Jump to content

Логическа задача


666666

Препоръчан пост

Здравейте преди малко ми изпратиха следната логическа задача :

Логическа задача (Задачата на Айнщайн)

1. 5 къщи, всяка с различен цвят.

2. Във всяка къща живее един човек от различна националност.

3. Всеки от тях предпочита определено питие, пуши определен вид цигари и гледа едно домашно животно.

4. НИКOЙ от 5-те човека не пие същото питие, не пуши същите цигари и не гледа същото животно като някой друг.

 

Въпрос: Кой гледа рибката?

 

Указания:

1. Англичанинът живее в червената къща.

2. Шведът гледа куче.

3. Датчанинът пие чай.

4. Зелената къща е отляво на бялата.

5. Норвежецът живее в първата къща.

6. Собственикът на зелената къща пие кафе.

7. Човекът които пуши Пал Мал, гледа птичка.

8. Мъжът в средната къща пие мляко.

9. Собственикът на жълтата къща пуши Дунхил.

10. Пушачът на Марлборо живее до този, който гледа котка.

11. Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Дунхил.

12. Пушачът на Винфиелд пие с удоволствие бира.

13. Норвежецът живее до синята къща.

14. Немецът пуши Ротхманс.

15. Пушачът на Марлборо има съсед, които пие вода.

 

Стори ми се истинско предизвикателство и за това реших да я сложа тук.Успех на всички.

Редактиран от Tragedy
Link to comment
Сподели другаде

Сиси страхотно!

Почнах да мисля и вече съм подредила къщите по цвят и зпочти по ред. Знам всичко за човека в първата къща- само с едно под въпрос. Предлагам да не споделяме нашите предположения преди да стигнем до отговора. Нека, който стигне до отговора, да го сподели, а накрая ако е необходимо ще сподели и логиката. :OK:

Link to comment
Сподели другаде

Привет Данина. Страхотно предложение защото ако някой реши задачата бързо и го напише още в началото тук ще лиши другите от удоволствието на решаването казвам удоволствие защото аз съм любител на логически задачи и за мен тяхното решаване е истинско удоволствия
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте....

Страхотно, отговора е ясен вече, но и аз засега не мисля да го казвам, заслужава си да се помисли.

 

PS:

Опс ... Дани ме изпреварила

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Е, отговора ще споделим. Нали това е целта. Може пък друг да смята, че не е верен.

Нека видим! Нищо не се знае. Може да ни е крива логиката, макар че .............

Да видим какво мислят другите!

Link to comment
Сподели другаде

Е, отговора ще споделим. Нали това е целта. Може пък друг да смята, че не е верен.

Нека видим! Нищо не се знае. Може да ни е крива логиката, макар че .............

Да видим какво мислят другите!

Ами... споделям отговора, съгласен съм с теб немецът гледа рибката.

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Е, Миленски! То и ние можем да пуснем решението, но нека оставим да се включат и другите. Да не го даваме наготово. Иначе няма да им е интересно.

Иначе загадката е супер. Първоначално ми се стори доста страшна, но като я подхванах видях, че найстина почива на безспорна логика.

Link to comment
Сподели другаде

Знам Дани, казах го по-скоро закачливо, за да може тези, които решават загадката след нас да са уверени, че са я решили и да могат във всеки един момент да защитят логиката си ;)
Link to comment
Сподели другаде

Знам Дани, казах го по-скоро закачливо, за да може тези, които решават загадката след нас да са уверени, че са я решили и да могат във всеки един момент да защитят логиката си ;)

 

Смея да последвам закачливия тон на МИЛЕН;

добре, че теста е старичък и не е особено популярно човек да се вре из форумите ... ;}

 

- А може и да не е така ??? Иначе и аз се присъединявам към ВАС !!! :thumbsup:

 

N.B. / Но !, и все пак си мисля , че щеше да е по-добре , поне временно - след известно време да се обяви верният отговор . . . така повече хора щяха да изпитат в пълнота удоволствието от тръпката; да напрегнат интелектуалният си потенциал . :) Следващият път може да го направите, като един вит "ВИКТОРИНА" . :bravo:

 

P.S. / И моля, нека се има в предвид, че този тип задачки-закачки са най-добрият стимулант за хора в напреднала/предпенсионна възраст ! ! !

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Не само за хора в напреднала възраст и за младите е интересно! Аз лично съм на 14 и са ми много забавни такива загадки и благодаря много за тях :OK: ! Най-накрая стигнах до отговора! Като гледам съм мислила половин час :blink:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...