за нещо... за по-начинаещи и не толкова разбиращи от програмиране (като мен) :lookaround: :unsure:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...