Jump to content

Въпрос за овърклок


Препоръчан пост

Привет на всички,

Имам един стар компютър и ми се искаше да пробвам за да видя как става, хей така за обща култура,

та ако не е безумно трудно и ако на някой му се пише по темата ще съм благодарен.Пс то е следната конфигурация:

 

Компютър:

Вид на компютъра Standard PC

Операционна система Microsoft Windows XP Professional

Пакет на обновление на ОС Service Pack 2

Internet Explorer 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)

Дънна платка:

Тип централен процесор AMD Duron, 750 MHz (7.5 x 100)

Дънна платка Matsonic MS8308E(P) (2 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DIMM, Audio, Video, LAN

Чипсет на дънната платка SiS 730S

Системна памет 119 MB (PC133 SDRAM)

Тип BIOS AMI (04/25/01)

Комуникационен порт Communications Port (COM1)

Комуникационен порт Communications Port (COM2)

Комуникационен порт Printer Port (LPT1)

 

Дисплей:

Видеокарта SiS 630/730 (8 MB)

3D-ускорител SiS 300 Integrated

 

Мултимедия:

Звуков адаптер MPU-401-compatible

Звуков адаптер Realtek RL5383/ALC100(P) @ SiS 7018 Audio Accelerator

 

Не знам кое трябва да кажа и дано съм дал достатъчна информация.

Ами това е за сега пък.... да видим :)

Link to comment
Сподели другаде

Да не те разочаровам,но шасовете ти за клокна този процесор не са големи. Все пак до към 800-850Mhz може и да го докараш. Това дъно не знам какво и какви са му възможностите за клок за това влез в BIOS и търи FSB clock или нещо такова - сега в момента е със стойност 100MHz. Повиши го малко - докъм 110-115Mhz дай му save&exit и това е клока. Ако запали процесора трябва да работи на 825 или на 862MHz в зависимост от това каква стойност си му задал. Ако не запали, отвори кутията, изключи захранващия кабел и потърси на дъното около батерията джъмпер с означение clr_cmos, които има 2 позиции 1-2 и 2-3 премести го за няколко сегунди в другата позиция и после го върни обратно. така компютъра ще тъгне на фабричните си настройки. Не подавай повече от 115MHz FSB защото има опасност да изгори някой компонент. За сега толкоз, но това дъно Matsonic просто ме озадачава - чувал съм го само като марка, но никога не съм виждал Matsonic на живо :no: Редактиран от Lyudmil
Link to comment
Сподели другаде

Ок,благодаря утре ще опитам,

Намерих това в биоса къде е но освен 100 мога да задам само 133 така че не пробвах днес ...засега, но утре ще опитам със сигурност.

Иначе за дъното порових и мисля че пише че може на 1200 да работи,но не съм убеден и в това,както и да е,брагодаря и ще кажа утре каква съм я надробил.

Link to comment
Сподели другаде

Aз пък ще те разочаровам.Като прочетох "3D-ускорител SiS 300 Integrated" си рекох, че дъното е mATX, разбирай дървено.Ето упътването му:

http://210.3.42.18/usermanual/ms8308ep266.zip

Ако нещо ще променяш то се намира в "CPU PnP Setup Page" на биоса му.Имам подобно дъно и там работата бе зле.Нито капка клок.

Успех

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...