Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

имам въпрос - ще си купувам компютър,реших да е лаптоп. Получих няколко мнения,но всеки различни неща ми казва и общо взето съвсем се обърках. Като цяло компютъра ми трябва и за учение и за работа. Основно за дизайнерски програми-Photoshop,CorelDraw,AutoCAD като програми засега с тенденцията и 3DMax да се появи по някое време. Ориентираха ме към hp лаптоп със 17 инчов дисплей и процесор core2 duo,не съм сигурна дали е добър,а пък и за видео карта не съм се ориентирала много,както и за останалите параметри. Парите...ами иска ми се да се побера в максимална цена от 2500 до 3000 лева.Ще се радвам ако ми помогнете :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Интересни четива можеш да намериш в двете теми, направени важни в настоящия раздел.

Тук се обсъждат различни лаптопи, а тук има доста добри съвети при закупуване на нов компютър, които макар насочени предимно към настолни системи, могат да са доста полезни и при избор на лаптоп.

 

Като цяло мога да обобщя, че ще ти е нужен добър и мощен процесор (Core2Duo е отличен избор, стига да е ти финансово достъпен ;) ).

RAM паметта нека е поне 1GB. 2GB е най-добре, защото все пак само Photoshop заема RAM колкото 2 операционни системи. :D

Видео картата не е толкова важна. Тя е от полза ако се играят новите игри, което няма да е в твоя случай.

Хард дискът е по лична преценка - колкото ти трябва - толкова.

 

Все пак нека по-добре запознатите с лаптопи да си кажат думата и да предложат нещо по-конкретно. :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

имам въпрос - ще си купувам компютър,реших да е лаптоп. Получих няколко мнения,но всеки различни неща ми казва и общо взето съвсем се обърках. Като цяло компютъра ми трябва и за учение и за работа. Основно за дизайнерски програми-Photoshop,CorelDraw,AutoCAD като програми засега с тенденцията и 3DMax да се появи по някое време. Ориентираха ме към hp лаптоп със 17 инчов дисплей и процесор core2 duo,не съм сигурна дали е добър,а пък и за видео карта не съм се ориентирала много,както и за останалите параметри. Парите...ами иска ми се да се побера в максимална цена от 2500 до 3000 лева.Ще се радвам ако ми помогнете :yes:

Здравей

За 1400лв аз си купих това.Единствено не отговаря на изискването ти за 17', но широкия формат компенсира успешно.

HP Pavilion е основан на технология Intel Centrino Duo,

с увеличение в два пъти паметта и обема на твърдия диск.

 

* HP Pavilion G3051EA с Intel Centrino Duo процесор

* процесор Intel Core Duo Processor T2050 (1.6 GHz)

* Intel PRO /Wireless 3945 802.11a/b/g Wireless Lan

* операционна система Windows XP Home Edition

* памет: 1Gb (2X 512 DDRII 533)

* твърд диск: SATA 120gb 5,400rpm

* екран: WXGA High Definition BrightView Widescreen 15.4'

* видео карта Intel Graphics Media Accelerator 950

видеопамет до 128 Mb

* оптически дисковод: Super Multi DVD Writer Double Layer (+/-R+/-RW)

 

http://012.net.il/SIP_STORAGE/files/5/2385.jpg

 

Успех

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за съветите,определено получавам все повече яснота.Към Profriut...това,което си си взела е доста добър вариант и при това за прилични пари. Ако може да ми напишеш малко повече подробности,аз пуснах една търсачка,но почти няма инфо за този модел. Откъде е взет? Давам ти мейла си: curly.sue@abv.bg :yes:
Link to comment
Сподели другаде

Здравей, ако вече си се ориентирала какво желаеш като параметри, мога да ти препоръчам и един много добър сайт, където има доста голям избор - http://www.computer.bg/
Link to comment
Сподели другаде

Ами като цяло вече ми се изясниха параметрите,сега обаче се появи нова дилема.Харесах една добра оферта за лаптоп,но като идея се появи нещо ново,което няколко човека ме посъветваха:за същите пари да се вземе една стационарна машина с подобни параметри,но с един прилично голям 20/21 инчов LCD дисплей,с повечко пиксели.Като цяло мнението е,че за дизайнерска работа,те са по-добри.Знам,че първоначално казах,че съм се ориентирала към лаптоп,но не изключвам и тази възможност.Все пак като се дават повечко парички,трябва да се обмислят всички възможности ;) Вие какво ще ме посъветвате? По-конкретно от гледна точка на качеството,вече за мобилност като екстра зависи повече от личните нужди и предпочитания.
Link to comment
Сподели другаде

Тук въпроса е до лични предпочитания. Преди много време бях писал точно по този въпрос - лаптоп или настолен компютър. Всичко зависи от това, за какво ще го използваш. Значи ето няколко основни неща:

 

Лаптоп:

+ малък размер, не заема много място

+ лесно преносим

- много скъп

- по-слаби параметри

 

Настолен компютър:

+ по-евтин

+ по-мощен

- голям размер, не може да се пренася

- по-голяма комнсумация

- заема много място

 

Нарочно давам малко примери и сравнения, защото мога да напиша цяла тема по този въпрос. Реално ако имах достатъчно пари бих си взел лаптоп, защото не ползвам тежки програми или игри, но ми трябва мобилност. Обаче все още лаптопите не са толкова бързи и мощни колкото настолните компютри. Така че всичко е въпрос на личен избор. За парите, които ще дадеш за лаптоп можеш да си вземеш доста мощен компютър, с голям дисплей, ТВ тунер, колонки, ДВД записвачка и много други благинки. Но пък ти е закотвен на едно място.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...