Jump to content

Проблем при инсталиране на Linux


zaio

Препоръчан пост

Добре. А LiveCD без инсталация тръгва ли?

Питам те за това, защото повечето подобни "мини" дистрибуции на Линукс, които съчетават инсталация и работа без харддиск (LiveCD) ме съмняват много за това, че могат да разпознаят добре хардуера. Пробвал съм на 1 CD дистрибуции на Линукс, вървят. Но от LiveCD избягвам да правя инсталация.

 

Но аз инсталирам така:

1. Разделям на по три (по за 1 интсалация, 1 суап, 1 резервен за данни), или 6 дяла, ако искам да имам Windows и Линукс. Проверявам колко ми е минимума. После форматирам съответно NTFS (Windows) и ЕXT3 (Linux).

2. Инсталирам първо Линукс (мое съображение, заради много неуспешни инсталации и проблеми)

3. Инсталирам Windows XP

4. Регулирам буут мениджъра, при мен GRUB. За да ми е по-лесно коя ОС да се стартира, или да тръгва CD/DVD.

 

Но все пак си мисля, че може да имаш някакъв проблем с boot на Windows (забрани да се записва) или някаква програма за сигурност (антивирус или допълнение към BIOS), която забранява boot запис . Преггледай си софтуера.

Link to comment
Сподели другаде

Да бе, човече!Live CD-то си се стартира нормално и мога да ръчкам колкото си искам през него.Проблема идва като стартирам инсталацията през него.Между другото и аз четох онзи ден някъде за някакъв сектор ли що ли на самия хард диск, който забранява подобни неща(ако съм разбрал правилно).Може би там някъде се крие проблема наистина.А относно BIOS-а не знам какво да гледам там.
Link to comment
Сподели другаде

Лошото е, че и аз не мога да намеря едно упътване за инсталация, където четох преди време за подобен на твоя проблем. Ако намеря упътването, ще пиша.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...