Jump to content

Проблем с хард при възстановяване на дял


Препоръчан пост

На други места, не успяха д ами помогнат, но тук се надявам да получа отговор.

Такаа, преди време един приятел ми делна С: дяла на 35 и 5 ( имам още два дяла Д:-40 и Е:-100), като на този от 5гб ми сложи Линукс. Та реших аз да го махна този Линукс и да си въстановя тези 5гб към С:. Пускам си Hiren boot cd и акронис диск, но не позволяваше да добавя тези 5гб към С:. Разрових се аз и намерих една програмка (не си спомням името), с която реших да форматирам този линувски дял, та почнах този процес, но компа заби и аз рестартирах. След рестарта останалите два дяла Д и Е просто изчезнаха. Влизам с акронис и виждам, че харда си е 200, но ме е стах да създам нови дялове да не се изгуби информацията на тях. Някакви идеи как да ги въсзтановя, без да загубя инфото?

Link to comment
Сподели другаде

Трябват ти 3 неща:

1. EasyRecovery, GetDataBack или нещо от този сорт;

2. Втори компютър с достатъчно голям (като обем) диск, на който да прехвърлиш информацията;

3. Опитен или поне грамотен човек, който да свърши работата.

 

Не е добра идея да пипаш повече по дяловете, въпреки, че това е най-лесния вариант.

Link to comment
Сподели другаде

Имам външен хард с достатъчен капацитет. Грамотния човек засега липсва, затова чакам идеи от вас, а EasyRecovery или GetDataBack дали биха свършили работа, при положение, че инфото изобщо не е изтрито?
Link to comment
Сподели другаде

Значи преди да се прецакат нещата имах 3 дяла С, Д и Е, а сега имам само един С, като дисковото пространство от другите дялове просто изчезнах заедно с информацията от тях, но предполагам инфото е запазено. Редактиран от lpa
Link to comment
Сподели другаде

като дисковото пространство от другите дялове просто изчезнах заедно с информацията от тях, но предполагам инфото е запазено.

Именно затова е редно да опиташ някоя от програмите. :)

Link to comment
Сподели другаде

Стартираш от външния хард диск (предполагам, че имаш ОС на него), инсталираш някоя от програмите и сканираш "проблемния" хард диск. Има и друг вариант: стартираш от CD-ROM (например Hiren's boot CD) и ползваш програмите за възстановяване.

И в двата случая е важно да не записваш нищо върху "проблемния" диск, т. е. всички операции по инсталиране, настройка и тестване на програмите се извършват от/на отделно устройство - външния диск или CD-то. Едва когато си се запознал с начина на работа на конкретната програма и си сигурен какво правиш, закачаш "проблемния" диск и работиш с него.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Първо трябва да възстановиш дяловете. Примерно направи бутващ CD с Acronis. С какво е разделен диска, какви са дяловете (Primary, extendet) И на каква файлова система са били (FAT, NTFS) Каква ОС?
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Имам следния проблем с два от хардовете си, които са вързано в райд0:

Поради някаква причина (незнам каква), MFT-то се скапа. Като резултат от това вторият дял (имам 5 дяла/всичките са NTFS/ на този райд) не се вижда под windows (тоест вижда се, но само като буква, без да ми покаже съдържанието му).

Опитах със всичките програми, които се намират в пакета HirenCD, но нищо не ми помогна. Единствено продукта на Paragon - Partition Menager ми показва проблемия дял, но не можа да ми помогне да си го копирам на друг хард. Инфото от другите дялове е прехвърлено на друг хард.

Та питането ми е - може ли да ми предложите програма, която да ми прочете/копира проблемия дял на друг хард, като изключим програмите, които се намират в пакета HirenCD. Ако е възможно програмата да работи в дос режим, понеже в windows едно че влиза трудно (преди да се зареди ОС се опитва да мине скандиск-а, който винаги забива /така е цяла седмица/), и второ, когато се зареди ОС, при опит да отворя кой да е дял от проблемия райд, червената лапма светва и компа умира. :blackcat:

 

Всеки съвет е добре дошъл!

Link to comment
Сподели другаде

Recover My Files може да пробваш. Имам спомен, че ми помогна в подобен случай с MFT. Още ме боли глава...

 

От тогава на Windows не му давам вече думата да ме търкаля с харддисковете.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...

Подобен проблем при мен - както си бях логнат през remote destop connection в компа вкъщи, връзката се прекъсна, прибрах се на другия ден и .. какво да видя, син екран! Излизаше грешка от рода на "Invalid Bootable drive" или нещо от сорта. Пробвах да пусна HDD regenerator 1.46(а всички файлови мениджъри от Hiren's Boot 6.0 не четат диска, показват "Ivnalid CMOS или unknown Filesystem) и откри около 6000 лоши сектора - от 120 GB, колкото е проблемния диск. Отне около .. ден и половина и уж възстанови всичко. За малко да стане ;) , но .. при стартиране (ОС-а ми е на този диск също) се появи задължителния Scan Disc, който откри проблемни файлове и ги поправи, без един, последва 20 минутно чакане и след поредния рестарт вече дори не откриваше OS и диск. Имам много, много важна информация (главно снимки), която искам да извлека. Не съм пробвал с Recovery инструментите от пакета.. това ще стане утре. Мисля си обаче, че няма да стане нищо. За това търся човек/фирма, която да свърши цялата история. Не знам обаче, на кого да се доверя.

Във Варна съм. Дайте съвет какво да правя.

Link to comment
Сподели другаде

Хм, да не е някой вирус? Защото има едни стелтчета за имитиране на лоши сектори. А тези лоши сектори увеличават ли се със всеки рестарт? Ако се увеличават прогресивно, виж за вирус.

Иначе мога да ти препоръчам HDAT2.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Здравейте! Аз имам подобен проблем само че при мене се касае за друг тв. диск, уина не ми го разпознава, включвам биоса - показва ми два диска, пускам бутващ диск на ХР-то, тръгва да инсталира, а ми изписва, че няма диск и в същото време ми изписва размера му, зареждам уина, изобщо не ми изписва D-то, ако по принцип информацията на него не е повредена, как мога да си я копирам при положение че под уиндоус не ми го показва, има ли начин например да го направя чрез дискета /имам някаква стратъп за 98/? И тоя пакет от програми Hirens.BootCD от къде мога да си го изтегля?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...